02136615808 / 02136615570
انتخاب صفحه

پمپ

فروش انواع پمپ آب خانگی - پمپ آب صنعتی - پمپ کارواش صنعتی و .....

همه چیز درباره انواع پمپ

پمپ چیست و چه کاربردی دارد از جمله سوالات رایجی است که همواره ذهن بسیاری از ما را به خود درگیر کرده است. به طور کلی پمپ یا تلمبه به دستگاهی گفته می شود که از آن در جهت جا به جایی و انتقال مایعات با افزایش فشار در ارتفاع بالاتر استفاده می شود. دستگاه پمپ در انواع صنایع مختلف کاربردهای فراوان دارد.

تلفن های تماس: 02136615808 – 02136615570 

درباره پمپ آب و پمپاژ چه می دانید؟

امروزه ماشین آلات و تجهیزات مدرن، زندگی و کسب و کار ما را بسیار آسان ساخته اند. در روزگاری دور، مردم برای استفاده از آب به ناچار آن را از درون چاه بالا می کشیدند و یا آن را با سطح از مکان مورد نظر جا به جا می کردند. اما امروزه به موجب گسترش و مدرنیته شدن تجهیزات و امکانات و همچنین ساخت و تولید پمپ و پمپاژ، دیگر اوضاع فرق کرده است. به طور کلی به دستگاهی گفته می شود که انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی دریافت نموده و به سیال مایعی که از درون آن می گذرد انتقال می دهد. به عبارتی دیگر؛ همان تلمبه ای است که از طریق انرژی مکانیکی در جهت انتقال دادن مایعات به کار برده می شود. برای اولین بار در سال 1796 توسط جوزف مون گلیفر ساخته شد. او با این کار خود موجب شد تا زندگی مردم بسیار راحت تر شود. دستگاه با افزایش فشار جریانی که در آن ایجاد می شود شرایط و موقعیت جا به جایی مایعات را در ارتفاعات بالاتر فراهم می آورد. به طور معمول در صنایع مختلف از انواع پمپ های تولیدی در جهت انتقال سیال به یک ارتفاع معین و یا جا به جایی سیال در سیستم های لوله کشی استفاده می شود.

اگر بخواهیم از نظر کارکرد به پمپ و پمپاژ نگاه کنیم و آن را به انواع مختلف تقسیم بندی کنیم باید این‌گونه بیان کنیم که معمولاً متداول ترین پمپ ها به صورت پمپ های آبی هستند که بنا به ظرفیت و حجم ، تأمین و حمل و جا به جایی اشکال مختلفی از مایعات را بر عهده می گیرند. مهم ترین پمپ ها از نظر کاربردی به شرح زیر می باشد:

انواع پمپ بر اساس کارکرد

پمپ های سانتریفیوژ

پمپ های سانتریفیوژ یکی از انواع تولیدات پمپ یا پمپاژ می باشد که ارسال انرژی در آن ها به صورت دائمی انجام می شود. عموماً نیروی محرکه این نوع پمپها از طریق موتورهای الکتریکی دریافت می شود. به طریق که ارسال نیروی محرکه از موتور به پمپ به واسطه یک محور به نام شفت انجام می شود. همچنین شفت موتور از طریق نوعی تجهیزات مکانیکی به نام کوپلینگ به شفت پمپ اتصال پیدا کرده است. به این ترتیب انتقال انرژی از شفت موتور به شفت پمپ صورت می گیرد.

به طور کلی پمپهای سانتریفیوژ دارای یک عدد محفظه می باشند به حلزونی مانند است که پوسته یا کیسینگ نام دارد. در درون این محفظه یک یا چند عدد چرخ قرار دارد که بر روی محور شفت تعبیه شده است. هر کدام از چرخ ها به تعدادی پره مجهز هستند که عملیات مربوط به انتقال سیالات را بر عهده دارد. نکته حائز اهمیت در رابطه با این نوع پمپها این است که هواگیری آن ها پیش از روشن شدن انجام می شود. در تمامی صنایعی که از این نوع استفاده می کنند بایستی قبل از انجام عملیات مربوط به انتقال سیالات، از خروج کامل هوا و نبود گاز حبس شده در داخل پمپ اطمینان حاصل نمایند. به طور معمول ابعاد و اندازه های مختلف سانتریفیوژ به عنوان پرکاربردترین پمپها در مصارف مختلف به کار برده می شوند.

