پمپ کارواش – قيمت پمپ كارواش صنعتي ایتالیا

پمپ کارواش

پمپ کارواش – پمپ کارواش صنعتی – پمپ کارواش ۲۰۰ بار – پمپ فشار قوی کارواش – پمپ کارواش تک فاز – پمپ کارواش برتولینی – پمپ کارواش ۳۰۰ بار – پمپ کارواش سه فاز . پمپ کارواش ایتالیا – قيمت پمپ كارواش صنعتي – پمپ کارواش اینتر پمپ ایتالیا – پمپ اینتر – پمپ برتولینی – پمپ کارواش ایتالیایی 

پمپ کارواش برای شستشوی انواع ماشین های سبک و سنگین استفاده می شود. همچنین پمپ کارواش در مدل های تک فاز و سه فاز توانی تولید دارد.

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

تجهیزات کارواش صنعتی نمایش بیشتر
قطعات پمپ کارواش
قطعات پمپ کارواش

گروه صنعتی آب نیرو  قصد دارد در این بخش هر آنچه را که مربوط به پمپ کارواش و کارایی های آن است در اختیارتان قرار دهد.

 برند کارواش صنعتی  شامل پمپ کارواش برتولینی ایتالیا – پمپ کارواش اینتر – پمپ کارواش بوش آلمان و … می باشند. فشار پمپ های کارواش از ۱۰۰ بار شروع می شوند و تا حدود ۱۰۰۰ بار (محدوده واردات ایران)  می باشند. در صورتی که پمپ کارواش با الکتروموتور مربوطه کوپل و شاسی شود اصطلاحا به آن کارواش صنعتی یا پمپ کارواش صنعتی می گویند.

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

مؤلفه های بسیاری در انتخاب و خرید تجهیزات کارواش صنعتی خوب نقش تعیین کننده دارند که یکی از مهم ترین آن ها  می باشد. از آنجایی که این دستگاه مکانیزه و پیشرفته به عنوان عاملی مهم در کارواش صنعتی برای برآورده کردن نیازهای نظافتی به کار برده می شود لذا کیفیت و مرغوبیت آن می تواند موجبات راندمان کاری و نیز افزایش عمر مفید کارواش و سایر تجهیزات آن را فراهم آورد. به علاوه آنکه باعث ارتقای کیفیت مطلوب محیط نیز شود. سال های طولانی است که استفاده از یک سری دستگاه های پیشرفته و مدرن نظافتی همچون کارواش صنعتی با شست و شو و حذف سریع و آسان آلاینده ها از روی سطوح جایگزین شیوه های قدیمی نظافت شده و با کارایی و راندمان منحصر به فرد خود در امر نظافت و شست و شو توانسته بخش عمده ای از نیازهای کاربران در صنایع مختلف را برآورده سازد. شکی نیست تجهیزات مکانیزه ای همچون پمپ کارواش با کارایی مؤثر، بهینه و مقرون به صرفه ای که دارد به عنوان عاملی بسیار مهم در کارواش های صنعتی معرفی شده است.

پمپ کارواش صنعتی چیست؟

 واترجت صنعتی به دستگاهی پیشرفته و تخصصی گفته می شود که با هدف ارائه طیف وسیعی از عملیات نظافتی محیط و تجهیزات در انواع کارواش های صنعتی تعبیه گشته است. فناوری های به کار رفته در این ابزار کارآمد و قوی به منظور حذف بهینه، مؤثر و مقرون به صرفه آلودگی ها بر روی محیط و تجهیزات سبب شده تا کارواش صنعتی به یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین ماشین آلات نظافتی تبدیل شود.

به طور معمول  کارواش در انواع مدل ها و برندهای گوناگونی تولید می شود که از میان آن ها می توان به برندهای معتبر و شناخته شده ای همچون برتولینی، میشلن، پمپاک، اینترپمپ و بوش اشاره کرد. تنوع در ساخت و طراحی مدل هایی از این محصول ابهامات کاربران را در خرید یک محصول خوب و درجه یک برطرف  ساخته است. واضح تر بگوییم مدل های بسیار پمپ کارواش با مشخصه های کاربردی سبب شده تا کاربران صنایع مختلف متناسب با نیاز و جنس سطوح و تجهیزات خود انتخابی صحیح و مناسبی داشته باشند.

عملکرد پمپ کارواش چگونه است؟

عملکرد پمپ کارواش به گونه ای است که به عنوان ماشین شوینده بسیار قوی، با پاشش پرفشار آب بر روی آلاینده های روی سطوح و تجهیزات بر آن ها ضربه وارد کرده و موجب جدایی آن ها و در نهایت پاکیزگی و ارتقای کیفیت مطلوب محیط می شود. قدرت پاک کنندگی این ابزار و قابلیتی که در حذف انواع آلودگی های گوناگون دارد نه تنها باعث ارتقا بهداشت محیط، طول عمر دستگاه و تجهیزات می گردد بلکه سطح سلامت پرسنل و افراد حاضر در محیط را نیز تضمین می کند. گفته می شود میزان قدرت پاک کنندگی آن خیلی بیشتر از بسیاری شوینده های دیگر است. زیرا این دستگاه فشار بیشتری از آب را بر روی آلودگی و کثیفی ها وارد می کند.

