تایمر آبیاری

آشنایی با بهترین برندهای دستگاه تایمر آبیاری

یکی از مدرن ترین ابزاری که می توان با استفاده از آن تجربه باغبانی را با لذت بیشتری کسب کرد، دستگاه تایمر آبیاری است. به طور کلی تمام دستگاه های مدرن و جدیدی که طراحی و تولید می شوند، با این هدف وارد بازار می گردند که زندگی انسان ها را بهتر نمایند. یکی از این ابزارها تایمرهای آبیاری هستند. می توان با استفاده از آنها یک زندگی آسان را در دل طبیعت فوق العاده عالی تجربه کرد.

اما آیا می دانید بهترین برندهای دستگاه تایمر آبیاری کدام برند است؟ هر یک از این دستگاه ها با چه هدف و با چه قابلیتی تولید و به بازار عرضه می شوند؟ باید بگوییم در حال حاضر برندهای متنوع و زیادی از دستگاه های تایمر تولید می شوند. اما بهترین آنها تایمرهای تک خروجی و دو خروجی هستند. می توان از این دستگاه ها هم برای مصارف خرد و هم برای مصارف کلان استفاده کرد.

شما بسته به میزان مساحت زمینی که دارید، می توانید اقدام به تهیه یکی از برندهای معتبر تایمر آبیاری نمایید. این تایمرها می توانند در زمان های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. مثلا زمانی که شما قصد دارید برای چند روز به سفر بروید، می توانید با استفاده از این دستگاه ها باغ و باغچه خود یا حتی گل و گیاه را آبیاری نمایید. بدون آنکه نگران آسیب دیدگی آنها شوید.

دستگاه تایمر آبیاری دو خروجی

اهمیت استفاده از دستگاه های تایمر در جهان

کشورهای بسیار زیادی در جهان هستند که در زمینه تولید دستگاه آبیاری فعالیت می کنند. دیگر کشورها نیز با الگوبرداری از این کشورهای پیشرو، اقدام به کپی این دستگاه ها نموده و آنها را تولید می کنند. اما بهترین برندهای دستگاه تایمر تولید کشورهای آلمان، ایتالیا و آمریکا هستند. شاید تصور کنید چرا کشورهایی که نگرانی بابت تامین آب شیرین ندارند، تا این حد از این فناوری استقبال می کنند؟

باید بگوییم این مسئله چندان ربطی به منطقه جغرافیایی کشورهای تولید کننده دستگاه های تایمر آبیاری ندارد.بلکه تمامی این کشورها به دنبال آن هستند که بتوانند از به روزترین دستگاه ها برای دریافت خدمات مطلوب بهره مند شوند. در این میان کشورهایی که هر روز بیشتر با بحران کم آبی مواجه می شوند، لازم است بیشتر با این دستگاه ها آشنا شده و از آنها استفاده نمایند. کشور ما ایران نیز یکی از کشورهایی است که روز به روز به بحران بی آبی نزدیکتر می شود.

از این رو لازم است باغداران بیشتر به سمت استفاده از این فناوری رفته و اقدام به خرید دستگاه های تایمر معتبر نمایند. تا بتوانند از بروز معضلات بیشتر در این حوزه پیشگیری نمایند.

 تایمرهای آبیاری

بهترین برندهای دستگاه تایمر آبیاری 

 

  • دستگاه تایمر اوربیت:

شرکت اوربیت کارخانه ای آمریکایی است که در حوزه تولید لوازم و ادوات آبیاری فعالیت می کند. این کمپانی یکی از بهترین تولیدکنندگان دستگاه های تایمر، کنترلرها، تجهیزات زیرزمینی و لوله های آّرسانی است. بهترین تایمر تک خروجی که در جهان تولید می شود و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، دستگاه تایمر مدل اوربیت است. این دستگاه با داشتن کیفیت بالا، از قیمت مناسبی برخوردار بوده و برای مصارف خانگی و مساحت های متوسط و کوچک باغچه مناسب است.

  • دستگاه تایمر رین:

یکی دیگر از کمپانی های معروف تولید کننده دستگاه های تایمر آبیاری، کمپانی رین در ایتالیا است. این کمپانی فعالیت خود را از سال ۱۹۶۸ در زمینه تولید لوازم و تجهیزات آبیاری آغاز نمود است. باید بگوییم دستگاه تایمر تک خروجی این کمپانی که بیشتر برای بالکن ها، تراس ها، روف گاردن ها و … مناسب است، از کیفیت بالایی برخوردار است. در اصل دستگاه تایمر مدل رین یکی از بهترین تایمرهای آبیاری در جهان به شمار می رود.

  • دستگاه تایمر گاردنا:

دستگاه تایمر آبیاری که توسط کمپانی گاردنا در آلمان تولید می شود، دارای قابلیت های عالی است. از این رو در میان دیگر نمونه برندهای تایمر، این دستگاه بسیار محبوب است. دستگاه های تایمر گاردنا دارای یک خروجی هستند و می توان آنها را از ۱ ثانیه تا ۹۹ دقیقه زمانبندی نمود. از سوی دیگر می توان این نوع دستگاه ها را هر ۴، ۶، ۸، ۱۲ … ۷۲ ساعت یکبار برای یک دور آبیاری تنظیم کرد. تمامی این ویژگی ها منجر شده است تا دستگاه های تایمر گاردنا محبوبیت بسیار بالایی به دست آورند.

دستگاه های آبیاری اتوماتیک

  • دستگاه تایمر ملنور( Melnor):

در انتها باید به دستگاه های تایمر آبیاری ملنور اشاره کنیم. این دستگاه ها توسط کمپانی قدیمی آمریکایی که از سال ۱۹۴۶ فعالیت خود را آغاز نموده است تولید می شود. این کمپانی در ابتدای فعالیت خود در زمینه تولید آبپاش فعالیت داشت. اما به مرور زمان فعالیت خود را رونق بخشیده و اقدام به تولید دستگاه های آبیاری اتوماتیک نمود. می توان از دستگاه های این کمپانی برای آبپاشی فضاهای سبز وسیع استفاده کرد.

در اصل تمامی کمپانی های یاد شده بهترین مدل تایمرهای آبیاری را تولید و به بازار عرضه می کنند. اما برای آنکه بتوانید اقدام به خرید یکی از این برندهای معتبر نمایید، لازم است با قابلیت های این دستگاه ها آشنا شوید. پس از آن قادر خواهید بود با اطمینان بالاتری بهترین برند تایمر آبیاری را تهیه و استفاده کنید.