پمپ های رفت و برگشتی

پمپهای رفت و برگشتی به تجهیزاتی گفته می شود که انتقال انرژی در آن ها به شیوه ی پریودیک و دوره ای است. معمولاً نیروی محرکه موجود در این نوع پمپها مانند نمونه های دیگر آن، به واسطه الکتروموتور تأمین می شود که همواره حرکت چرخشی میل لنگ های موجود در آن به حرکت رفت و برگشتی پیستونی در سیلندرها تبدیل شده که با عقب رفتن پیستون ایجاد مکش می کند. به این طریق مایعات از طریق شیر ورودی روانه سیلندرها می شود. شیرهای ورودی و خروجی پمپهای رفت و برگشتی به گونه ای ساخته شده اند که در تمامی مراحل رفت و برگشت پیستون، از ورود مایع سیلندر به محیط های کم فشار جلوگیری می نماید. شایان ذکر است که این نوع پمپها از میزان ظرفیت کمی برخوردار هستند. اما می توانند فشار خروجی سیال و مایعات را تا حد بسیار بالایی افزایش دهند. به طور کلی این نوع پمپ ها، در صنایعی که به جا به جایی سیالات با حجم کم و فشار بالا نیازمند باشند به کار برده می شوند. این نکته مهم فراموش نشود انتقال سیالات در پمپ های رفت و برگشتی، غیر یکنواخت انجام می گیرد. همچنین به هنگام بهره برداری از این نوع پمپ ها، در زمانی که شیر خروجی پمپ بسته است نباید استفاده نمود.

پمپ های چرخ دنده ای

پمپ های چرخ دنده ای یکی دیگر از انواع تولیدات صنایع پمپ می باشد که به آن پمپ های گردشی یا روتاری نیز گفته می شود. به طور کلی پمپ های چرخ دنده ای از دو قسمت کاملاً مجزا و تفکیک شده ساخته شده است که یکی از آن ها قسمت جداره ثابت و قسمت دیگر آن قسمت دوار یا گردان پمپ می باشد. در پمپ های چرخ دنده ای به هنگام اجرای فرایند و عملیات مربوط به پمپاژ، اندکی مایع مابین دنده های چرخ دنده پمپ گیر می افتد که در اثر چرخیدن چرخ دنده ها، این میزان مایع به قسمت خروجی پمپ فرستاده می شود. طراحی و ساخت این مدل پمپ ها به گونه ای است که فاصله میان قسمت های جداره ثابت و گردنده پمپ بسیار کم و ناچیز است. به طور عمده پمپ های چرخ دنده ای برای مکان هایی که نیاز به جا به جایی سیالات با حجم کم و فشار متوسط دارند مناسب می باشند. نکته حائز اهمیت در رابطه با پمپ های چرخ دنده ای این است که هیچ گاه نباید در شرایطی که شیر خروجی پمپ بسته شده است از آن ها استفاده نمود.

اجزای تشکیل دهنده پمپ ها

به طور کلی قسمت های اساسی و اجزای تشکیل دهنده پمپ ها به شرح زیر می باشد:

بدنه پمپ

محفظه ای که تمامی اجزای پمپ مانند پره های آن، محور و نیز سیستم آب بندی پمپ در آن قرار گرفته شده و مایع و سیالات نیز در آن جریان می یابد. به طور بدنه پمپ های تولید شده از مدل حلزونی یا از مدل قطر فزاینده می باشد.

محور پمپ

بنا به نوع و مدل پمپ های ساخته شده، محور پمپ قسمتی از اجزای تشکیل دهنده پمپ است. این قسمت می تواند یا از روتور موتور باشد یا به شکل کاملاً مستقل هم جوار به محور موتور تعبیه شده باشد. این قسمت از پمپ یا دارای یاتاقان های مستقل و تفکیک شده است یا به واسطه یاتاقان های موتور پمپ محافظت می شود. به طور کلی روش بهره برداری و استفاده از محور پمپ به طراحی و مدل پمپ های ساخته شده بستگی دارد.

پروانه پمپ

یکی دیگر از قیمت های اصلی پمپ متعلق به پروانه پمپ می باشد که توان و انرژی زیادی را به مایعات وارد نموده و در نتیجه موجبات افزایش سرعت و حرکت آن ها را فراهم می آورد. جالب است بدانید که به منفذ مرکز پروانه چشم پروانه گفته می شود که تا اندازه ای میزان ظرفیت پمپ را تعیین می نماید.