پمپ برتولینی 150 بار 73 لیتر مدل RD7515

آشنایی با اجزا پمپ کارواش

قطع به یقین پمپ کارواش صنعتی همانند سایز تجهیزات اجزا و مشخصه هایی دارد که به کمک آن ها عملیات نظافتی اماکن مختلف را انجام می دهد. اگر بخواهیم نگاهی گذار به این مشخصه ها داشته باشیم بایستی به ذکر موارد زیر بپردازیم:

 • سر سیلندر
 • سوپاپ ها
 • پکینگ و اورینگ
 • کاسه نمد
 • شاتون
 • بلبرینگ
 • سرامیکی
 • دسته شاتون
 • بوش های آبشخور میانی
 • بوش های برنجی
 • و …..

مزایای استفاده از پمپ کارواش صنعتی

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

با توجه به کاربردهای متنوعی که درباره واترجت صنعتی بیان شد میتوان آن را هم به عنوان بهترین و قوی ترین شوینده برای پاکیزگی سطوح مختلف معرفی کرد و مهم ترین فاکتور در انتخاب یک کارواش صنعتی مرغوب و با دوام دانست. به واقع استفاده از انواع پمپ کارواش صنعتی مزایای بسیاری را برای کاربران در صنایع مختلف به ارمغان می آورد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتقای کیفیت و سرعت در راندمان کاری کارواش صنعتی
 • سازگاری پمپ با محیط زیست به خاطر عدم استفاده یا استفاده بسیار کم آن از مواد شوینده
 • ارائه نظافت با کیفیت مطلوب به خاطر قدرت پاک کنندگی بسیار بالا دستگاه
 • عدم آسیب رساندن به سطوح و سایر موارد تحت نظافت
 • قیمت های معقول و استاندارد
 • کاهش نیاز به تعداد نیروی خدماتی
 • افزایش بهره وری و بازه اقتصادی
 • توانایی فوق العاده و ویژه در از بین بردن لکه ها و جرم های قدیمی، لایه برداری، تخریب بتن و… به خاطر پاشش پرفشار آب

موارد استفاده از پمپ کارواش صنعتی

صنعتی علاوه بر مصارف صنعتی در شست و شوی مصارف خانگی نیز استفاده می گردد. در حالت کلی از مواردی که این دستگاه در نظافت آن ها کاربرد دارد عبارت اند از:

 • شست و شوی ماشین ها
 • کف سالن ها
 • راهروها
 • شست و شوی دستگاه ها
 • نظافت تأسیسات صنعتی
 • نظافت سطوح و تجهیزات صنایعی همچون: صنایع پتروشیمی، نفت سرامیک، لوله سازی و…

پمپ کارواش صنعتی چگونه است؟

احتمالاً شما هم می‌دانید که در بسیاری از کارواش ها برای شستشوی خودروها از پمپ کارواش صنعتی استفاده می شود. پمپ های صنعتی نسبت به سایر پمپ ها که در کارواش ها مورد استفاده قرار می گیرد برای بالا بردن فشار آب مناسب تر هستند و به آسانی می توانند کثیفی های روی بدنه خودروی شما را از بین ببرند. شیوه عملکرد پمپ کارواش صنعتی به این گونه است که انرژی مکانیکی را به آب انتقال می دهد و با این عمل باعث بالا رفتن فشار آب می شود. انرژی مکانیکی معمولاً به حدی بالا می باشد که که آب مستقیما به محیط مورد نظر انتقال پیدا می‌کند و با بدنه پمپ کمترین سایه اش را دارد. البته پمپ کارواش صنعتی در انواع مختلفی وجود دارد و شما باید بر اساس کاربردهای آنها و همچنین عملکرد های مختلفی که در گذشته از خودشان نشان داده‌اند بهترین آنها را برای مجموعه خودتان انتخاب کنید. البته در حالت کلی معمولاً های کارواش صنعتی را از لحاظ کارکرد و عملکرد به دو دسته تقسیم می کنند که عبارتند از پمپ جابجایی مثبت و پمپ سانتریفیوژ که دارای انواع مختلف با اسم های مختلفی هم هستند.در دسته پمپ های جابجایی مثبت از پمپ کارواش صنعتی می‌توانیم مهمترین آنها را پمپ رفت و برگشتی با پیستون، پمپ دیافراگمی، پمپ شیمیایی، پمپ مگنتی، دوزینگ پمپ و لوپ پمپ بدانیم. در زمینه پمپ های سانتریفیوژی از پمپ کارواش صنعتی هم می توانیم پمپ آب و فاضلاب و پمپ خودمکش، پمپ سانتریفیوژ عمودی، بامپ سانتریفیوژ چند طبقه‌ای و …  را نام ببریم. کدام از این پمپ ها یی که نامبرده می توانند در شرایط خاصی مورد استفاده قرار بگیرند که شما باید بر اساس آن شرایط و کاربردی که خودتان از پمپ انتظار دارید نسبت به خرید آنها اقدام کنید. البته شما باید سعی کنید بهترین شیوه خرید را در نظر داشته باشید تا با صرف هزینه مناسب بهترین پمپ را خریداری کنید.

