02136615808 / 02136615570
انتخاب صفحه

پمپ کف کش

آب نیرو وارد کننده و نماینده فروش انواع پمپ آب کف کش ایتالیایی و پمپ کفکش چینی ، پمپ کف کش پنتاکس ، پمپ کف کش استریم ، الکتروپمپ ضد آب با بهترین قیمت می باشد جهت خرید هم اکنون تماس حاصل نمایید .

 

زمانی که از کلمه پمپ کف کش استفاده می کنیم منظور همان الکتروپمپ مستغرقی است که می تواند ساخت کشور ایران – چین – اروپایی و … می باشد. این نوع پمپ کف کش که یکی از کاربردی ترین پمپ ها در صنایع مختلف است قادر است انواع آب های صاف و محلول را در کمترین سطح موجود خارج کند. در جهت آشنایی بیشتر شما با این دستگاه، مطالبی را تهیه کرده ایم که آن را در اختیارتان قرار می دهیم.

کف کش به یکی از دستگاه های مدرنیته و پیشرفته ای گفته می شود که هم‌ زمان با به روز شدن و مکانیزه شدن صنایع مختلف، وارد بازار شد. این دستگاه که به پمپ کف کش نیز مشهور است یکی دیگر از انواع پمپ های مستغرق سانتریفیوژ است که شباهت های بسیاری به پمپ های توربین عمودی دارد. زمانی که اسمی از کف کش به میان می آید منظور همان الکتروپمپ است که جریان آب را از قسمت انتهایی خود کشیده و با توان بسیاری آن را تا عمق  متری به درون آن فرو می برد. کف کش ها یکی از پمپ های پرکاربرد در صنایع آب رسانی است که از آن به منظور انتقال آب های صاف و زلال و نیز آب های آلوده ای که حاوی املاح و ناخالصی های مختلفی مانند: ذرات ریز شن و گل و لای و حتی زباله های کوچک ته نشین شده است به کار می رود. در واقع اساس کار این دستگاه لجن کشی است و به این صورت است که موتور الکتریکی، پمپ  کف کش را به حرکت در آورده و باعث می شود انرژی جنبشی سیال افزایش یابد. زیرا این دستگاه در درون خودش یک عدد موتور الکتریکی دارد که این موتور، باعث می شود به حرکت در آوردن پمپ کف کش شده و انرژی لازم را برای جا به جا کردن و حمل آب های آلوده فراهم می کند. کف کش یک عدد پمپ گریز از مرکز به همراه شفت عمودی دارد که میزان فشار سیال خروجی به چرخش پروانه های روی پمپ وابسته است.

اگر بخواهیم به دستگاه کف کش از نظر کارکرد نگاه کنیم باید آن را به دو نوع: کف کش آب از رو و کف کش آب از بغل طبقه بندی کنیم. اما از نظر ظاهری، این دستگاه به دو نوع پروانه نیمه باز و پروانه بسته تقسیم بندی می شود. لازم است بدانید که عمده ترین منبع فشار کف کش ناشی از چرخش پروانه های موجود در آن است. معمولاً کف کش به هنگام فعالیت خود، از آب بندی مکانیکی استفاده می کند تا به این طریق از ورود آب به داخل موتور جلوگیری کند. پوسته موتور و پمپ کف کش از آلیاژ آلومینیوم و پروانه های موجود در آن از چدن و همچنین سایر پیچ های موجود در این دستگاه از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند که تمامی آن ها مقاومت و استحکام دستگاه را در برابر خوردگی و شرایط محیطی مخرب افزایش می دهد.

معرفی کف کش و کاربردهای آن 

کف کش که از آن به نام های پمپ کف کش نیز یاد می شود به یکی از دستگاه های پرکاربرد در صنایع آبرسانی گفته می شود که از آن به منظور انتقال مایعات تمیز هم چون آب و پمپاژ و تصفیه آب های آلوده ای که حاوی املاح و ناخالصی های مختلفی است استفاده می شود. در جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره، ما را تا اتمام شدن این مقاله همراهی کنید.