از دیگر اجزای آن:

پره های پمپ که جزئی از پروانه پمپ به حساب می آیند و وظیفه هدایت مایعات را به داخل پمپ بر عهده دارند

روپوش پروانه که پرده های پمپ را می پوشانند و جریان و انتقال مایعات را در محدوده پمپ محدود می کند

نقطه مکش که محل ورود مایعات به درون پمپ می باشد. این قسمت معمولاً در حوالی مرکز بدنه پمپ قرار گرفته است که قطر آن تا اندازه ای میزان پمپاژ و آبدهی پمپ را تعیین می کند

حلقه های ستایش که معمولاً قابل تعویض میباشد و کیفیت و مرغوبیت آن ها میزان کارایی پمپ را افزایش می دهد

کاسه نمد یا سیل مکانیکی که باعث آب بندی جریان مایعات در درون پمپ می شود

شیپوره و…

خصوصیات برجسته پمپ های سانتریفوژ

واقعیت بسیار مهمی که باید در رابطه با خصوصیات بارز انواع پمپهای سانتریفیوژ در نظر گرفت این است که باید در نظر داشت نوع منتقل نموده مایعات اهمیت چندانی ندارد. لذا آنچه که حائز اهمیت می باشد و به عنوان یک خصوصیت برجسته برای انواع آن در نظر گرفته می شود روابط عملکردی بسیار بالای هد، توان و بازدهی که در تمامی مدل های آن اثرات یکسانی بر جای می گذارد. از دیگر خصوصیات برجسته این پمپ ها می توان به مواردی همچون:

قابلیت انتقال مایعات و سیالات با ذرات جامد

قابلیت پمپاژ مایعاتی که دارای چربی اندکی هستند

متنوع بودن پمپ سانتریفیوژ با خصوصیات و ویژگی های گوناگون

بالا بودن و رضایت بخش بودن سرعت راندمان آن

متناسب با انواع موتورهای برقی و احتراقی

پایین بودن میزان هزینه های نگهداری

دامنه کاربردی وسیع پمپ های سانتریفوژ و استفاده از آن ها در انواع پروژه های کشاورزی، صنعتی و آب رسانی

قابلیت و توانایی ایجاد فضای کمتر متناسب با قدرت تولیدی

این نوع پمپ در مقایسه با نمونه های مشابه خود دارای وزن بسیار کم، سایز کوچک و هزینه های نصب بسیار پایین است

معایب پمپ های سانتریفیوژ

پمپهای تولیدی پر کاربرد سانتریفیوژ در کنار تمامی خصوصیات برجسته و مزایای منحصر به فردی که دارند دارای یک سری معایب نیز می باشند. از جمله:

نرخ جریان در این نوع پمپ ها از گراویته ویژه نشات می گیرد

ویسکوزیته بسیار راحت بر میزان عملکرد این نوع پمپ تأثیر می گذارد

این نوع پمپها در مقایسه با نمونه های تولیدی مشابه خود، بسیار نیازمند هواگیری اولیه می باشند

بازدهی آن ها کمتر از پمپهای تولیدی مشابه است

در یک سرعت ثابت، میزان بالا رفتن هد خارج از محدوده کارکرد بسیار محدود می شود

کاربردهای متنوع پمپ های سانتریفوژ

به جرات می توان گفت دامنه کاربردهای متنوع پمپ های سانتریفوژ بسیار وسیع و گسترده می باشد. به طور عمده از این محصول در انواع صنایع شیمیایی، کاغذ سازی، صنایع غذایی و لبنیات، فلزات مذاب، آب و فاضلاب، دفع مواد زائد، نفت و مواد پتروشیمی و بسیار مصارف دیگر استفاده می شود. از نظر توان ظرفیتی و هد، پمپهای سانتریفوژ برای انواع ظرفیت های بالا و متوسط و نیز جریان وتری و هدهای پایین از توان بسیار بالایی برخوردار هستند.

ویژگی مایعات چه تاثیری بر عملکرد پمپ ها دارد؟

به طور عمده میزان ویسکوزیته یک مایع تاثیر بسیار مهمی را بر فعالیت و عملکرد یک پمپ تولیدی دارد. هنگامی که ویسکوزیته یک مایع که به واسطه پمپ های رفت و برگشتی جا به جا می شود افزایش یابد، این افزایش ویسکوزیته به راحتی می تواند بر روی حرکت شیرهای تاثیر بگذارد. بنابراین برای اینکه بتوانیم میزان بازده حجمی پمپ های تولید شده را در وضعیت مطلوبی حفظ کنیم لازم است میزان سرعت را در زمانی که ویسکوزیته آن افزایش می یابد کاهش دهیم. از دیگر تاثیراتی که ویسکوزیته یک مایع بر عملکرد و فعالیت یک می گذارد آن است که این سرعت افزایش موجبات بالا رفتن اتلاف هد در قسمت شیرهای مکش را فراهم می آورد. این نیز باعث می شود NPSH پمپ افزایش یابد. از سوی دیگر کاهش ویسکوزیته سیالات موجبات افزایش میزان نشتی در بین موتورهای پمپ را فراهم می آورد. این عمل موجب می شود میزان دبی و عملکرد پمپ تا حد بسیار بالایی کاهش یابد.

