نازل کارواش صنعتی – نازل توربو – نازل فاضلاب شور – نازل واتر سند بلاست

لیست قیمت پمپ کارواش صنعتی

نازل کارواش صنعتی – نازل پمپ کارواش –  نازل کارواش کارتکی – نازل پمپ کارواش چرخان – نازل پمپ کارواش توربو – سوزن نازل کارواش – نازل کارواش لچلر – نازل سند بلاست پمپ کارواش  – نازل واتر نازل سند بلاست – نازل دسته کارواش – نازل پمپ کارواش چرخان – نازل لوله بازکن فاضلابی – نازل پمپ کارواش با قابلیت تغیر زاویه – نازل سوزنی پمپ کارواش – نازل فاضلاب شور پمپ کارواش – نازل لوله باز کن پمپ کارواش

نازل کارواش یکی از قطعات مهم صنعتی در حوزه کارواش، شستشوی قطعات صنعتی، نظافت کارگاه ها و کارخانجات و موارد مشابه است. این قطعه کوچک، نقش مهمی در بهبود کارایی سیستم کارواش داشته و نگهداری اصولی و تعویض به موقع آن، بسیار مهم است. نازل کارواش در انواع گوناگون و با استفاده از مصالح متنوع ساخته می شود.

نازل پمپ کارواش چیست و چه کاربردی دارد؟

نازل کارواش قطعه ای است که در انتهای گان یا لانس یک کارواش قرار گرفته، و با توجه به ویژگی هایی که دارد، جریان آب خروجی را کنترل می نماید. نازل پمپ کارواش می تواند شدت جریان آب را تغییر داده و آن را در جهت و زاویه مناسب، هدایت کند. شاید این قطعه کوچک، در یک سیستم کارواش صنعتی یا خانگی، چندان جلب توجه ننماید و به چشم نیاید، اما کاربرد مهم و ویژه آن، موجب توجه بسیاری از مهندسین و طراحان صنعتی، به این قطعه مهم و کاربردی شده است. شرکت های بزرگ و مهمی مانند شرکت PA ایتالیا، تاکید ویژه­ای بر ساخت انواع پمپ کارواش دارند. تنوع محصولات ساخته شده توسط شرکت هایی از این دست، گویای اهمیت و جایگاه ویژه این قطعه در سیستم کارواش است.

نازل کارواش صنعتی

نازل پمپ کارواش کاربرد وسیعی در صنایع مربوط به کارواش، شستشو و … دارد.

انواع نازل کارواش شامل چه مدل هایی می شوند؟

نازل پمپ کارواش را می توان بر اساس معیار های گوناگون دسته بندی کرد. یک دسته بندی عنوان شده برای انواع نازل ها، آن ها را بر اساس زاویه پاشش آب به چهار دسته صفر، ۲۵ درجه، تیغه ای و دوار دسته بندی می نماید. همچنین شرکت های بزرگ، برای سهولت معرفی محصولات خود به مشتریان، اقدام به دسته بندی نازل ها، بر اساس رنگ بندی های متنوع نموده اند که هر کدام از این رنگ ها، ویژگی های خاص خود را دارا هستند. برای مثال می توان از انواع نازل های قرمز، زرد، سبز، سفید و سیاه در این رابطه نام برد. یک دسته بندی دیگر که برای انواع نازل پمپ کارواش عنوان می شود، دسته بندی آنها بر اساس جنس ساخت این قطعات است که معمولاً از چدن، استیل ضد زنگ، برنج، پلاستیک فشرده و سایر آلیاژ های مقاوم در برابر خوردگی و سایش آب تولید می شوند. وجود چنین دسته بندی هایی مزایایی برای تولید کنندگان و خریداران این محصولات دارد. تولید کنندگان می توانند از این طریق براحتی محصولات خود را به مشتریان خود معرفی نموده و کاتالوگ مناسب محصولات را تهیه و در اختیار مشتریان خود قرار دهند و در مقابل، مشتریان این محصولات، با نظم ذهنی بیشتری نسبت به بررسی و انتخاب محصول، اقدام می نمایند.