اجزای تشکیل دهنده کف کش

همان‌طور که گفته شد کف کش ها دارای یک عدد پمپ گریز از مرکز به همراه شفت عمودی می باشد. از دیگر اجزای تشکیل دهنده آن به شرح زیر است:

پروانه

موتور

حلزون

محور

مکانیکال سیل

کابل و ملحقات

پمپ کف کش

کف کش

 

نکات مهم به هنگام استفاده از کف کش

قبل از استفاده از دستگاه  کف کش، قبل از هر چیزی بهتر است به جنس دستگاه توجه شود. زیرا اگر از جنس کف کش نامناسب استفاده شود، املاح و آلاینده های موجود در آب باعث خورندگی سریع دستگاه می شوند.

قبل از انجام کار کف کشی جایی را که برای استفاده از آن مشخص کرده اید از آب پمپ کرده و دستگاه را در داخل آن بگذارید

لازم است به هنگام پمپ کردن املاح و مواد ته نشین در آب، به ولتاژ برق توجه شود. زیرا اگر ولتاژ برق مناسب نباشد باعث کم کار شدن کف کش و نیم سوز شدن آن می شود

موتور یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده کف کش است. لذا لازم است قبل از انتخاب آن، به دبی موتور و نمودار ارتفاع آن توجه گردد.

کاربردهای بارز کف کش چیست؟

عمدتاً دستگاه کف کش در زمینه انواع سیستم های پمپاژ، فعالیت های وسیع و گسترده ای نیز ارائه می کند. در زمینه هایی که این نوع دستگاه در آن ها کاربردهای بی نظیری دارد عبارت اند از:

پمپاژ آب های صاف و گل آلود

تخلیه لجن های مخلوط شده با آب

تخلیه آسان و سریع پساب های باران

تخلیه مایع های دارای هوا و گاز

پمپاژ فاضلاب های فعال

صنایع چرم سازی

صنایع کاغذ و چوب

صنایع ساختمانی

انتقال آب یا سیالات در صنایع غذایی

فواره های حوض

کف کشی و لجن کشی فاضلاب هایی با الیاف های بلند

صنایع کشاورزی و مزارع پرورش ماهی

آبیاری باغ ها و گلخانه ها

لجن کشی استخرها، چاه ها و مخازن

تخلیه چاه ها توسط شرکت ها

قیمت پمپ کف کش

معمولاً انواع قیمت مدل های مختلف پمپ کف کش با توجه به نوع کاربرد و مایعات مورد پمپاژ، در انواعی نظیر: استنلس استیل، چدن، مواد پلیمری … طراحی و تولید می شوند. پروانه تعبیه شده در این نوع کف کش که یکی از اصلی ترین قطعات کاربردی در آن می باشد قیمت این دستگاه را مشخص می نمایید که می تواند از انواع مختلفی نظیر: استیل، تکنوپلیمر، نوریل، چدن و برنج ساخته می شود. معمولاً الکتروپمپ هایی که در این نوع کف کش تعبیه می شوند در دو نوع ساده و فلوتر دار ساخته و تولید می شود.  یکی دیگر از مولفه های تغیر قیمت کف کش تعبیه شدن فلوتر ها در درون این دستگاه مانع از خراب شدن و سوختگی آن در اثر کار کردن زیاد می گردد. شایان ذکر است بدانید که از این نوع دستگاه در جا به جایی و انتقال آب شور و آب هایی حاوی املاح مختلف استفاده می شود. همچنین پمپ های به کار رفته در کف کش ، به دو نوع خروجی از بغل و خروجی از رو تقسیم بندی شده و به بازار عرضه می شوند. مرغوبیت و کیفیت بسیار بالای متریال های تشکیل دهنده این محصول، باعث شده تا میزان مقاومت و قدرت آن را در برابر شرایط محیطی مختلف به ویژه عوامل خوردگی، چندین برابر افزایش دهد.