پمپ های دیافراگمی چیست؟

پمپ های دیافراگمی یکی از انواع مدل های پمپ های ساخته شده می باشد که در دسته پمپهای رفت و برگشتی و جا به جایی مثبت قرار گرفته است. به طور معمول مکانیسم و واکنش این نوع پمپ ها بر مبنای حرکت رفت و برگشتی دیافراگمی که معمولاً از جنس مواد مصنوعی می باشند تعیین می شود. پمپ های دیافراگم که در جهت انتقال مایعات به کار برده می شوند در جهت افزایش راندمان و کاربری خود از راه انداز هوای فشرده به جای الکتروموتور استفاده می کند. داشتن مکانیسم کاربردی بالا در پمپ های دیافراگمی، راندمان و سرعت بالا در کار، قیمت های بسیار مناسب و بسیاری ویژگی های منحصر به فرد دیگر این محصول موجب شد تا در بسیاری از مصارف و صنایع مختلف، به عنوان جایگزین بسیار مناسب پمپ های قدیمی انتخاب شود. از جمله کاربرد های خاص پمپ های دیافراگمی می توان به صنایعی چون:

صنایع شیمیایی

صنایع غذایی

صنایع کاشی و سرامیک

صنایع رنگ سازی

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و بسیاری مصارف دیگر اشاره نمود.

مزایای بارز پمپ های دیافراگمی

دارای خاصیت ضد انفجار بودن

دارای کاربرد بسیار آسان

دارای قابلیت خود مکش و بدون نیاز به هواگیری

امکان نصب در بالاترین میزان سطح سیال، زیر سطح سیال و به حالت غوطه ور بودن سیال

تعمیرات و نگهداری بسیار آسان

دارای قابلیت کارکرد خشک

قابلیت و توانایی نصب در محیط های بسته

دارای نشتی حداقل و بهترین انتخاب در جهت سیالات سمی، خورنده و قابل اشتعال

 

 

 

 

 

محفظه آب بندی:

این محفظه شامل آب بندها و اجزاء مربوطه است برای رسیدن به بازدهی مناسب در قطعات هیدرولیک وجود آب بندی کامل و مناسب ضروری است.آب بندی بین قطعات در هیدرولیک به وسیله آب بندها انجام میشود.آب بندها براساس استفاده به دو نوع کلی ثابت و متحرک تقسیم میشوند:

آب بند ثابت: به صورت واشر بین قطعات غیر متحرک به کار میرود.

آب بند متحرک: برای آب بندی قطعات متحرک بکار میرود بر طبق شکل انتخاب می گردد.نوع آب بند هر قطعه توسط سازنده تعیین می گردد در زمان تعویض باید به این موضوع توجه داشت.

انواع آب بندها

اورینگها: معمولی ترین آب بند مورداستفاده درماشین آلات  می باشد. اورینگ ها به عنوان سیل ثابت و متحرک استفاده میشوند وجنس آنها معمولا از ترکیبات لاستیک های مصنوعی می باشند.موارد استفاده اورینگ برای آب بندی پیستون سیلندر و شیرهای هیدرولیکی محل اتصال شلنگ ها و پمپ ها استفاده می شود.

طرح اورینگ طوری است که برای نصب در شیارها ساخته شده است و زمان نصب تا 10 درصد فشرده می شود.در موارد استفاده متحرک عمر اورینگ به صافی سطح قطعه ها و اندازه بودن آن مربوط میشود.اورینگ ها در مواردی که محل آب بندی دارای گوشه و زاویه است استفاده نمی شود.اگر اورینگ در قطعه ای تحت فشار زیاد نصب شود،با گذاشتن یک رینگ فیبری در پشت آن از خارج شدن اورینگ از شیار خود جلوگیری می کند. همیشه باید یک رینگ فیبری در طرف کم فشار اورینگ نصب شود. در صورت استفاده از دو رینگ فیبری اورینگ در وسط آنها قرار میگیرد.

آب بندهای وی شکل و یو شکل

وی پک ها و یو پک ها از سیل های متحرکی هستند که برای آب بندی پیستون و شافت پمپ ها استفاده میشوند. جنس آنها معمولا از چرم یا لاستیک طبیعی و مصنوعی یا پلاستیک می باشد.طرز نصب آن طوری است که فشار سیال لبه آب بند را به دیوار بچسباند و آب بندی را بهتر و کامل تر کند.برای آب بندی قطعات پمپ بایستی حداقل یک بسته از این نوع آب بند را بکار برد چند آب بند را همراه هم در یک شیار قرار داد.

سیل های فلنجی و گردگیرها

گردگیرها سیل های متحرکی از جنس چرم یا لاستیک مصنوعی یا پلاستیک بوده که معمولا در پیستون ها بکار میروند. عمل آب بندی بوسیله بازشدن لبه آنها و چسبیدن به سطح قطعه انجام میشود.