پمپ کارواش صنعتی بنزینی

بهترین راه برای خرید پمپ کارواش صنعتی

برند های گوناگون هستند که در سطح کشور نسبت به خرید و فروش پمپ کارواش صنعتی اقدام می کنند. شما برای خرید پمپ کارواش صنعتی باید به سراغ مجموعه هایی بروید که هم از اصالت برخوردار باشند و هم کیفیت کار آنها بسیار مناسب باشد. در واقع آنها همه اعتبار لازم را باید داشته باشند و هم کیفیت کار مناسبی داشته باشند تا شما بتوانید با خیال راحت محصول مورد نظرتان را از آنها خریداری کنید. برای اینکه متوجه شوید در کدام شرکت کیفیت تولید پمپ کارواش صنعتی بالاتر می باشد حتماً بررسی کنید که آن شرکت محصولات خودش را تحت چه لایسنسی تولید میکند. اگر آن شرکت اکثر  استانداردهای بین المللی را در تولیدات خودش را رعایت کند شما میتوانید برای خرید محصولات به آن مراجعه کنید.

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

پمپ اینتر پمپ ایتالیا و پمپ برتولینی ایتالیا ، البته بدون شک برای شما هم علاوه بر کیفیت قیمت محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید سعی کنید مناسب ترین قیمت را برای محصولات با کیفیتی که خریداری می کنید پرداخت نمایید. منظور ما از مناسب ترین قیمت ممکن برای خرید پمپ کارواش صنعتی پایین بودن آن قیمت و یا بالا بودن آن نمی باشد بلکه شما باید کیفیت محصول و قطعات به کار رفته در آن را بررسی کنید و در نظر بگیرید که با توجه به آنها چه قیمتی معقول می باشد و به سراغ شرکتی بروید که آن قیمت را برای محصولات خود در نظر گرفته است. شما می توانید بهترین پمپ های کارواش صنعتی موجود در کشور را نیز در مجموعه اینترنتی ما مشاهده نموده و در صورتی که تمایل داشتید نسبت به خرید آنها اقدام کنید. قصد نداریم محصولات خودمان را به صورت اغراق آمیز معرفی کنیم اما باید خدمتتان عرض کنیم که نظیر محصولات ما را در هیچ نقطه دیگری در کشور پیدا نخواهید کرد و قطعاً اگر از این فرصت طلایی برای خرید محصولات ما استفاده نکنید در آینده پشیمان خواهید شد.

 

نازل لوله باز کن

ویژگی های یک پمپ کارواش صنعتی خوب چیست؟

پمپ کارواش صنعتی قطعه اصلی یک کارواش صنعتی است. کیفیت این وسیله، که باید توان کار تحت فشار بالا و به مدت طولانی را داشته باشد، نقش کلیدی در کیفیت کل سیستم را دارا است.  پمپ کارواش صنعتی در انواع مدل ها با فشار های گوناگون، دبی آب خروجی متنوع، جنس داخلی و بدنه مختلف و …  تولید می شود.

آشنایی با پمپ کارواش صنعتی:

پمپ کارواش صنعتی یکی از محصولات کاربردی و مهم کارخانجات فعال در زمینه ساخت انواع پمپ و تجهیزات انتقال آب است. پمپ کارواش صنعتی در مدل های متنوع و با ویژگی های مختلف تولید شده و به دلیل همین تنوع، کاربرد های وسیعی در صنایع مربوطه دارد. پمپ کارواش مهم­ترین بخش یک کارواش است که باید توانایی کار به مدت طولانی و تحت فشار بالا را داشته باشد. خرابی ناگهانی یک پمپ، می تواند سیستم را به مدت چند روز مختل نموده و در صورتی که این جزء، از اجزای اصلی کارگاه یا کارخانه تولیدی باشد، با ضرر های مالی بسیاری مواجه خواهیم بود. لذا همواره باید برند های معتبر و با کیفیت پمپ را انتخاب نماییم. پمپ کارواش صنعتی، بخشی از یک کارواش صنعتی است که از یک پمپ پیستونی صنعتی به همراه موتور محرکه آن، فشار لازم برای استفاده از آب در کارواش ها، کارخانجات و کارگاه های صنعتی، امور مربوط به شستشو و … را بوجود می آورد. این قطعه دارای دسته بندی های متنوعی است که بر اساس نوع ساخت، مکانیزم ایجاد فشار، میزان فشار خروجی و … تعیین می گردد. انتخاب مدل بهینه پمپ کارواش صنعتی، مستلزم شناخت انواع این پمپ ها و اطلاع دقیق از نیاز های ما است. برای این منظور، توصیه می شود در صورت عدم اطلاع از این موارد، حتماً با کارشناسان فنی شرکت های مشاور تماس حاصل فرمایید.

شرکت برتولینی ایتالیا

پمپ کارواش صنعتی یکی از پرکاربردترین قطعات صنعتی است.

 

یک پمپ کارواش صنعتی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

میزان کیفیت و کارایی یک پمپ کارواش صنعتی خوب در ارتباط مستقیم با کیفیت ساخت آن قرار دارد. برای تشخیص یک پمپ خوب، حتماً به متریال مورد استفاده در ساخت بدنه و پیستون های داخلی آن توجه کنید. به عنوان یک توصیه عمومی، با انتخاب محصول مورد نظر از میان تولیدات شرکت های معتبری مانند برتولینی، اینتر و … می توان تا حد زیادی از کیفیت پمپ کارواش صنعتی اطمینان حاصل نمود. لازم به توضیح است تعداد زیادی از شرکت های چینی، تایوانی و … به تولید پمپ های صنعتی می پردازند که می توان محصولات با کیفیت قابل قبولی نیز در میان تولیدات آنها یافت، ولی عموماً پمپ های ساخته شده به دست این شرکت ها، از کیفیت لازم برخوردار نیستند، و پس از مدتی استفاده، مجبور به سرویس اساسی، تعویض کامل قطعات و تعویض پمپ هستیم. کیفیت اتصال قطعات و اجزای پمپ به یکدیگر، یکی دیگر از نکات مهم در بررسی و انتخاب بهترین مدل پمپ است.