مزایای استفاده از کف کش چیست؟

کف کش ها معمولاً با توجه به نوع کاربرد و سیال مورد پمپاژ خود، در جنس های مختلفی نظیر: استنلس استیل، چدن، مواد پلیمری و … طراحی و تولید می شود. کیفیت و مرغوبیت جنس های این دستگاه باعث می شود که از آن در آب هایی با خواص خورندگی استفاده شود. جنس پروانه های این نوع دستگاه، استیل، چدن و برنج می باشد که موجبات دوام و طول عمر کف کش را فراهم می آورد. وجود فولتر در این دستگاه که از آن برای قطع و وصل پمپ کف کش استفاده می شود موجب جلوگیری از خشک کار کردن و خرابی دستگاه می گردد. قدرت موتور و میزان آب دهی کف کش که از مهم ترین پارامترهای آن می باشد توانایی و قابلیت کار در عمق های بالا را دارد. این امر موجب می شود تا از آن در انواع چاه های عمیق نیز استفاده گردد. ساختار مقاوم، عمر طولانی و استاندارد بودن دستگاه، از مزایای بارز کف کش ها می باشد.

معرفی کامل پمپ کف کش چینی

پمپ کف کش چینی یکی دیگر از تولیدات پرفروش سازندگان چینی است که عرضه و فروش انواع آن به صورت تک فاز، سه فاز و فولتر دار است. این نوع کف کش یا همان پمپ کف کش eps از زیر گروه پمپ های گریز از مرکز می باشد که از آن در جهت پمپاژ و منتقل نمودن مایعات همراه با ذرات جامد و معلق و همچنین کف کشی انواع آب های آلوده و گل آلود که از ذرات سایشی زیادی برخوردار هستند استفاده می شود. پمپ کف کش چینی ساختاری شبیه به پمپ های توربین عمودی دارد که اساساً یک عدد موتور الکتریکی، پمپ آن را به حرکت در آورده و باعث می شود تا انرژی جنبشی مایعات درون کف کش افزایش یابد. از آنجایی که محرک واقعی این نوع پمپ های چینی، الکتروپمپ های تعبیه شده در آن ها می باشند از همین رو به این دستگاه پمپ لجن کش نیز گفته می شود. سیم پیچی رایج در این دستگاه از نوع مس است اما بسیاری از سازندگان آن، از جنس آلومینیوم نیز برای تولید و ساخت سیم پیچی کف کش چینی استفاده می کنند.

همانطور که گفته شد معمولاً الکتروپمپ هایی که در این دستگاه به کار گرفته می شود از نوع تک فاز و سه فاز است که میزان سرعت چرخ آن ها را به 900 تا 3000 دور در دقیقه می رساند. معمولاً پمپ های کف کش چینی در انواع قدرت های مختلفی تولید می شوند و به شکل پمپ کف کش سه فاز و تک فاز به بازار عرضه می شوند. به همین منظور از انواع مدل های کف کش چینی در انواع صنایع مختلف به منظور کف کشی و جا به جایی سیالات استفاده می شود. کیفیت و مرغوبیت، قدرت و قیمت های به صرفه این دستگاه چینی، موجبات ارسال و صادرات آن را به سایر کشورها فراهم آورده است. این محصول پرکاربرد توانسته است نیاز بسیاری از تولید کنندگان و صنعتگران مختلف را برآورده سازد.

اطلاعات کلی درباره کاربردهای پمپ کف کش ایرانی

به طور کلی پمپ کف کش ایرانی دارای خاصیت آب بندی مکانیکی است. این ویژگی باعث می شود آب قدرت ورود و نفوذ به درون دستگاه را نداشته باشد. پوسته موتور و پمپ این دستگاه پرفروش از جنس آلیاژ آلومینیوم یا چدن و پروانه آن نیز از جنس چدن داکتیل ساخته شده است. ما در ادامه این مطلب قصد دارید اطلاعات کلی درباره کاربردهای این نوع کف کش را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