نازل دسته لانس کارواش

انواع نازل کارواش

کاربرد هر یک از انواع نازل کارواش چیست؟

همان گونه که در بخش قبلی به آن اشاره شد، انواع نازل پمپ کارواش را می توان بر اساس ویژگی های هر کدام دسته بندی و معرفی نمود. در ادامه به کاربرد های هر کدام از نازل های معرفی شده در انواع دسته بندی ها آنها می پردازیم:

گفته شد که یک روش دسته بندی نازل ها، بر اساس زاویه پاشش آب است. بر اساس این دسته بندی، می توان کاربرد های زیر را برای هر گروه از نازل ها ارائه داد:

  • صفر درجه: نازل صفر درجه ، آب را به شدت در یک نقطه متمرکز می نماید. این تمرکز بیش از حد، با فشار بالا، قدرت نفوذ آب در سطوح سخت و محکم را بیشتر می کند. از این ویژگی می توان در صنایع مختلف بهره برد. یکی از کاربرد های نازل صفر درجه، تخریب ابنیه با فشار بالای آب است.
  • ۲۵ درجه: این سری از نازل ها با هدایت ملایم و زاویه دار آب، برای شستشوی دیوار، قطعات صنعتی و … کاربرد دارند.
  • تیغه ای: نازل های تیغه ای، با ایجاد یک بیشتری از آب، بر روی سطوح یا اجسام، در مواردی از جمله کارواش، شستشوی کف و … استفاده می شوند. فشار سر این نازل ها بر اساس نیاز و نوع کاربردی که از نازل انتظار داریم، تغییر می کند. این نازل ها با پاشش کنترل شده یک سطح منظم از آب، امکان کنترل عملیات شستشو را به اپراتور می دهند. به هر میزان که سطح مورد نظر از خروجی نازل فاصله داشته باشد، فشار آب کمتر و سطح برخورد آب با آن بیشتر می شود. این ویژگی منحصر به فرد، موجب استفاده گسترده از این نوع از نازل ها شده است.
  • دوار: در مواقعی که می خواهیم پاشش آب در سطح وسیعی انجام شود، مثلاً برای محلول پاشی روی سطوح با هدف ضدعفونی و … می توان از این نوع از نازل بهره برد. لازم به ذکر است، این مدل از نازل ها، فاقد دقت نازل نقطه ای یا تیغه ای هستند و معمولاً در مراحل اولیه شستشو و هنگامی که می خواهیم، سطح وسیعی از خودرو، قطعه یا سطح را آبپاشی یا محلول پاشی کنیم مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت های معتبر بین المللی تولید کننده نازل ، اقدام به رنگ بندی نازل های تولیدی خود، برای سهولت بررسی و انتخاب راحت تر مشتریان، نموده اند. بر این اساس، انواع نازل ها را می توان در ۵ گروه قرمز، زرد، سبز، سفید و مشکی دسته بندی نمود. در این دسته بندی، زاویه پاشش آب برای انواع رنگ های یاد شده به ترتیب عبارت است از: صفر، ۱۵، ۲۵، ۴۰ و ۶۵ درجه. بدیهی است که فشار و شدت پاشش آب از نازل قرمز رنگ با زاویه صفر درجه، بسیار بیشتر از رده های بعدی و با زاویه بیشتر است. به نحوی که در صورت برخورد آب خروجی از این نازل با جسم، کاملاً به اپراتور آسیب وارد می شود و در مقابل، نازل مشکی رنگ که آب را با زاویه مایل و ملایم ۶۵ درجه به بیرون هدایت می کند، مناسب محلول پاشی روی سطوح است.

نازل کارواش صنعتی

استفاده از نازل خطی برای شستشوی ماشین.