 

مزایای استفاده از پمپ کارواش چیست؟

 • راندمان بهتر آب: با استفاده از پمپ کارواش صنعتی اثربخشی آب چند برابر شده و در نتیجه با استفاده از میزان آب کمتر می توان عملیات گسترده تری را انجام داد. با توجه به محدودیت منابع آب در سراسر جهان و لزوم صرفه جویی در مصرف آب، لازم است به هر طریقی از هدر رفت آن جلوگیری نمود. لذا با استفاده از کارواش صنعتی استفاده بهتری از همان حجم آب را خواهیم داشت.
 • صرف زمان کمتر برای انجام کار ها: با استفاده از کارواش صنعتی هر­گونه عملیات شستشو و … با سرعت بیشتری انجام شده و در زمان کمتری می توان کار را به پایان رساند. این مسئله موجب صرفه جویی در زمان و به دنبال کاهش هزینه های اجرایی می شود. از طرفی می توان پروژه های مورد نظر را، با سرعت بیشتری پیش برد و زمان کافی برای انجام سایر کارها در اختیار داشت.
 • صرفه جویی در مصرف سوخت: انجام عملیات انتقال آب یا استفاده از آن، وقتی که از یک پمپ کارواش اینتر استفاده می کنیم به شکل بهتر و با انرژی کمتری صورت می پذیرد. این مسئله به صرفه جویی در مصرف انرژی و انواع سوخت می انجامد.

پمپ کارواش صنعتی اینتر

از پمپ کارواش در چه مواردی می توان استفاده نمود؟

پمپ کارواش صنعتی ابزاری قدرتمند برای پرتاب آب پرفشار است که می توان از آن در موارد زیر استفاده نمود:

شستشوی تاسیسات و تجهیزات شهری: یکی از موارد استفاده پمپ کارواش ، استفاده از آن برای انجام عملیات شستشوی چراغ ها، درختان؛ مبلمان شهری و … است. با استفاده از این وسیله می توان در کمترین زمان ممکن و با استفاده از حداقل نیروی انسانی، عملیات شستشو را به پایان برد.

 • کارواش ها: برای داشتن یک کارواش صنعتی خوب، نیاز به یک پمپ کارواشاستاندارد و با کیفیت داریم که توانایی کار در مدت زمان طولانی و تحت فشار بالا را داشته باشد. با استفاده از از این وسیله می توان انواع خودرو سواری و ماشین های سنگین را به راحتی و با سرعت بالا شست. همچنین از انواع سیار این پمپ می توان در نقاطی که دسترسی آسانی به برق نداریم استفاده کرد. برای این منظور باید از انواع پمپ کارواشبا موتور غیر برقی استفاده نمود.
 • نظافت و شستشوی کف پارکینگ ها، کارگاه های صنعتی و کارخانجات تولیدی: یکی دیگر از موارد کاربرد پمپ کارواشاستفاده از آن برای نظافت کف محوطه های بزرگ است. پارکینگ ها، کف کارخانجات بزرگ و کارگاه های تولیدی و … از جمله نقاطی هستند که در صورت آلودگی شدید، نیاز به شستشوی سریع و دارند و برای این منظور می توان از کارواش صنعتی با فشار بالا استفاده نمود.
 • نظافت تجهیزات صنعتی: تجهیزات صنعتی که در کارخانجات تولیدی و … استفاده می شوند، به مرور زمان و در اثر نشستن گرد و غبار و … آلوده شده و لازم است برای حفظ کارایی آنها، به سرعت پاک شوند. برای این منظور توصیه می شود، با تهیه و نصب یک کارواش صنعتی در محل، به صورت منظم این قطعات تمیز شوند.
 • عملیات نماشویی ساختمان: یکی از کاربرد های پمپ های پرفشار، قابلیت پرتاب آب تا ارتفاع بالا و با شدت زیاد است. از این ویژگی می توان برای شستن انواع نما بدون استفاده از داربست و … استفاده نمود. این مسئله در کاهش هزینه و زمان انجام عملیات شستشو موثر است.
 • رفع انسداد و شستشوی لوله های فاضلاب شهری: با استفاده از پمپ کارواشمی توان لوله های انتقال فاضلاب شهری را رفع گیر نمود. لوله های انتقال فاضلاب شهری، به مرور زمان و در اثر رسوب املاح و لجن، مسدود شده و لازم است برای حفظ کارایی شبکه، رفع گیر شوند. با استفاده از این وسیله کاربردی می­توان عملیات شستشو و رفع گیر شبکه انتقال فاضلاب را با سرعت بیشتری انجام داد.
 • استفاده از پمپ کارواش صنعتی در کشاورزی: علاوه بر این موارد، می توان از این پمپ برای ایجاد فشار آب و انتقال آن در شبکه آبیاری قطره ای در کشاورزی استفاده کرد. با استفاده از این پمپ می توان مه لازم برای گلخانه های با شرایط خاص را هم فراهم کرد.