پمپاژ و انتقال آب های صاف

پمپاژ آب های خانگی

کف کشی و لجن کشی چاه های مختلف آب و فاضلاب

فواره ها

منتقل نمودن آب ها از مخازن و استخرها

تخلیه نمودن پساب های فاضلاب با غلظت کم

منتقل نمودن مایعات مختلف در صنایع غذایی و دارویی

تخلیه نمودن پساب های باران

تخلیه و لجن کشی آب های استخر

منتقل نمودن آب از مخازن آبیاری کشاورزی

کف شکنی و مصارف آب شرب

نکات اجرایی مهم درباره پمپ کف کش چینی

سؤال بسیار مهمی که ذهن بسیاری از تولیدکنندگان و صنعت گران مختلف را به هنگام خرید پمپ کف کش چینی به خود درگیر کرده است این است که نکات اجرایی مهم درباره این دستگاه چیست؟ باید بگوییم مهم تر از این سؤال پاسخ و نحوه اجرای این نکات است. لازم است بدانید که:

قبل از راه اندازی به کارگیری این دستگاه، محل تعیین شده بر روی قسمت پمپ را از آب پر کنید

به هنگام راه اندازی این نوع پمپ از میزان و شدت ولتاژ برق موجود اطمینان حاصل کنید

لازم است همواره و به طور مداوم، موتور موجود در پمپ کف کش به کمک مایعاتی که پمپاژ می شوند خنک گردد. در نهایت اینکه بهتر است به هنگام نصب و اجرای پمپ کف کش چینی، از افراد با تجربه که در زمینه شناخت و به کارگیری انواع پمپ کف کش متخصص هستند یاری بگیرید. نکته بسیار مهم دیگر این است که یک عدد صافی در جهت کف کشی و پمپاژ این دستگاه تهیه کنید و آن را در انتهای کف کش چینی قرار دهید. به این طریق از خراب شدن و وارد شدن املاح و ذرات ته نشین شده به درون موتور دستگاه جلوگیری می شود.

کف کش توان

زمانی که اسمی از کف کش توان آورده می شود منظور همان پمپ کف کشی است که قادر است آب را از قسمت انتهایی خود کشیده و آن را تا عمق 5 متری به درون آب فرو می ریزد. این نوع کف کش، یکی از محصولات تولیدی شرکت معتبر توان تک می باشد که به منظور پیشبرد ادوات کشاورزی و همچنین پوشش دادن طیف وسیع تری از نیازهای بازار تولید و ساخته شد. کیفیت بسیار بالا، مرغوبیت بی نظیر و نیز رعایت استانداردهای معتبر از جمله ویژگی های بارزی است که با طراحی و تولید این نوع کف کش همراه است. به همین منظور کف کش توان در ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی توانست خود را با تمامی نیازهای مصرف کنندگان مختلف هم سو سازد و جایگاه ویژه ای در میان سایر برندهای پمپ کف کش از آن خود کند. همچنین افزایش روز افزون تقاضای مشتریان در جهت تولید و ساخت پمپ کف کش توان سازندگان و تولیدکنندگان این محصول را بر آن ساخت تا با برنامه ریزی های دقیق و منسجم به ساخت و تولید انواع مدل ها و اندازه های متنوع و با کیفیت کف کش توان بپردازند.

کف کش راد پمپ

کف کش راد پمپ یکی از تولیدات منحصر به فرد و فوق العاده شرکت راد پمپ می باشد که در چندین مدل متنوع به منظور استفاده های گوناگون طراحی و تولید شده است. این نوع کف کش، یک دستگاه دوجداره و تک فاز است که تمامی مدل های آن، ساختاری شبیه به پمپ های توربین عمودی دارند. اساساً یک عدد موتور الکتریکی، پمپ این نوع کف کش را به حرکت در آورده و باعث افزایش انرژی جنبشی سیال درون آن می شود. معمولاً جنس بدنه و پروانه این دستگاه با توجه به نوع کاربرد و مایعات مورد پمپاژ، از مواد با کیفیت مختلفی نظیر: استیل تمام اصل و ضد زنگ، چدن و مواد پلیمری ساخته شده است. شرکت راد پمپ یکی از سازندگان معتبر صنعت کف کش در داخل کشور است که با تولید انواع محصولاتی با کیفیت عالی و مطابق با استانداردهای جهانی، جایگاه قابل قبولی را از آن خود کرده است.

