02136615808 / 02136615570
انتخاب صفحه

واردات انواع پمپ های صنعتی - نفتی - شیمیایی

ثبت سفارش و واردات انواع پمپ های خاص

 پمپ دیافراگمی – پمپ AOP – طرح دیافراگم هیدرولیکی – پمپ برای مایعات شیمیایی  – دیافراگم پمپ(Aop) – پمپ ‌های دوزینگ  – پمپ خودمکشی

 

 

پمپ دیافراگمی

پمپ‌های دیافراگمی diaphragm pump

برای برطرف نمودن مشکلات نشتی در پمپ‌های پلانجری از طرح دیافراگمی استفاده می‌شود در پمپ‌های دیافراگمی، یک دیافراگم فلزی یا غیر فلزی قابل انعطاف به مجموعه پمپ پلانجری اضافه شده که محفظه انتقال انرژی به سیال را از پلانجر جدا می‌کند. انتقال حرکت از پلانجر به دیافراگم به دو روش هیدرولیکی و مکانیکی می‌تواند صورت پذیرد.

 طرح دیافراگم هیدرولیکی

در نوعی هیدرولیکی از سیالی واسطه بین سیال فرآیند و پلانجر استفاده می‌شود که نیروی تولیدی حاصل از پیستون یا پلانجر به وسیله سیال هیدرولیک به دیافراگم منتقل شده و سبب حرکت دیافراگم به جلو عقب می‌گردد. در این پمپ‌ها دیافراگم‌ها حالت آببندی را انجام می‌دهند بنابراین انتخاب مناسبی است برای مایعات شیمیایی آتشزا،سمی و خورنده بوده و برای محافظت بیشتر می‌توان از دیافراگم دوبل همراه با سنسور نشتی استفاده کرد.

steam pump برای فشارهای تا35 بار مورد استفاده قرار می‌گیرند و جایی که تغییرات زیادی در خصوصیات سیال رخ می‌دهد و یا اینکه امکان فراهم آوردن انرژی الکتریکی در آنجا وجود ندارد یک انتخاب مناسب است مثلا در پای مشعل(فلر) از این پمپ‌ها نیز استفاده می‌شود.

 دیافراگم پمپ(Aop)

در معرفی انواع پمپم‌های رفت وبرگشتی نوعی پمپ دیافراگمی معرفی شد که رفت و برگشتی بوده و جز پمپم‌های دوزینگ می‌باشد. نوعی دیگر از پمپ‌های دیافراگمی وجود دارد که بجای استفاده از الکتروموتور معمولا نیروی محرک آن هوا می‌باشد این پمپ‌ها به نام Aop- diaphragm pumpoperating air))شناخته می‌شود.

همانطور که در اشکال ذیل می‌کنیم هوا از طریق یک شیر چند راهه پنوماتیکی به پشت دیافراگم‌ها هدایت می‌شود و باعث هل دادن دیافراگم به سمت سیال و دادن انرژی به آن می‌گردد سیستم شیر پنوماتیکی وظیفه هدایت و یا تخلیه هوای پشت دیافراگم‌ها را برعهده دارد با تکرار این سیکل و پر و خالی شدن هوا عملیات پمپاژ سیال صورت می‌گیرد. هوای تخلیه شده از طریق یک صدا خفه کن وارد محیط اطراف می‌گردد.

دبی عملکرد این پمپ‌ها بین 1 الی25 متر مکعب در ساعت بوده و میزان تغییرات دبی در آنها با استفاده از فشار هوای ورودی به آنها صورت می گیرد فشار خروجی آنها حدود8 بار و معادل فشار هوای مصرفی ورودی می‌باشد. این پمپم‌ها برای انتقال سیالات داخل حوضچه‌ها خصوصا جاهایی کهph سیال متغیر است(نزدیک آزمایشگاهها) مناسب می‌باشد و حالت خودمکشی داشته و می‌تواند سیال را از داخل حوضچه به بالا انتقال دهد. از این پمپ به عنوان تخلیه و بارگیریی سیار نیز استفاده می‌گردد و توانایی مکش سیال را تا 5 الی 6 متر پایین‌تر از سطح خود را دارند.

021-77671565

جهت انجام هرگونه مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید

آب نیرو مرجع تخصصی تجهیزات صنعتی و کشاورزی