02136615808 / 02136615570
انتخاب صفحه

واردات انواع پمپ های صنعتی - نفتی - شیمیایی

ثبت سفارش و واردات انواع پمپ های خاص

پمپ تزریق – پمپ دوزینگ – دوزینگ پمپ – Dosing Pump- پمپ تزریق مواد شیمایی – پمپ تزریق کلر – پمپ تزریق کود مایع – پمپ تزریق گراندفوس دانمارک – واردات پمپ به صورت سفارشی – پمپ ترزیق اتاترون – پمپ تزریق جسکو – پمپ تزریق طرح جسکو – پمپ تزریق SPP – پمپ تزریق آلدوز – پمپ تزریق بین خطی

 

 

پمپ صنایع غذایی

پمپ صنایع غذایی

انتقال و فراوری مواد غذایی


صنایع غذایی قدیمترین ، مهمترین، گسترده‌ترین و متنوع‌ترین حوزه فعالیت صنعتی بشر به شمار می‌رود. به تناسب گوناگونی فعالیت‌هایی که تحت این عنوان مطرح می‌شود مکانیزم‌های بسیار متنوعی در فرایندهای مواد غذایی به کار می‌رود. پمپ‌ها تقریبا در تمام این فرآیندها نقش اساسی به عهده دارند. در این مختصر هدف آشنایی با انواع پمپم‌هایی است که در مواد گوناگون کاربرد دارند. بعضی از آنها حتی با تصویر معمول از پمپ مشابهت چندانی ندارند ولی البته شرایطی وجود دارد که وجه مشترک این مجموعه گسترده است و به تبع آن پمپ‌های غذایی را اغلب پمپ‌های بهداشتی می‌نامند. پمپ‌هایی را که جهت کار در فرآیندهای غذایی طراحی می‌شوند پمپ‌های بهداشتی می‌نامند. ساختمان این پمپ‌ها اغلب دارای اجزا و ملحقاتی است که در موارد دیگر لزومی ندارد. برای آنکه یک پمپ به صورت کاملا در مورد مواد غذایی به کار رود باید دارای شرایط زیر باشد:


 1. کاملا از هر نوع پوسیدگی دور باشد

 2. به سادگی جهت تمیز کردن پیاده شود.

 3. نباید بو یا مزه غذا را تغییر دهد.

 4. سیستم روغنکاری آن نشتی نداشته باشد.

 5. نباید قطعات داخل آن در حین کار ساییده یا پوسته پوسته شود.

 6. آب بندی جنان باشد که در هیچ جهت نشت نداشته باشد.

 7. گذرگاه‌های آن صاف و بدون گوشه‌های تیزو  چین و شکن باشد.

  امروز تعداد زیادی از انواع پمپ‌های گریز از مرکز، روتاری و رفت و برگشتی در دسترس است که در حد مطلوب واجد شرایط فوق می‌باشند. اتصالات مکش و تخلیه پمپ ها نیز باید از نوع بهداشتی بود هو جهت نظافت بروانه و محفظه به سادگی قابل جدا شدن و اتصال مجدد باشند. لوله‌ها‌ و اتصالاتی که با پمپ‌های بهداشتی به کار می‌روند اغلب از فولاد ضد زنگ،‌آلیاژ‌های نیکل، لاستیک سخت، شیشه یا پلاستیک ساخته می‌شوند. خود پمپ از فولاد ضد زنگ ، آلومینوم،آهن، شیشه، مواد پلاستیک یا آلیاژ‌های مخصوص ساخته شده اس. موارد به کار رفته علاوه بر مقاوم بودن در مقابل اثرات شیمیایی مواد غذایی، باید در برابر پاک کنند‌ها( دترجنت)، صابون و جرمگیرهایی که برای پاک کردن و شستن پمپ به کار می‌روند مقاومت کند. در اغلب فرآیندهای غذایی پمپ باید حداقل یک بار در روز تمیز شود.

   

  پمپ‌های گریز از مرکز: چون پروانه‌های چند پره بسیاری از خوراکیهای ترد و لطیف را خراب می‌کنند در فرآیندهای غذایی برای اغلب پمپ‌های گریز از مرکز پروانه‌های بدون پره شکل(9-1) با پروانه‌های پیچی یک یا دو پره طراحی شده‌اند. سیب، پرتقال، ذرت، توت فرنگی، لوبیا،‌باقلاع صدف، میگو، تخم‌مرغ، زیتون،‌کلم دلمه‌ای، آب میوه،‌ماهی و انوع دیگری از مواد غذایی بدون لطمه توسط پروانه‌های بدون پره(تیغه) جابه‌جا می‌شوند.

021-77671565

جهت انجام هرگونه مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید

آب نیرو مرجع تخصصی تجهیزات صنعتی و کشاورزی