آبپاش مخفی

امروزه زیاد بودن پارک ها و فضای سبز و  مکان های ورزشی مختلف باعث شده است تا احتیاج به استفاده از آبپاش مخفی شونده هم  بیشتر از قبل شود.نیاز به آبیاری یکی از نیاز های اصلی و اساسی هر محیط دارای چمن است که می تواند در حفظ و نگه داری زیبایی و جذابیت آن نیز تاثیر گذار باشد.به همین علت  در این مطلب قصد داریم نحوه ی کار و ویژگی ها و مزایای استفاده از این آبپاش ها در محیط های مختلف را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

برای آشنایی با روش کار تایمر آبیاری کلیک نمایید.

احتمالا تا به االان زمان  تماشای مسابقات ورزشی مانند فوتبال یا گلف  یا هر ورزشی که دارای زمین های چمن بزرگ هستند برایتان این سوال بوجود آمده باشد که این زمین های چمن بچژور به این راحتی و درمدت زمان اندک آبیاری می شوند بدون اینکه اثری از تجهیزات خاصی بر روی زمین دیده شود؟.

در زمان های نه چندان دور برای آبیاری فضاهای سبز کوچک نیز نیروی انسانی و هزینه ی بسیار گزافی صرف می شد. اما استفاده از آبپاش مخفی شونده به  دلیل وجود قابلیت هایی که در طراحی خودش دارد باعث شده است کمترین حالت برای هزینه ها در نظر گرفته شود. و هم چنین به مقدار چشم گیری در مصرف آب ، که امروزه کم آبی بحرانیست جهانی، صرفه جویی شود

ویژگی های سیستم آبیاری مخفی شونده

کاهش هزینه ها  تنها ویژگی این مدل آب پاش نیست و ویژگی های دیگر آن باعث شده است تا امروزه انتخاب قطعی و اول و آخر همه ی کسانی باشد که قصد آبیاری یک زمین چمن هر چند کوچک را نیز دارند.

استفاده از این نوع آبپاش ها باعث شده است تا مسیر آبیاری مکان های مورد نظر نیز به علت  مکانیزم قابل طراحی و برنامه ریزی بودن  دستگاه بهبود کیفی بسیار چشمگیرو مناسبی پیدا کند.

هنگامی که که این دستگاه آبپاش مخفی ا در یک مکان مورد  استفاده قرار داده  می شود، دیگر دلیلی برای نگرانی مبنی برعدم آبیاری به موقع (در روش های سنتی مثلا خطای نیروی انسانی) و مناسب همه ی قسمت های چمن مورد نظر وجود نخواهد داشت.

 

این در حالی است که استفاده از نیروی انسانی برای اینکار باعث  بالا رفتن هرچه بیشتر خطاهای انسانی می شود و در برخی از موارد شاهد مشکلاتی در روند آبیاری از نظر کیفی و زمان بندی مناسب باشیم.

البته این  آبپاش ها  نیز با توجه به طراحی  در ساختی  که دارند باید به طور مرتب  و منظم بررسی  شده و از نظر کیفیت و کارایی آن ها اطمینان حاصل کرد زیرا این محصولات نیز ممکن است در طول زمان و به دلایل مختلف  باعث نقص فنی شوند و در نتیجه ی خطای آن ها در عملکرد و کیزان راندمان مفید دستگاه اختلال بوجود آید.

مزایای آبپاش مخفی شونده

همانطور که درمتن پیش رو  نیز اشاره کردیم ویژگی و مزایای آبپاش های مخفی شونده باعث شده است تا در جاا های مختلف شاهد استفاده از این محصولات برای آبیاری مکان مد نظر باشیم.

از چشمگیرترین ویژگی های این محصولات می توان به کم کردن نیروی انسانی و هزینه های  مختص به آنها  برای آبیاری اشاره کرد.

این پروسه نیز مانند خیلی  از کارهایی که با مکانیزه و ماشینی شدن باعث ابیشتر شدن صرفه جویی در هزینه ها شده اند، می تواند باعث مدیریت هرچه قوی تر هزینه ها شود.

یکی دیگر از ویژگی های مهم آبپاش مخفی شونده ببیشتر شدن سرعت و کم تر شدن زمان برای آبیاری مکان مد نظر می باشد.

در کنار این ویژگی ها نمی توان از حظ بصری ایجاد شده در اثر استفاده از این آبپاش های مخفی شونده به راحتی چشم پوشی کرد.

به دایل اینکه آبپاش های مخفی شونده به طور کامل در زمین فرو میروند و قابل مشاهده نیستند سطح چمن بسیار بکدست و صاف به نظر می رسد و همین امر باعث جلوه ی زیبای آن محیط میشود.

در روش آبیاری سنتی و قدیمی چون که این ابزارها در سطح زمین بودند و قلبل روئت، همین باعث اسیب به انها میشده اما در این روش (آبواشی مخفی ) چون ابزارالات مخفی هستند میزان صدمه به حداقل رسیده و هم چنین سبب افزایش بهروری از آن میشود

همین کار می تواند احتمال یخ زدگی آب  داخل لوله ها را تا مقدار  قابل توجهی کم کند

از دیگر ویژگی های قابل ذکر این ابپاش های مخفی شونده میتوان به عوض کردن اندازه ی شعاع آبیاری در آندانست  که به افراد این فرصت را می دهد تا در صورت نیاز به آسانی محدوده ی آبیاری در محیط مد  نظر را تغییر دهند.