02136615808 / 02136615570
انتخاب صفحه

پمپ اسید و پمپ مواد شیمیایی

فروش انواع پمپ مواد شیمایی

 پمپ اسید و پمپ مواد شیمیایی – پمپ ضد اسید – پمپ برای انتقال مواد خورنده – پمپ اسید – پمپ تزریق مواد شیمایی – پمپ تخلیه مواد شیمایی – پمپ های مواد شیمایی – پمپ انتقال مواد شیمایی – پمپ های تزریق مواد شیمایی – پمپ اسید شویی – پمپ اسیدی – پمپ اسید سولفوریک – پمپ اسید کش – پمپ ضد اسید – پمپ تزریق اسید – قیمت پمپ اسید

 

 

پمپ اسید


پمپ اسید و پمپ مواد شیمایی


بیشتر سیالهای شیمیای را می‌توان به وسیله انواع مختلف پمپ‌ها جابه‌جا کرد. اما در مقایسه با آب این مایعات برای پمپ‌ها بسیار خورنده می‌باشند مگر آنها جنس های به خصوصی در ساخت پمپ‌ها به کار رود. هشت عامل زیر روی انتخاب نوع پمپ اثر می‌گذارند:

 دمای مایع

  • ارتفاع نسبت به مرحله

  • فشار خروجی از پمپ

  • فاکتور بار پمپ

  • جامداتی که به صورت سوسپانسیونی در محلول بوده ویا خورنده می‌باشند

  • مقاومت خوردگی فلز

  • رفتار الکترو شیمیایی

  • ملاحظاتی که در ساخت رعایت شده است

در جداول(5-5) و(6-5) نمونه‌های خلاصه شده‌ای از تجربیات سازندگان پمپ و آنهایی که پمپ را به کار می‌روند و به وسیله انستیتو هیدرولیک طراحی شده است آمده است. موادی که در جدول لیست شده است برای انواع مختلف پمپ‌ها به کار می‌رود. همچنین در بعضی از پمپ‌هایی که طراحی به خصوص دارند ممکن است بعضی از این مواد برای سیال خاصی از جدول حذف شود.

انستیتو هیدرولیک، استانداردهای آزمایشی پمپ سانتریفیوژ برای کاربردهای پروسسی را که براساس خصوصیاتAVS  بود انتشار دادند. در حال حاضر بیشتر از 12 تولید کننده پمپ‌های مرسوم AVS را تولید می‌کنند.

پمپهای شیمیای

امروزه تعداد زیادی از پمپ‌های شیمیایی که به صورت پوسته دو پارچه عمودی می‌باشند به طور وسیعی برای پروسسهای شیمیایی به کار می‌روند. این پمپ‌ها طوری طراحی شده‌اند که وسیع‌ترین امکان کاربرد را در سرویس‌های پروسسی بدون احتیاج به تغییرات عمده در مواد، کاسه نمدها، محرکه‌ها و غیره را دارند. موادی که در ساخت قسمت‌های اصلی این پمپ‌ها به کار می‌روند شامل برنز، آهن، کربن،آلیاژ استیل، شیشه، پلاستیک، گرافیت، لاستیک سخت، فولاد ضد زنگ، فلزات مقاوم در مقابل خوردگی و سایش و مواد مصنوعی می‌باشند. هدف اصلی طراحی اینگونه پمپ‌ها جلوگیری از خوردگی و سایش در مقابل اسیدها،‌بازها و مایعات دیگر است. علاوه بر آن کارکرد ،‌تعمیرات و نصب راحت‌تری دارند. پمپ‌های شیمیایی مدرن  با محرکه‌های موتوری معمولا دارای پروانه‌های پیچی با مکش انتهایی بوده که این پروانه‌ها به صورت بسته و یا نیمه باز هستند. در شرایطی که جعبه آب بندی (Stufing box  )معمولی دارای آب سردکننده برای پکینگ(وقتی که دمای مایعی که پمپ می‌شود متجاوز از F300 باشد) است از بلبرینگ با مقاومت زیاد (Heavyduty)استفاده می‌شود. در بعضی اوقات از آب بندی مکانیکی به جای پکینگ استفاده می‌کنند. بعض از تولیدکنندگان پمپ از یک تبدیل کننده که به پوسته پمپ متصل شده استفاده می‌کنند تا از طریق  آن بتوان این جابجایی را انجام داد. پوسته دو پارچه عمودی امکان کاربرد یک قطعه و اشر حلقوی را می‌دهد. از آنجا که  برای پمپ‌های افقی  مسائل بسیاری وجود دارد لیکن برای پمپ‌های عمودی فاصله بین فلنجها یک فاکتور مهم محسوب می‌شود. این نوع پمپ‌ها نحوه لوله‌کشیها را در سیستم آسان کرده و فضای با ارزشی از زمین را ذخیره می‌کند. گرچه پمپ‌های فوق هنوز استانداری ندارند ولی حداقل یک تولید کننده در صنایع شیمایی از مزایای امکان تعویض قسمت‌های مختلف پمپ با پمپ افقی مشخص شده مشابه برخوردار شده است.

021-77671565

جهت انجام هرگونه مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید

آب نیرو مرجع تخصصی تجهیزات صنعتی و کشاورزی