آب بندهای فلزی

از نظر شکل و ساختمان مانند رینگ های پیستون موتور بوده و ممکن است که فلزی یا غیرفلزی باشند. جنس آنها عموما از فولاد بوده و دارای نشتی زیاد می باشد،مگر اینکه خیلی دقیق و فیت نصب شوند. سیل های فلزی به دو صورت باز شونده – پیستونی- و جمع شونده – شفت جک- وجود دارند و در جاهایی بکار میروند که میزان حرارت بسیار بالا است. این آب بندها به دلیل نشتی زیاد با کاسه نمد و کانال تخلیه به مخزن در سیستم بکار میروند.

واشر کمپرسی

این واشرها فقط برای کاربرد ثابت مثل کوپلینگ، لوله ها ، پوسته پمپ و امثال آنها با پر کردن قسمت های ناصاف آب بندی را انجام میدهد و ممکن است فلزی یا غیر فلزی باشند.

کاسه نمدها

در جاهایی که شافت از پوسته خارج می شود کاسه نمدها نصب میشوند.اگر فشار اتمسفر از فشار کاسه نمد بالاتر باشد از عبور هوا به داخل و اگر فشار پشت کاسه نمد بالاتر از فشار جو باشد از نشت سیال یا بخار به بیرون جلوگیری می کند.بهترین نوع قابل استفاده برای یک رینگ فانوسی است که داخل آن آب تزریق می شود.این تزریق آب یا از خروجی خود تامین میشود یا اگر سیال پمپ غیر آب باشد از یک منبع مستقل آب را لوله کشی میکنند.اگر مایع آب بندی کننده دارای ذرات جامدی باشد که به غلاف های کاسه نمد آسیب برساند بهتر است که سر راه آن فیلتر قرار گیرد.

گلندها

بوش های یکپارچه ای هستند،که به منظور سفت کردن پکینگ ها جهت آب بندی بیشتر از آن استفاده می شود.میزان سفت کردن پیچ های آن به طور تجربی به اندازه ای است، که مابین اصطکاک ، آب بندی ، روغن کاری و خنک کاری تعادل حفظ شود.

پکینگ کمپرسی

از این نوع آب بند میتوان به جای وی پک ویو پک هااستفاده کرد.جنس آن معمولا از پلاستیک یا نخ نسوز یا لاستیک نخ دار با روکش فلزی می باشد. این آب بندها برای قسمت های با فشار کم بکار می روند.در حقیقت عامل آب بندی کننده بر اساس افت فشار سیال در طول غلاف می باشند. علت اینکه پکینگ ها باید دارای خواص پلاستیکی ( فرم پذیری ) باشنداین است تا مقدارفشردگی روی اسلیو (غلاف ها) را تنظیم کنند ونیز خواص الاستیک جهت جذب انرژی و آسیب رساندن به جزء دوار را داشته باشند و به صورت رینگ هایی در داخل محفظه آب بندی قرارگیرند.انرژی اصطکاکی(گرما) تولید شده در اثر گردش شافت از طریق نشت مقدار کمی مایع از پوسته یا توسط محفظه خنک کاری پشت آن و یا استفاده از هر دو دفع میشود.

جنس پکینگ ها

آزبستوس :که برای درجه حرارت های پایین از آن استفاده میکنند.این پکینگ ها قبلا  بوسیله گرافیت یا روغن ، روغن کاری میشوند.

متالیک: این پکینگ ها برای فشارها و دماهای بالا استفاده می شوند. پکینگ های متالیک ترکیبی از فویل فلزی مس، آلومینیم، بابیت و….  با گرافیت یا مواد چرب کننده دیگر می باشند. روغنکاری نقش مهمی در این آب بند دارد زیرا اگر خشک کار کند روی سطح تماس مثلا سیلندر خط می اندازد.

آب بند های مکانیکی

آب بند هایی که تاکنون توصیف شد عمدتا از نوع پکینگ بودند.استفاده از پکینگ ها به عنوان آب بند همیشه مناسب و عملی نیست.با محکم کردن پیچ های گلند اصطکاک و انرژی ایجاد شده سبب کاهش عمر و خراب شدن غلاف ها می گردد.از طرف دیگر بعضی از مایعات مثل بوتان و پروپان حلال مواد چرب کننده پکینگ ها هستند که دراین صورت دقت آب بندی ازبین میرود .به دلایلی که گفته شد و همچنین زمانی که میزان نشت باید حداقل باشد از آب بندهای مکانیکی استفاده می کنند.سطح آب بندی در مکانیکال سیل ها عمود بر امتداد محور بوده ،در حالی که در کاسه نمدها سطح آب بندی در تماس با خود شافت یا اسلیو قرار میگیرد. اگرچه مکانیکال سیل ها در انواع گوناگون ساخته میشوند اما اصول کارشان یکسان و دارای دو جزء ثابت و متصل به پوسته و یک جزء دوار متصل به شفت- یا غلاف- می باشند و یک فنر دو قسمت را به یکدیگر محکم میکند.یک دیافراگم یا رینگ لاستیکی برای حرکت جانبی- مماسی- نیز وجود دارد.مکانیکال سیلها معمولا از دو قسمت فلزی و لاستیکی هستند .بعضی اوقات قسمت چرخان آب بند از زغال با روکش فولادی ساخته میشود. البته سطح بین رینگهای دوار و ثابت، بسیار صیقلی ودر اصل از دو جنس متفاوت سیلیکون و کاربید کربن می باشد.