کف کش استریم

معمولاً بدنه کف کش استریم از آب بندی مکانیکال ساخته شده است. از این جهت آب به درون موتور آن نفوذ نمی کند. جالب است بدانید که انواع مدل های این کف کش چدن، استنلس اصل و مواد پلیمری و آلومینیوم در بازار موجود است. کیفیت و مرغوبیت تمامی اجزای تشکیل دهنده آن دست به دست هم داده اند تا این نوع کف کش در برابر خوردگی و عوامل محیطی مخرب مقاوم و با دوام باشد.

درباره کاربردهای کف کش استریم و موارد استفاده از آن، گفتنی های بسیاری است. اما لازم است بدانید که از این دستگاه به عنوان سیستم پمپاژ کننده نیز استفاده می شود. برخی از کاربردهای بارز این دستگاه عبارت اند از:

پمپاژ آب های صاف و گل آلود

تخلیه لجن های مخلوط با آب

تخلیه ی پساب های باران

انواع پمپ کف کش

از پمپ کف کش برای انتقال آب از استخر و چاه های آب استفاده می شود . این الکتروپمپ به دلیل اینکه ضد آب می باشد می توانند تمام آن داخل آب قرار گیرد و آب را به بالای استخر ها و یا چاه ها انتقال دهد. پمپ کف کش عموما برای آب های تمیز استفاده می شود. پمپ کف کش آب دارای خروجی های ۱ تا ۴ اینچ می باشند. توان و قدرت کاری این پمپ کف کش از ۰.۷۵ اسب تا ۱۰ اسب می تواند قدرت داشته باشد.

انتخاب پمپ 

احتمالا بزرگترین مسئله ای که یک مهندس طراح در سیستم پمپها با آن روبرو است  انتخاب گروه ، نوع ارتقاع آبدهی ( ظرفیت)  پمپ و جزئیات دیگری که در سیستم بکار می رود است معمولا تنوع پمپهای موجود و کاربرد های آنها و امکانات هر کدام آنقدر وسیع است که انتخاب پمپ مورد نظر از بین آنها معمولا مسئله ای دشوار است. 

در مبحث فوق سعی شده است که مشکلاتی را که در سر راه انتخاب پمپها وجود داشته به نحو مقتضی حل گردد در صنعت و کارهای طراحی و مهندسی به سه طریق یک پمپ انتخاب و خریداری میگردد.

• اطلاعات کامل ایستگاه پمپاژ شامل مشخصات هیدرولیکی سیال و مشخصات ایستگاه توسط خریدار به سازنده داده می شود و سازنده با توجه به اطلاعات فوق پمپ مناسب را انتخاب می کند. 

• خریدار محاسبه دقیقی از سیستم پمپها کرده و با استفاده از کاتالوگها و منحنی های مشخصه پمپ مورد نظر را سفارش می دهد.

• این راه ترکیبی از متداول  و دوم است.

اینکه کدامیک از سه روش بالا مناسب است بستگی به دقت بروشورها و دقت طراح و حساسیت ایستگاه پمپاژ دارد در هر صورت کاتالوگی که سازنده می دهد در آن تمام مشخصات پمپ شامل آبدهی ارتفاع کل ، شرایط مکش … نوشته شده است و برای انتخاب ملاک خوبی است و مسئولیت صحت آن نیز بعهده سازنده می باشد. 

اطلاعات مربوط به شرکت سازنده 

بسیاری از شرکتهای سازنده پمپ فرمهائی دارند که اطلاعات اولیه برای پمپها توسط مهندس واحد در آنها پر شده است که اطلاعات فوق برای  شرکت سازنده بسیار مفید است استفاده از فرمهای مخصوص فوق جهت جلوگیری از اینکه اطلاعات با اهمیتی از قلم نیفتد خیلی مفید است و باید دقت شود که تمام اطلاعات مورد لزوم برای ایستگاههای پمپاژ داده شود و دادن هر گونه اطلاعات نادرست و یا ناقص منجر به انتخاب نادرست پمپ برای یک مهندس طراح می شود . 

در مورد اطلاعات مربوط به مشخصات هیدرولیکی نیز مسئولیت صحت اطلاعات داده شده در بروشورها به عهده سازنده است.

021-36615808 , 021-36615570

جهت انجام هرگونه مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید

آب نیرو مرجع تخصصی تجهیزات صنعتی و کشاورزی