همان گونه که مشاهده می نمایید، از این وسیله کاربردی می توان در هر شرایطی که نیاز به اعمال آب با سرعت و شدت بالا داشته باشیم استفاده نمود.

نحوه نصب و راه اندازی پمپ کارواش صنعتی چگونه است؟

برای تولید یک پمپ کارواش صنعتی باید دو جزء اصلی یعنی پمپ و موتور به شکل بهینه در کنار یکدیگر قرار گرفته و شروع به کار نمایند. برای این منور باید توان موتور الکتریکی یا بنزین، به درستی برآورد شود تا امکان حرکت محور پمپ را دارا باشد. کارشناسان فنی مجرب در این زمینه، من آشنایی با ویژگی های انواع پمپ و موتور، بهترین مدل ها را برای قرار گرفتن در کنار یکدیگر انتخاب می نمایند. با کوپله شدن این دو جزء، به شکل مستقیم یا با استفاده از یک تسمه، نیروی حرکتی از موتور به پمپ انتقال داده شده و موجب حرکت پیستون های آن و ایجاد فشار لازم می شود. توصیه می شود از انواع کوپله شده و آماده پمپ کارواش صنعتی استفاده کنید تا علاوه بر صرفه جویی در زمان برای انتخاب پمپ و موتور، از ایجاد گیر، ناهماهنگی اجزا و … جلوگیری شود.

مهمترین نکات برای سرویس و نگهداری از یک پمپ کارواش صنعتی چیست؟

انتخاب پمپ کارواش از میان برند های شناخته شده و معتبر که دارای خدمات پس از فروش هستند، بهترین توصیه برای جلوگیری از مشکلات ناشی از در دسترس نبودن قطعات، سرویس کار و … است. بهترین راه برای استفاده طولانی مدت از این وسیله کاربردی، استفاده صحیح از آن است، به این شکل که با انجام منظم سرویس های دوره ای، تعویض به موقع روغن، تامین انرژی موتور از منبع مطمئن و پایدار و … از جمله نکات ساده و کاربردی برای استفاده بهینه و طولانی مدت از یک پمپ کارواش صنعتی است. یکی دیگر از نکاتی که رعایت آن موجب استفاده بهتر از پمپ برای مدت زمان طولانی تری می شود، استفاده اصولی از آن است. برای این منظور لازم است آموزش های لازم به کارکنان مجموعه و اپراتور های پمپ داده شود، تا ضمن آشنایی اولیه با اجزای پمپ، در صورت بروز هرگونه مشکل، در مراحل ابتدایی آن را شناسایی نموده تا از وارد آمدن ایرادات بیشتر و آسیب های جدی به سیستم جلوگیری شود.

چند توصیه کاربردی برای افزایش طول عمر پمپ کارواش صنعتی:

پمپ کارواش صنعتی از اجزای با­ دوام یک مجموعه است که در صورت استفاده صحیح از آن، می توان تا سال ها از مزایای آن برخوردار شد. رعایت چند توصیه کاربردی زیر، می تواند موجب استفاده بهتر از پمپ و افزایش کارایی آن شود:

 • کیفیت آب ورودی: یکی از مواردی که می تواند به اجزای داخلی انواع پمپ از جمله پمپ کارواش صنعتی آسیب وارد کند، ورود آب بی کیفیت و دارای املاح، شن و ماسه و فلزات سنگین به داخل سیستم است. برای جلوگیری از این موارد توصیه می شود در مسیر آب ورودی به سیستم یک صافی قرار داده شده و تا جای ممکن از آب تصفیه شده و استفاده نشده برای ورود به پمپ استفاده نمود. همچنین استفاده از آب با دمای بالا، برای پمپ هایی که برای این منظور طراحی نشده اند، می تواند آسیب های جدی به قطعات داخلی پمپ وارد آورد. قطعی مکرر آب و روشن ماندن پمپ در حالتی که آبی در سیستم وجود ندارد، موجب وارد آمدن آسیب های جدی به آن می شود.
 • راه اندازی پمپ به شکل اصولی: راه اندازی اولیه پمپ به دست کارشناسان و تکنسین های فنی و تنظیم آن، موجب بالا رفتن راندمان و عمر مفید پمپ می شود.
 • نصب پمپ در حالت و محل مناسب: یکی از مهم ترین نکات برای اتصال پمپ به لوله های ورودی ورودی و خروجی، نصب پمپ در حالت تراز است. همچنین چفت و بست های پمپ در نقاط اتصال، باید به شکل کامل پمپ را مهار نموده تا از وارد آمدن هر گونه نیروی جانبی در اثر کارکرد خود پمپ و … جلوگیری شود. روکش و پوسته پمپ کارواش صنعتی تا جای ممکن در برابر رطوبت، ضربه و … مقاوم است، اما توصیه می شود از پاشش مستقیم آب روی پمپ و اجزای آن جلوگیری شود.
 • تعویض منظم روغن استفاده شده پمپ با روغن مناسب: بهترین روغن برای استفاده در پمپ کارواشروغن ۴۰ است. توصیه می شود اولین تعویض روغن پمپ، بعد از ۵۰ ساعت کارکرد اولیه صورت پذیرد. سپس بعد از هر ۵۰۰ ساعت استفاده از پمپ، نسبت به بررسی میزان روغن و تعویض آن اقدام گردد. انتخاب روغن مصرفی از میان برند های مرغوب، موجب افزایش عمر مفید دستگاه و کاهش میزان استهلاک پمپ می شود.
 • تامین برق پایدار و مطمئن: یکی از مواردی که بیشترین آسیب را به پمپ کارواش، به خصوص در بخش موتور برقی آن وارد می آورد، تنش الکتریکی است. برای جلوگیری از این اتفاق لازم است، برق مورد استفاده برای موتور از یک منبع تغذیه پایدار با ولتاژ ثابت استفاده شود. اگر در شرایطی هستیم که نیاز به جابجایی مکرر پمپ کارواش، داریم، یا به منبع برق پایدار دسترسی نداریم، بهتر است از پمپ با موتور بنزینی استفاده کنیم.
 • استفاده از پمپ با بار مناسب: برای انتخاب پمپ کارواش، ابتدا با برآورد میزان فشار مورد نیاز، با توجه به کارکردی که از پمپ انتظار می رود (مثلاً در مورد کارواش ها می توان میزان فشار مجموع نازل ها را در نظر گرفت)، باید پمپی که فشار و دبی آبی مورد نظر را تامین می نماید را تهیه و نصب نمود. شرکت های مشاور و متخصصین فنی آنها می توانند در این زمینه شما را راهنمایی نمایند. بعد از انتخاب پمپ مناسب، بهتر است همواره از فشاری کمتری از فشار اسمی دستگاه بهره برد. استفاده از دستگاه با فشار کمتر، موجب بالا رفتن عمر مفید آن می شود.