لایه ای از مایع با خاصیت خنک کنندگی و روانکاری اصطکاک را به حداقل میرساند. رینگ های مکانیکال (سیل رینگ ها) در دو وضعیت نسبت به پمپ قرار میگیرند که ممکن است رینگ دوار در سمت داخل و به طرف ایمپلر باشد، ویا در قسمت بیرون قرار گرفته و با مایع پمپ شونده تماس نداشته باشد.

در هر دو وضعیتی که گفته شد فقط سه نقطه مهم وجود دارد که در آب بندی موثر است:

مابین رینگ ثابت و پوسته

مابین رینگ دوار و شافت- غلاف شافت

مابین رینگ ثابت و متحرک- بخش های ثابت و متحرک مکانیکال- آب بندی در حالت 1 توسط گسکت ها و اورینگ ها صورت میگیرد. در حالت 2 توسط رینگ ها و در حالت 3 باتماس مستقیم و تنگاتنگ دو رینگ که همواره توسط فنری به به هم فشرده میشوند انجام میشود.

موضوع قابل توجه در مورد رینگ ها این است که این رینگ ها  با جنس ویژه خود در مقابل نیروی- بار- محوری ضعیف هستند و دچار آسیب میشوند،اما در مقابل سایش بسیار مقاوم هستند وبا مقداری سایش دوباره توسط فنری که میان آنها قرار دارد ساییده می شوند. به همین دلیل یکی از عوامل خراب شدن آنها وارد شدن نیروی محوری است. با توجه به جنس آنها نیز معمولا ترد و شکننده هستند.

اصل و معتبربودن کیفیت کالاها 

aaa

گروه مهندسی بازرگانی آب نیرو برای تامین تجهیزات کشاورزی (آبپاش ، آبپاش هانتر ، آبپاش ویرسا ، آبپاش برنجی ، آبپاش مخفی شونده ، آبپاش زمین چمن ، تایمر آبیاری ، تایمر آب ، تایمر آبیاری خانگی ، کنترلر آبیاری ، قطره چان نتافیم ، لوله پلی اتیلن ، تایمر اوربیت ، آبپاش ضربه ای ، لوله قطره چکان دار ، فیلتر دیسکی آزود ، شیر برقی ، جعبه شیر برقی ، کنترلر آبیاری ، آبپاش آمبو و … )  در این گروه با  وارد کنندگان و تولیدکنندگان بنام و رسمی همکاری می نماید. بنابر این تضمین را به مشتریان خود می دهد که تمامی کالاهای ارائه شده در این گروه دارای بسته بندی فابریک – آکبند و سالم – با برچسب معتبر می باشد که هیچگونه دخل و تصرفی در آن ها صورت نگرفته است.   

 

بنابراین کلیه کالاهایی که در گروه مهندسی بازرگانی آب نیرو ارائه و عرضه می‌گردد اصلی هستند و به هیچ عنوان کالای کارکرده و یا غیر اصلی در این سایت به فروش نمی‌رسد. از این رو است که گروه مهندسی بازرگانی آب نیرو اصل بودن همه محصولات موجود در وب سایت را تضمین می‌کند. 

مزایای خرید از گروه مهندسی بازرگانی آب نیرو

مشتری گرامی در صورت خرید انواع تجهیزات کشاورزی (آبپاش ،  تایمر آبیاری ، کنترلر آبیاری ، شیر برقی ، مه پاش ، قطره چکان و  …  ) از گروه مهندسی بازرگانی آب نیرو از مزایا زیر برخوردار خواهید شد :

  • تحویل کالای آکبند و سالم در کمترین زمان ممکن
  • خریدی مطمئن و آسان با استفاده از حداکثر تخفیف های ممکن در زمان خرید
  • مشاوره و خریدی آگاهانه ، انتخاب کالایی مناسب با نیاز شما
  • خدمات پس از فروش به مشتریان متناسب با موقعیت و مکان مشتری

راهنمای خرید و تحویل کالا (روش های ارسال کالا)

حمل و نقل آب نیرو

در صورتی که نیاز به هرگونه راهنمایی و انجام مشاوره برای خرید (  الکتروپمپ ، آبپاش ، تایمر آبیاری ، لوله پلی اتیلن ، پمپ آب ،  ست کنترل پمپ ، آبپاش هانتر ، شیر برقی آبیاری ، شیر برقی تایمردار ، تایمر آب و … ) دارید با کارشناسان آب نیرو تماس حاصل فرماید. بعد از تصمیم به خرید محصولات و مشخص شدن قیمت محصول مورد نظر از طرف کارشناسان ما می توانید نسبت به گرفتن پیش فاکتور و یا شماره های حساب و کارت های واریزی اقدام نمایید.

