لوازم مه پاش – قیمت مه پاش نیمه صنعتی و صنعتی – مه پاش مرغداری

تجهیزات مه پاش

لوازم مه پاش صنعتی -لوازم یدکی مه پاش صنعتی – مه پاش فیتینگی – مه پاش مرغداری – قطعات مه پاش – تایمر مه پاش – تابلو برق مه پاش فشار قوی –  لوازم مورد نیاز مه پاش – مه پاش پلاستیکی – مه پاش فیتکو انگلیس – مه پاش فلزی – مه پاش گلخانه پلاستیکی – لیست قیمت مه پاش – نازل مه پاش فشار قوی – مه پاش کم فشار – خرید مه پاش پلاستیکی – مه پاش نیمه صنعتی اوربیت – مه پش اوربیت – مه پاش خانگی  

کاربرد لوازم مه پاش از دیگر مهمترین موضوعاتی می باشد که سبب شده است در سال های اخیر توجه بسیار زیادی را به سوی خود جذب کند. امروزه می توانید در بسیاری از صنایع شاهد استفاده از بهترین و بی نظیرترین انواع لوازم مه پاش های می باشیم.

پمپ مه پاش
مه پاش
پک مه پاش اوربیت
پک مه پاش خانگی
مه پاش صنعتی
مه پاش اوربیت

** در ابتدا باید توضیح داد که لوازم مه پاش به سه مدل مختلف تقسیم بندی می شود. 

۱- مه پاش خانگی :  حداکثر تعداد نازل ۸ عدد با ۱۰ متر شیلنگ می باشد. با فشار شیر آب معمولی (۲ بار ) کار می کند. قطر ذرات معمولا درشت می باشد و به هر چه میزان فشار شیر آب منزل شما بیشتر باشد ذرات آب ریز تر می باشند .

۲- مه پاش حرفه ای :  معمولا حداکثر ۱۵ نازل دارند و با یک پمپ کوچک تایمردار کار می کنند. فشار کاری آن معمولا تا ۱۰ بار فشار می باشند.  همان طور که از نام آن ها معلوم می باشد نه مانند مهپاش های خانگی معمولی می باشند و نه مانند مهپاش های صنعتی پر فشار می باشند. 

۳- مه پاش صنعتی :از سیستم های جدید فیتینگی تشکیل می شوند و از یک پمپ ۵۰ تا ۱۰۰ بار ۴-۲۰ لیتر – شیلنگ پلی آمید – پایه فیتینگی – نازل مهپاش – تابلو برق و … تشکلی می شوند به بیشتر برای گل خانه های بزرگ – پارک ها و فضای باز وسیع – مرغداری ها و …. استفاده می شوند. 

*** بسیاری از تلفن های ما راجب قیمت های حدودی این سیستم ها و اختلاف کارکرد این سیستم ها می باشد. مهپاش های خانگی حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان – مهپاش حرفه ای ۱/۵ تا ۲/۵ میلیون تومان – مهپاش صنعتی ۶ تا ۱۰ میلیون تومان به صورت متوسط قیمت دارند. نصب مهپاش خانگی و حرفه ای آسان بوده و نیاز به نصاب ندارد و شما به راحتی با گذاشتن چند دقیقه وقت راحت می توانید نصب نمایید.  اختلاف پاشش دقیقا بر حسب قیمت دستگاه خریداری شده می باشد و مهپاش  ۳۰۰ هزار تومانی خانگی با مهپاش صنعتی ۸ میلیون تومانی کاملا متفاوت عمل می کند. 

انواع مه پاش و کاربرد آن

امروزه به کمک تکنولوژی، می‌توان تغییرات زیادی در محیط ایجاد کرد که به نفع بشر باشد. یکی از دستگاه‌هایی است که بسیار ساده کار می‌کند و می‌تواند دما و رطوبت محیط را تنظیم کند. این تکنولوژی ساده ولی کاربردی باعث شده است تا بتوان محصولات کشاورزی را در فصول مختلف تولید کرد و از این طریق نیاز بشر را به مواد غذایی رفع نمود. همچنین با افزایش رطوبت و کاهش دمای محیط، فضا را برای گردشگری و داشتن یک حال خوب در هر فصلی ایجاد کرد. در اقلیم‌های گرم، به کمک پارک‌ها و فضای سبز خاصی ایجاد می‌شود و بدین صورت می‌توان برای افراد ساکن در این فضاها، اقلیم‌های معتدل و خوش آب و هوا را شبیه‌سازی کرد. استفاده‌های بسیار گسترده‌ای در صنعت و گردشگری دارد و یک دستگاه بسیار کاربردی محسوب می‌شود.

مه پاش چیست؟

مه پاش چیست و چگونه کار می‌کند؟

لوازم مه پاش همان‌طور که از نامش پیداست، بر اساس سیستم مشابه مه در طبیعت کار می‌کند. هنگامی که در یک محیط پر از مه قرار می‌گیرید، به صورت مستقیم قطره‌های آب را حس نمی‌کنید و فقط خنکی و وجود رطوبت را در محیط احساس می‌کنید. دستگاه دارای یک محفظه است که درون آن آب ریخته می‌شود و پس از کار روی آب، آن را به محیط وارد می‌کند. البته آبی که به محیط وارد می‌شود، کاملاً پودری است و اندازه قطرات آن به اندازه‌ای کوچک و در حد مه است. به همین علت است که باعث ایجاد رطوبت بر روی محیط و افراد حاضر در آن نمی‌شود. قطرات آب باعث افزایش رطوبت می‌شود و علاوه بر این فضا را خنک‌تر نیز می‌کند. قطرات آب، ظرفیت گرمایی بالایی دارند و این عامل سبب می‌شود تا گرمای محیط را تا حد زیادی متعادل کند.