پمپ برتولینی 500 بار 24 لیتر استیل RA2450

مهمترین اجزای پمپ کارواش صنعتی کدام است؟

کارواش صنعتی به طور کلی از دو جزء دارد. جزء اول موتور آن و جزء دوم خود پمپ. پمپ کارواش صنعتی از دو جزء اصلی بدنه و اجزای داخلی تشکیل شده است. بدنه پمپ، معمولاً از چدن، فولاد ضد زنگ، آلیاژ های سرامیکی و … ساخته می شود. همچنین پیستون های داخلی پمپ کارواش صنعتی می توانند از استیل ضد زنگ یا آلیاژ های سرامیکی تولید شوند. استفاده از چنین متریالی موجب کاهش خوردگی قطعات و افزایش طول عمر آنها بر اثر کاربرد مداوم و تحت فشار بالا شود. از دیگر اجزای پمپ، می توان به شیر فشار شکن اشاره نمود. این شیر که نقش محافظت کننده از کل پمپ را بازی می کند، در صورت بالا رفتن فشار داخلی پمپ از حد مجاز، موجب خروج آب و کاهش فشار آن می شود. برای رصد فشار آب از یک عقربه فشار سنج استفاده می شود. این وسیله، میزان بار سیستم را در روی صفحه مدرج خود به نمایش می گذارد.

مکانیزم ایجاد فشار در پمپ کارواش صنعتی چگونه است؟

پمپ کارواش صنعتی از نوع پمپ های پیستونی است که با حرکت رفت و برگشتی پیستون ها در یک سیلندر، فشار آب را افزایش داده و موجب خروج آن با شدت زیاد می شود. روش دیگری برای افزایش فشار آب وجود دارد که به شیوه سانتریفیوژی معروف است. به دلیل کارایی بیشتر روش پیستونی از یک سو و استهلاک کمتری پمپ های پیستونی از سوی دیگر، معمولاً از این نوع پمپ ها و این مکانیز در پمپ های صنعتی متوسط و بزرگ استفاده می شود. با توجه به اینکه فشار آب در این مجموعه به شدت بالا می رود، برای جلوگیری از هرگونه حادثه لازم است اقدامات احتیاطی در نصب و استفاده از پمپ رعایت گردد.

 

بهترین راه تهیه پمپ کارواش صنعتی کدام است؟

با توجه به تنوع و گستردگی کاربرد این محصول ارزشمند، شرکت های بسیاری در سراسر دنیا به تولید پمپ کارواش برتولینی می پردازند. به این ترتیب برند ها و مدل های گوناگونی از پمپ در بازار موجود است. برای انتخاب و تهیه بهترین مدل پمپ صنعتی، باید شناخت کاملی از ویژگی های این پمپ ها به دست آورد. شاید برای همه ما میسر نباشد که به این اطلاعات دست پیدا کنیم، لذا توصیه می شود، کار را به کاردان سپرده تا با انتخاب بهترین پمپ و ارائه مشاوره های لازم در این زمینه، با خیالی آسوده، پمپ را وارد سیستم کرده و از مزایای آن استفاده کنیم. بهترین راه استفاده از نظر متخصصین، استفاده از خدمات مشاوره ای شرکت های تخصصی در این زمینه است. شما می توانید برای انتخاب بهترین مدل پمپ کارواش با کارشناسان فنی و فروش ما تماس حاصل نموده تا اطلاعات تکمیلی در این زمینه را دریافت نمایید. کارشناسان ما با سالها تجربه، من نیاز سنجی از شما، بهترین مدل را به شما پیشنهاد داده تا با صرف کمترین هزینه، بهترین انتخاب را داشته باشید. از طرفی پس از انجام خرید، می توانید روی پشتیبانی فنی کارشناسان ما برای رفع ایرادات احتمالی، تامین قطعات و دریافت سرویس و … حساب کنید.