لطفا پس ار واریز وجه شماره پیگیری فیش واریزی را به همکاران ما حتما اطلاع دهید تا حواله انبار کالای شما در اسرع وقت ثبت و ارسال گردد.

روش های ارسال کالا

بعد از وایز وجه مورد نظر و تایید واریزی شما کالای شما حواله انبار و ثبت می گردد. ثبت کالاهای سفارشی تا آخرین ساعت کاری روزانه شرکت انجام می شود. برای ارسال کالا تا ساعت 12 ظهر آن روز اگر کالا ثبت شده باشد قابل تحویل می باشد و در غیر این صورت ارسال کالای خریداری شده روز بعد تحویل داده خواهد شد.

ارسال سریع کالای خریداری شده پس از انجام هماهنگی‌های لازم در مورد نحوه ارسال، تاریخ و زمان تحویل قبل از ارسال آن با مشتری به یکی از روشهای مورد انتخاب مشتری شامل:

وسایل موتوری: ارسال با پیک موتوری ، ارسال با آژانس ، ارسال با وانت و ارسال با کامیون قابل انجام خواهد بود. در صورتی که مشتری شهرستان ها هستید کالای شما می تواند از طریق باربری ارسال گردد.

service                                        moving

پست تیپاکس: در صورتی بسته خریداری شما کوچک باشد می تواند این شرکت برای شما از طریق تیپاکس آن را ارسال نماید و آن را درب منزل خود تحویل بگیرید. پس از پردازش سفارش و تحویل به پست، زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بر اساس محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین 24 تا 72 ساعت خواهد بود. لازم به ذکر است در مناسبت‌های خاص و روزهای پایانی سال سفارش‌‏های ارسالی از طریق پست، ممکن است به دلیل وجود ترافیک در سرویس‌‏های پستی با کمی تاخیر به دست مشتریان برسند. 

478578_415113045235279_1453188030_o

باربری: در صورتی که مشتری شهرستان می باشید و می خواهید در کمترین زمان ممکن کالای خود را دریافت کنید گروه مهندسی آب نیرو می تواند کالای شما را در اسرع وقت به صورت سالم تحویل باربری نماید. بعد از ارسال کالا شماره بیجک ارسالی روز بعد برای شما از طریق پیامک اس ام اس خواهد شد.

export-moving

هزینه های ارسال و بارگیری به کالا تماما به عهده مشتری می باشد و کالاهای ارسالی پس کرایه خواهند شد و هنگام تحویل از مشتری گرفته خواهد شد. 

 

مهندسی بازرگانی آب نیرو به عنوان مرجع تخصصی تجهیزات صنعتی (بوستر پمپ ، پمپ آب خانگی ) و کشاورزی (آبپاش ، آبپاش زراعی ، آبپاش مخفی شونده ، آبپاش هانتر ، آبپاش ویرسا ، مه پاش ، لوله پلی اتیلن ، تایمر آبیاری ، تایمر آب ، شیر برقی ) می باشد و به عنوان یکی از تامین کنندگان (پمپ آب ایتالیایی) می باشد. 

نماینده پمپ پنتاکس PENTAX ( پمپ آب خانگی پنتاکس PENTAX ) – از بین برند واردات ایتالیایی در ایران، می توان گفت که واردات پمپ پنتاکس PENTAX به عنوان برند ایتالیایی یکی از معروف ترین ها در جایگاه خود می باشد.

نماینده پمپ لوارا LOWARA  از بین برند واردات ایتالیایی در ایران، می توان گفت که لوارا  LOWARA به عنوان برند ایتالیایی یکی از معروف ترین ها در جایگاه خود می باشد.

نماینده پمپ آب پدرولا PEDROLLO از بین برند واردات ایتالیایی در ایران، می توان گفت که واردات پدرولا PEDROLLO  به عنوان برند ایتالیایی یکی از برند های شناخته شده در جایگاه خود می باشد که دارای کیفیت مناسبی نیز می باشد.

نماینده پمپ استریم STREAM از بین برند واردات چینی در ایران، می توان گفت که واردات استریم STREAM به عنوان برند چینی یکی از قدیمی ترین ها در جایگاه خود می باشد.