مکانیزم عملکرد انواع نازل آب متداول چگونه است؟

از نظر فنی، مکانیزم عمل نازل کارواش، عبارت است از کاهش دهانه خروجی یک سیستم کارواش با محدود کردن آن در یک سطح یا نقطه. این محدودیت موجب افزایش فشار و تبدیل شدن مایع سیال به حالتی شبیه به پودر و گاز پرفشار می شود که اثر بخشی آن را در هنگام شستشو، محلول پاشی، رنگ آمیزی و … چند برابر می نماید. علاوه بر موارد بالا، نازل های کارواش با کاربرد تخصصی، مانند نازل سند بلاست، نازل لوله بازکن، نازل قابل تنظیم و … در بازار موجود است که هر کدام، استفاده های ویژه خود را دارا هستند. برای نمونه، نازل سند بلاست دارای دو ورودی است، یکی برای آب و دومی برای ماسه مخصوص که بوسیله آن، می توان انواع زنگ آهن، رنگ پوسته شده و … را از روی سطوح فلزی پاک کرد. همچنین از انواع نازل متغیر، می توان در موارد عمومی و غیر تخصصی، که فشار کاری چندانی روی سیستم کارواش نیست، استفاده نمود. از مهمترین شرکت های تولید کننده پمپ کارواش صنعتی می توان به برند ایتالیایی PA اشاره نمود که جزء برترین ها در این ضمینه می باشد.

در هنگام انتخاب نازل کارواش به چه مواردی توجه کنیم؟

نازل پمپ کارواش بخش مهمی از مجموعه کارواش صنعتی، خانگی و سیستم های شستشو و تنظیف است. به همین دلیل برای انتخاب بهترین نازل، باید حتماً به کارایی آن توجه داشته باشیم. برای انتخاب بهترین مورد که مناسب نیاز های ما باشد، می توان با کارشناسان متبحر در این زمینه مشورت نمود تا بهترین گزینه را به ما پیشنهاد دهند. نکته مهم بعدی، توجه به آلیاژ و متریال استفاده شده برای ساخت نازل است. به دلیل عبور آب پر فشار در مدت زمان طولانی از سر نازل، احتمال فرسایش و شکستگی آن بسیار بالا است. همچنین سر نازل انتخابی باید دارای طراحی و ساخت استاندارد باشد تا قابلیت نصب روی انواع تفنگ را داشته باشد.  لذا انتخاب این محصول از میان برند های معبر و تولید کنندگان اصلی مانند PA، می تواند تضمین کننده کیفیت محصول باشد. نکته مهم بعدی برای انتخاب و خرید پمپ کارواش ، توجه به ضمانت های ارائه شده توسط فروشنده و نمایندگی این محصول است تا در صورت وقوع هرگونه مشکل، به سرعت قطعه تعویض یا تعمیر گردد.

استفاده از نازل کارواش استاندارد چه مزایایی دارد؟

نازل  استاندارد با پاشش صحیح و بدن پرتی آب یا هر محلول دیگر، از هدر رفتن آن جلوگیری می نماید. همچنین فشار سیال خروجی از نازل های استاندارد، کاملاً قابل تنظیم است که این مسئله، جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به رنگ یا بافت سطوحی که مایعات را روی آن می پاشیم، بسیار اهمیت دارد. مسئله مهم بعدی که استفاده از نازل های کارواش استاندارد را توجیه می کند، اندازه استاندارد آنها در هنگام طراحی، تراشکاری، قالب گیری و ریخته گری است که موجب مچ شدن و سوار شدن کامل آن روی سری تفنگ کارواش می شود و سهولت نصب و تعویض را برای استفاده کنندگان به ارمغان می آورد. تمامی این موارد، ما را از خرید نازل های متعدد و بی کیفیت، هر چند با قیمت پایین تر، بی نیاز می سازد و از ایجاد وقفه در کار یا آسیب رسیدن به قطعات، سطوح و … جلوگیری می کند. لذا همواره توصیه می شود جهت خرید نازل پمپ کارواش، مدل های استاندارد و برند های معتبر مانند PA و … مد نظر قرار گیرند.