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که جت واتر چگونه و با چه سرعتی آب را پرتاب می‌کند؟ یا اینکه آیا پمپی قدرت پرتاب آب را با ارتفاع زیاد دارد؟ این‌ها سوالاتی است که بسیاری از افراد برای شناخت کامل پمپ کارواش به دنبال پاسخ آن هستند. پمپ پیستون به پمپی گفته می‌شود که با مقدار آبدهی کم، فشار بسیار زیادی را تولید می‌کند. ساختار این پمپ‌ها شبیه ساختار سیلندر خودرو بوده و رفت و برگشت، سبب فشار می‌شود. برای این‌که با این پمپ بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

معرفی پمپ کارواش صنعتی 

پمپ‌های کارواش از جمله اختراعات مفید بشر هستند؛ چرا که توانسته‌اند شستن ماشین و جرم‌گیری دیگر وسایل‌ را برای افراد راحت‌تر کنند؛ به گونه‌ای که شما در زمان کوتاهی می‌توانید وسیله نقلیه را با استفاده از این پمپ بشویید. از طرفی استفاده از پمپ‌های کارواش می‎توانند در صرفه‌جوی مصرف آب هم بسیار موثر واقع شوند. پمپ کارواش صنعتی، پیستون‌های سرامیکی دارد که باید برای استفاده از سیالات، انتخاب و بررسی گردد. توجه داشته باشید که این پمپ‌ها مناسب هر دمایی نیستند. هر وسیله‌ای با حرکت دادن شفت پمپ امکان این را دارد که عملکرد پمپ را انجام دهد؛ اما این نوع پمپ به وسیله الکتروموتور ۱۴۰۰ دور راه‌اندازی شده است.

 

پمپ کارواش سه فاز صنعتی 

بیش‌ترین کاربرد پمپ کارواش در کارواش‌های خانگی و صنعتی است. معمولا از پمپ ۱۰۰ بار و پمپ ۱۵۰ بار و پمپ صنعتی ۲۰۰ بار استفاده می‌شود. شما می‌توانید پمپ ۱۰۰ بار را با برق سه فاز یا تک فاز یا الکتروموتور ۳ اسب راه‌اندازی و از آن استفاده نمایید. برای اینکه بتوانید از پمپ ۲۰۰ و ۱۵۰ بار استفاده کنید، باید کارواش سه فاز را به‌کار ببرید. معمولا پمپ کارواش صنعتی را با الکتروموتور سه فاز ۷.۵ اسب نصب می‌کنند و این نوع پمپ‌ها به کارواش صنعتی سه فاز معروف هستند. توجه داشته باشید که اگر در پمپ به موتور و شاسی آن توجه نشود، پمپ عملکرد خوبی نخواهد داشت.

 

 

بهترین برند پمپ پیستونی سه فاز و تک فاز

از معروف‌ترین پمپ کارواش‌های سه فاز و تک فاز می‌توان به پمپ ۲۰۰ بار برتولونی و پمپ سه فاز صنعتی ۲۰۰ بار اینتر ایتالیا اشاره کرد. این پمپ‌ها کیفیت بسیار بالایی دارند و طرفداران زیادی را جذب خود کرده‌اند.

اگر می‌خواهید سال‌های سال با خیال راحت از پمپ کارواش استفاده کنید، اینتر پمپ ایتالیا انتخاب بسیار مناسبی است. در خرید پمپ باید توجه کنید که قطعات آن به راحتی در بازار پیدا شوند. لوازم یدکی پمپ سه فاز اینتر را می‌توانید به راحتی از بازار تهیه کنید.

نیروی محرکه در پمپ پیستونی 

در واقع پمپ پیستونی یک نوع پمپ رفت و برگشت بوده که دارای یک بخش مایع است. در این پمپ، پایانه قدرت نیروی محرک را می‌گیرد و حرکت دورانی آن را به حرکت رفت و برگشت تبدیل می‌کند. یک موتور سه فاز یا توربین می‌تواند محرک یک کارواش سه فاز باشد. خروجی این پمپ باید به وسیله مراس، هد، دسته پیستون و میل لنگ به حرکت رفت و برگشتی تبدیل شود.

در بیشتر طراحی‌ها از شیر یک طرفه استفاده می‌گردد. در واقع وقتی که پیستون در یک جهت به صورت رفت و برگشتی حرکت می‌کند، این شیر یک طرفه باز می‌شود و مایع را به پایانه پمپ هدایت می‌کند. وقتی پیستون در جهت مخالف حرکت کند، شیر یکطرفه ورودی بسته و شیر یک طرفه خروجی باز خواهد شد.