نماینده اوربت آمریکا ORBIT : ( آبپاش اوربیت ORBIT – تایمر آبیاری خانگی اوربیت – کنترلر آبیاری اوربیت – مه پاش اوربیت – شیر برقی تایمر دار اوربیت – شیر برقی اوربیت – قطره چکان اوربیت – سنسور باران اوربیت – سنسور یخ زدگی اوربیت – سنسور رطوبت خاک اوربیت – آبفشان اوربیت – تایمر آبیاری خانگی اوربیت – شیر برقی تایمر دار  اوربیت آمریکا – نازل اوربت – سر شیلنگی اوربیت و…  ) – در بین برندهای واردات تجهیزات آبیاری اوربیت یکی از با کیفیت ترین ها در جایگاه خود می باشد. آب نیرو به عنوان نماینده واردات و فروش تجهیزات آبیاری اوربیت در ایران فعالیت دارد.

نماینده پمپ کارواش صنعتی : ( پمپ کارواش صنعتی – کارواش صنعتی تک فاز – کارواش صنعتی سه فاز – کارواش 100 بار – کارواش 200 بار – کارواش 110 بار – کارواش 300 بار – جارو آب و خاک کارواش صنعتی – کف پاش کارواش صنعتی و .. ) فروش تمامی تجهیزات کارواش صنعتی در بازرگانی آب نیرو. 

نماینده هانتر آمریکا  HUNTER : ( آبپاش هانتر HUNTER – آبپاش مخفی شونده هانتر – آبپاش فضای سبز هانتر – آبپاش ۱/۲ هانتر – آبپاش چمن هانتر – شیر برقی هانتر – کنترلر آبیاری هانتر – تایمر آبیاری هانتر – سنسور باران هانتر – سیستم آبیاری هانتر  و .. ) – واردات تجهیزات آبیاری هانتر آمریکا در ایران نزدیک به ۱۵ سال است که انجام می گیرد و جایگاه خاصی را در بین مصرف کنندگان به خود اختصاص داده است.

نماینده آزود اسپانیا  AZUD : ( فیلتر دیسکی آزود AZUD  – فیلتر خودکار آزود – فیلتراسیون کشاورزی آزود – فیلتر کشاورزی آزود اسپانیا – فیلتر آبیاری قطره ای آزود – فیلتر توری آزود – لوله آبیاری آزود – لوله قطره چکان دار آزود – لوله دریپر دار آزود – لوله قطره چکان داخلی آزود – ونتوری آزود – سیستم تزریق کود آزود – سیستم فیلتراسیون اتوماتیک آزود )- واردت فیلتر آزود اسپانیا در حد وبیش از ۱۰ سال است که در ایران صورت می پذیرد. می توان گفت که بین برند های فیلتراسیون موجود در ایران این سیستم دارای کیفیت مناسب تری نسبت به مابقی رقیبان خود ( فیلتر آیتوک ترکیه – فیلتر یورودریپ یونان – دیگر فیلترهای ترک و فیلتر های چینی موجود در بازار … ) دارا می باشد.

نماینده فیتکو انگلیس FITCO : ( مه پاش فیتکو – مه پاش پلاستیکی فیتکو – مه پاش گلخانه فیتکو – مه پاش کم فشار فیتکو انگلیس) – آب نیرو وارد کننده مه پاش فیتکو انگلیس  در ایران – واردت انواع مه پاش – طراحی و اجرای سیستم های میست و مه پاش گلخانه – طراحی سیستم های مه پاش صنعتی و مه پاش مرغداری ها

نماینده جیمز هاردی استرالیا HR : ( میکروجت آبیاری جیمز هاردی – اسپری جت جیمز هاری استرالیا – میکرو اسپری جیمز هاری – میکروجت تورو استرالیا – میکروجت ۱۸۰ درجه – میکروجت ۳۶۰ درجه ) – آب نیرو وارد کننده میکرجت جیمز هاردی استرالیا – بی شک یکی از بی رقیب ترین ها  (کیفیت و قیمت) در تجهیزات آبیاری میکروجت جیمز هاری می باشد.

همچنین آب نیرو در زمینه تامین لوله پلی اتیلن آبرسانی با تولید کنندگان داخلی مشارکت و همکاری دارد. آب نیرو عرضه کننده انواع  لوله پلی اتیلن آبرسانی با لوله آبرسانی سیاه رنگ در اندازه و فشار کاری مختلف می باشد. این شرکت آماده ارائه انواع لوله پلی اتیلن استاندارد برای پروژه های آبرسانی و لوله پلی اتیلن برای انتقال کابل در پروژه ای شما می باشد. 

36615570 , 36615808 - 021

جهت انجام هرگونه مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید

آب نیرو مرجع تخصصی تجهیزات صنعتی و کشاورزی