نازل کارواش چرخان 250 بار

نصب انواع نازل روی خروجی تفنگ کارواش به راحتی امکان پذیر است.

میزان کارکرد نازل پمپ کارواش چقدر است؟

سه عامل مهم و تعیین کننده برای میزان کارکرد نازل  مطرح است. اول میزان فشار آب خروجی از نازل و مدت زمان استفاده مستمر از آن، دوم کیفیت آب یا هر محلول یا سیالی که در سیستم کارواش مورد استفاده قرار می گیرد و سوم جنس آلیاژ فلزی یا سایر متریال های مورد استفاده برای ساخت نازل.

  • میزان فشار آب خروجی: هر نازل پمپ کارواش دارای یک عدد استاندارد فشار است، که طراحی و ساخت نازل بر اساس آن صورت گرفته است. همواره توصیه می شود فشار سیستم کارواش، در مورد هر یک از بخش های آن، از پمپ و لوله ها گرفته، تا سری نازل، کمتر از عدد اسمی تعریف شده برای آن باشد.
  • کیفیت آب یا محلول مورد استفاده: هر چقدر میزان سختی و ناخالصی های موجود در آب کمتر باشد، نازل، آسیب کمتری دیده و طول عمر آن بیشتر می شود. از طرفی استفاده از محلول های اسیدی یا شیمیایی، موجب آسیب بیشتر به نازل و کاهش عمر مفید آن می شود.
  • جنس نازل: استفاده از آلیاژ مرغوب، مواد ترکیبی نوین و متریال آزمایشگاهی جدید، که در نتیجه تحقیقات مستمر دانشمندان و مهندسین مواد شرکت های معتبر تولید کننده این قطعات، در واحد های تحقیق و توسعه ابداع می شوند، موجب چند برابر شدن عمر مفید نازل و استفاده بهینه و طولانی مدت از آن می شود.

نازل کارواش

تفاوت پاشش آب از نازل ۲۵ درجه و ۴۰ درجه.

چه زمانی باید اقدام به تعویض نازل کنیم؟

در صورت مشاهده هرگونه تغییر فرم، ترک یا تغییر فرم در نازل، که موجب تغییر زاویه هدایت آب، هدر رفت آن یا آسیب رسیدن به سطوح و قطعات می شود، لازم است به سرعت نازل قدیمی با نازل جدید و استاندارد تعویض گردد. گاهی از اوقات لازم است با توجه به نوع پروژه نظافت، تعمیر و نگهداری، شستشو و … که در دست داریم، نسبت به انتخاب نوع نازل اقدام نماییم. برای این منظور باید با ویژگی های انواع مختلف نازل آشنایی داشته تا نسبت به انتخاب بهترین مدل آن اقدام نماییم. تعویض نازل ، کار دشواری نیست و به راحتی می توان انواع مدل های استاندارد نازل پمپ کارواش را، در صورتی که سری تفنگ یا لانس کارواش استاندارد باشد، با یکدیگر جابجا نمود. تعویض نازل، به راحتی تعویض یک پیچ از نوع بستی است و با استفاده از ابزار معمول و متداول امکان پذیر است. البته اگر نازل قبلی دچار رسوب، خوردگی و … شده باشد، ممکن است در تعویض نازل با مشکل مواجه شویم. در این صورت، باید با استفاده از برخی حلال های صنعتی یا روغن های روانکار (مانند اسپری DW40) ابتدا جرم جمع شده در محل ر از بین ببریم، سپس نسبت به نصب نازل جدید اقدام کنیم. در صورتی که این مرحله با دقت انجام نشود، نازل جدید به خوبی در بخش انتهایی تفنگ یا لانس قرار نگرفته و پس از مدتی دچار گرفتگی، ترک یا کاهش عملکرد می شود. ممکن است انجام تمامی موارد بالا برای همه افراد مقدور نباشد. لذا توصیه می شود در صورتی که مواد مصرفی، ابزار و تجربه کافی برای انجام موارد فوق را در اختیار نداریم، برای تعویض نازل با شرکت های ارائه دهنده این خدمات یا سرویس کاران مجرب در این زمینه، تماس حاصل نماییم.