پمپ کارواش
پمپ کارواش

آب بندی در پمپ پیستونی

جهت پیشگیری از خارج شدن مایعات و یا ورود هوا به داخل پمپ، شافت آب‌بندی می‌گردد. این نوع پمپ‌ها پیستون‌هایی دارند که درون سیلندر‌ها در حرکت هستند. آب‌‌بندی در این پمپ‌ها از طریق پکینگ‌های الاستومری یا اورینگ‌ها که در قسمت بیرونی قرار دارد، انجام می‌شود. روش دیگری هم وجود دارد که ممکن است پیستون‌ها به خودی خود از الاستومر با انطباق تداخلی تولید شده باشند. توجه داشته باشید که پمپ کارواش می‌تواند دوطرفه یا یک طرفه باشد، اما در بیش‌تر اوقات این پمپ‌ها دو طرفه هستند. از دیگر آب‌بندی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کاسه نمدها
 • واشرهای کمپرسی
 • گلندها
 • پکینگ کمپرسی

 

پمپ پیستونی یک طرفه و دو طرفه چه تفاوت‌هایی دارند؟

در پمپ پیستونی دو طرفه، مایع هم به جلو و هم به عقب تخلیه می‌شود؛ یعنی برای هر پیستون چهار شیر یک طرفه نیاز است. در پمپ کارواش یک طرفه، مایع فقط در طی حرکت رو به جلو خارج می‌شود. طراحی‌های دو طرفه سرعت کمتری دارند و با فشار متوسط همراه هستند؛ اما در طراحی‌های یک طرفه، سرعت و فشار به مراتب بیشتر است.

در انتخاب پمپ‌های کارواش باید به فشار‌های بالای ورودی توجه شود. هنگامی که فشار‌های ورودی بالا باشد، پمپ پیستونی دو طرفه مناسب‌تر و کارآمد‌تر خواهد بود و از فشار ورودی برای کاهش بار استفاده می‌کند. فشار‌های ورودی بالا در انتخاب محرک موثر است. پمپ کارواش دو طرفه از اختلاف فشار محاسبه توان اسب بخار استفاده خواهد کرد؛ در صورتی که پمپ یک طرفه آن را برای جبران فشار خروجی استفاده می‌کند.

 

پمپ‌های رفت و برگشتی

پمپ‌های رفت و برگشتی، یک پیستون یا پمپ دیافراگمی رفت و برگشتی دارند یا اینکه شامل چند قسمت رفت و برگشتی می‌شوند. اگر پمپ دو بخش رفت و برگشت را داشته باشد، ساختار دوتایی نامی‌ده می‌شود؛ پمپی که دارای سه قسمت باشد را ساختار سه تایی می‌گویند.

پمپ کارواش عملکرد و قابلیت بالایی در فشار بالا را داراست؛ از این رو جزو معدود گزینه‌های قابل انتخاب قرار گرفته است. پمپاژ مایعی ساینده در فشار بالا یکی از کاربرد‌های بسیار رایج پمپ پیستونی است.

بیشتر پمپ‌های سانتریفیوژ که قابلیت کار با مواد ساینده را دارند، قادر هستند که میزان هد محدودی را فراهم کنند. توجه داشته باشید که پمپ پیستونی رفت و برگشتی در کاربرد‌های ساینده، از پمپ‌های پلانچری عملکرد بهتری دارد. در این پمپ وقتی که با مواد ساینده کار می‌کند، از پیستون الاستومری استفاده می‌گردد و سیلندر با مواد سخت یا کاربید تنگستن اندود می‌شود.

 

نتیجه گیری و جمع بندی

پمپ کارواش پیستونی در ابعاد کوچک، به صورت یک پیکربندی افقی بوده و برای ابعاد بزرگ‌تر به صورت پیکربندی عمودی تولید می‌شود تا بر روی یاتاقان، بار کمتری وارد گردد. طراحی عمودی این پمپ در فضا صرفه‌جویی می‌کند؛ اما با این وجود گران‌تر و نگهداری آن نیز دشوار‌تر است.

محصولات پر بازدید اخیر
برندهای ویژه
اخبار معرفی ویژگی ها و کاربردهای پمپ کارواش برتولینی
معرفی ویژگی ها و کاربردهای پمپ کارواش برتولینی
چهارشنبه 31 می 2023
اخبار آشنایی با ویژگی ها و مزایای پمپ کارواش اینتر
آشنایی با ویژگی ها و مزایای پمپ کارواش اینتر
جمعه 26 می 2023
اخبار جاروبرقی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟
جاروبرقی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟
شنبه 20 می 2023
اخبار آشنایی با انواع پمپ صنعتی
آشنایی با انواع پمپ صنعتی
دوشنبه 15 می 2023
اخبار معرفی انواع پمپ صنعتی و کاربرد آن ها
معرفی انواع پمپ صنعتی و کاربرد آن ها
چهارشنبه 10 می 2023
اخبار تاثیر آبیاری منظم در رشد گیاهان
تاثیر آبیاری منظم در رشد گیاهان
جمعه 5 می 2023
اخبار نکات مهم در مورد آبیاری قطره ای
نکات مهم در مورد آبیاری قطره ای
یکشنبه 30 آوریل 2023
اخبار ویژگی ها و کاربرد های انواع آبپاش فضای سبز
ویژگی ها و کاربرد های انواع آبپاش فضای سبز
سه‌شنبه 25 آوریل 2023
اخبار انواع تجهیزات آبیاری قطره ای
انواع تجهیزات آبیاری قطره ای
چهارشنبه 19 آوریل 2023
اخبار چند نکته درباره آبیاری گلدان آپارتمانی
چند نکته درباره آبیاری گلدان آپارتمانی
جمعه 14 آوریل 2023