دسته کارواش صنعتی

برای انتخاب و خرید بهترین نازل پمپ کارواش چه کار کنم؟

نازل پمپ کارواش یکی از قطعات مصرفی پرکاربرد، در صنعت آب و فاضلاب و امور مربوط به کارواش، شستشوی قطعات صنعتی و … است، لذا شرکت های متعددی اقدام به ساخت یا واردات و توزیع این محصول می نمایند. جهت جلوگیری از وارد آمدن هرگونه آسیب به سیستم کارواش یا سطوح و قطعاتی که از نازل برای پاشش آب یا هر محلول دیگری روی آن استفاده می کنیم، لازم است از مدل های استاندارد و تولید شده توسط شرکت های معتبر بین المللی، مانند PA، استفاده کنیم. برای این منظور توصیه می شود برای انتخاب و خرید انواع  پمپ کارواش ، به سراغ نمایندگی های معتبر این محصولات در داخل کشور رفته، تا ضمن دریافت مشاوره رایگان و تخصصی، بهترین محصول را انتخاب، و در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی، به سرعت قطعه تعمیر یا تعویض گردد.

نازل کارواش قطعه مهمی است که در سیستم کارواش ‌ها بکار می رود. این وسیله از آب و مواد شوینده برای تمیز کردن سطوح خودرو ها یا دیگر وسایل استفاده می کند. معمولا این نوع نازل از فلزات مقاوم در برابر فشار آب تولید می‌ شود و در سطح خروجی آب دارای یک سری شیار و سوراخ‌ است.

در واقع وظیفه اصلی این نازل تنظیم فشار آب و الگوی پخش جت آب است. به عبارتی کاربران می توانند فشار آب و الگوی جت را تنظیم کنند تا به شکلی مناسب با نیاز شستشوی خودرو یا سطوح دیگر عمل کند. برخی از نازل ‌ها همچون نازل‌ های فشار بالا می ‌توانند برای از بین بردن لکه ‌ها و کثیفی‌ های سخت به کار بروند. نازل‌ هایی که دارای الگوی پخش گسترده هستند برای شستشوی کلی خودرو و حذف گرد و غبار مناسب می باشند.

نازل کارواش ‌ها از زوایا و اتصالات مختلفی برخوردارند تا بتوانند به راحتی به سیستم‌ های کارواش مختلف متصل شوند. شایان ذکر است برخی از نازل ‌ها از انواع مواد مختلف ساخته شده ‌اند تا مطابق با نیاز های کاربران عمل کنند.

به طور کلی، نازل کارواش یک قسمت مهم در عملکرد کارواش‌ ها می باشد که می‌ تواند بر کارایی و کیفیت شستشو تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه به بررسی بیشتر این محصول می پردازیم. شما عزیزان تا انتهای متن ما را همراهی نمایید.

کاربرد های این محصول

این محصول با توجه به عملکردی که دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی در کارواش ‌ها و نظافتگاه‌ ها استفاده می ‌شود و همچنین در زمینه ‌های مختلف کاربرد دارد. برخی از کاربرد های این محصول عبارتند از:

شستشوی خودرو:

شستشوی خودرو یکی از کاربرد های اصلی نازل کارواش است. کاربران با استفاده از این محصول می توانند آب و مواد شوینده را با فشار بالا و در الگو های مختلف به سطح خودروی خود اعمال کنند تا کثیفی ‌ها و لکه ‌های سطح را به طور کامل از بین ببرند.

شستشوی مبلمان و فرش:

برای نظافت فرش و مبلمان می توان از نازل کارواش نیز استفاده کرد. با استفاده از فشار آب مناسب و الگوی پخش جت، می ‌توان کثیفی ‌ها و لکه ‌های مختلف را از روی سطح فرش ‌ها و مبلمان از بین برد.

شستشوی سنگ و نمای ساختمان:

یکی دیگر از کاربرد های این نازل شستشو و پاکسازی سطوح مختلف اعم از سنگ، نمای ساختمان، کف ‌پوش ‌های سنگی، سرامیکی و حومه استخر ها است. این محصول با فشار آب قوی و الگوی پخش گسترده، می ‌تواند کثیفی‌ ها و روزنه‌ های سطح را از بین برده و سطح تمیز و درخشانی ایجاد کند.

پاکسازی سطوح صنعتی:

در بخش ‌های صنعتی نیز از نازل کارواش استفاده می‌ شود. در کارخانه‌ ها و کارگاه‌ ها ممکن است برای پاکسازی سطوح فلزی، ماشین ‌آلات، تجهیزات وابسته یا تجهیزات نفتی و گازی از این وسیله استفاده شود.

کاربرد های خانگی:

نازل کارواش را می ‌توان در خانه برای شستشوی دیگر اشیاء و سطوح نیز استفاده کرد. از جمله این کاربرد ها می ‌توان به شستشوی دیوار ها، حیاط، لوله‌ ها و دیگر لوازم همچون وسایل باغبانی و ابزار برش و جاروبرقی اشاره کرد. کاربران می توانند در موارد مختلف از آن استفاده کنند.

 

 

نازل کارواش لچلر اصلی
نازل کارواش لچلر اصلی

 

 نکات مهم در هنگام انتخاب نازل کارواش

اصولا برای انتخاب هر محصول باید یک سری نکات مهم در نظر گرفته شوند. چنانچه تمایل به تهیه نازل های کارواش دارید باید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

  • فشار آب

بررسی کنید که نازل انتخاب شده با فشار آب سیستم کارواش سازگار است. فشار آب باید با واحد بار مشخص شده و همچنین با محدوده فشار آب کارواش مورد نظر همخوانی داشته باشد.

 

  • الگوی پخش آب

نازل کارواش باید الگوی پخش جت آب را به صورت مورد نیاز تنظیم کند. این الگو می‌ تواند جت دایره ‌ای، جت متقاطع یا الگوی دلخواه دیگر باشد. بستگی به نیاز شستشوی خودرو یا سطوح دیگر، می ‌توانید الگوی مناسب را انتخاب کنید.

 

جنس ساخت

این محصول عموما از فلز ساخته می ‌شود تا مقاومت بالایی در مقابل فشار آب داشته باشد. مطمئن شوید که نازلی که انتخاب می ‌کنید، از جنس استیل ضد زنگ یا فلزات مشابه ساخته شده باشد. این ویژگی باعث می شود تا در برابر خوردگی و آب‌ گیری مقاومت کافی داشته باشد.

زوایا و اتصالات

مطمئن شوید که نازل مورد نظر با سیستم کارواش شما سازگار است. برخی از نازل‌ ها دارای اتصالات مختلفی هستند که باید با خروجی آب سیستم شما همخوانی داشته باشند.

 

محدوده استفاده

بررسی کنید که نازل در چه دمایی قابل استفاده است. برخی از نازل ‌ها محدوده دمایی خاصی دارند و در دما های بسیار بالا یا پایین ممکن است عملکرد نامناسبی داشته باشند.

نیاز های خاص

اگر نیاز های خاصی همچون شستشوی لکه‌ های سخت یا گرد و غبار در شستشوی خودرو یا سطوح دیگر دارید، بررسی کنید که آیا نازل کارواش انتخابی قابلیت رفع این نیاز ها را دارد یا خیر.