با توجه به کاربری محیط، ممکن است مواد خوشبوکننده، ضدعفونی‌کننده، سموم مایع و … نیز به آب موجود در آن اضافه شود تا مانند قطرات آب به محیط وارد شود.

سیستم لوازم مه پاش چگونه کار می‌کند؟

سیستم رطوبت ساز نازلی کاربردهای فراوانی دارد. نحوه کار این سیستم بدین صورت است که با کاهش ناگهانی فشار، سبب تبخیر آب می‌شود. اندازه تقریبی ذرات آب حدود ۳ تا ۲۰ میکرون است و به علت سبکی زیادی که دارد، در هوا معلق می‌شود و رطوبت فضا را بالا می‌برد. ذرات آب را به صورت یکنواخت در فضا پراکنده می‌کند و این آب گرمای موجود در محیط را جذب و تبخیر می‌کند. به همین علت فضایی خنک و دارای رطوبت مناسب ایجاد می‌کند. سیستم‌های آن به انواع زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • خانگی
  • صنعتی
  • حرفه ای

سیستم مه پاش صنعتی

از دیگر سیستم‌های که برای گلخانه‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، سیستم صنعتی نازلی است. تولید رطوبت و مه در این سیستم با استفاده از یک پمپ فشار قوی برای ایجاد فشار در محیط و تعدادی نازل کار می‌کند. آب به کمک یک پمپ فشار قوی به داخل مخزن آب مکیده شده و فشرده می‌شود. این آب به داخل شیلنگ مخصوص پمپاژ می‌شود. این فشار معمولاً در سیستم مهپاش قابل تنظیم است. شیلنگ به نازل‌هایی متصل است که دارای سوراخ به ضخامت ۱۰ تا ۳۰ میکرون هستند. فشار آبی که در پشت نازل وجود دارد باعث می‌شود تا آب از سوراخ‌های کوچک آن عبور کند و با هوا ترکیب شده و مه ایجاد شود. از این نوع سیستم در گلخانه‌های پرورش گل و گیاه، پارک‌ها و … استفاده می‌شود.

صدای کم و کیفیت تولید بالا باعث می‌شود تا کاربرد این نوع نازل به خصوص در محیط‌های همگانی مانند پارک‌ها بیشتر مد نظر قرار گیرد. همچنین می‌توان آن را به سنسورها و ترموستات‌های مختلف برای کنترل رطوبت، زمان و دما تنظیم کرد. البته راه‌اندازی این سیستم کمی سخت‌تر از دو مورد قبلی است، ولی چندان هم پیچیده نیست و فرد می‌تواند خود آن را انجام دهد.

انواع لوازم مه پاش و کاربرد آن‌ها

همان‌طور که مشاهده کردید، انواع مختلفی دارند و هر کدام ممکن است با سیستم‌های کاری متفاوتی عمل کنند. هر کدام از سیستم‌ها با توجه به کارایی که دارند در محیط‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر کدام نیز دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند. از این رو هر سه مدل در بازار وجود دارد و استفاده می‌شود. مهپاش‌ها از نظر کاربرد به چند دسته تقسیم می‌شوند که در دو دسته اصلی خانگی و صنعتی جای می‌گیرند.

انواع مه پاش خانگی

همان‌طور که از نامش پیداست، استفاده محدودی دارد و در منازل و محیط‌های اداری و کاری استفاده می‌شود. رطوبت و دمای محیط به خصوص برای کسانی که دچار بیماری‌های پوستی، تنفسی، قلبی و عروقی و … هستند بسیار مهم است. از طرفی ممکن است محیط منزل یا محل کار به گونه‌ای باشد که نیاز به ضدعفونی پی در پی آن یا خوشبو شدن داشته باشد.

معمولاً با سیستم کم فشار کار می‌کنند و نیازی به برق ندارند. طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که از نظر زیبایی نیز بتواند در دکوراسیون منزل مفید واقع شود. رطوبت سرد که توسط در محیط ایجاد می‌شود، سبب تنفس بهتر، جلوگیری از بیماری‌های فصلی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا و حتی خنک کردن محیط در تابستان می‌شود؛ اما از این استفاده‌های دیگری هم می‌توان کرد. برای خوشبو کردن محیط این امکان وجود دارد که همراه آب مواد خوشبوکننده وارد دستگاه شده و در محیط پخش شود. این کار باعث می‌شود تا خوشبوکننده به صورتی یکنواخت به مشام برسد.

همچنین در صورتی که محیط از نظر بهداشتی ممکن است مشکل داشته باشد یا ساکنین دارای بیماری‌های خاصی باشند، مواد ضدعفونی‌کننده مایع نیز می‌تواند در ریخته شود و همراه مولکول‌های آب این مواد نیز به محیط وارد شده و آن را ضدعفونی کند. از این رو یک سیستم بسیار کارا و مفید در محیط منازل، بیمارستان‌ها، محیط‌های اداری و … است.

سیستم های خانگی طراحی‌های متفاوتی نسبت به انواع صنعتی دارند و ممکن است در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید شوند تا بتوانند سلیقه‌های مختلف را راضی نگه دارند. همچنین حجم مه خروجی از آن‌ها نیز متفاوت است و برخی از مدل‌ ها مقدار مه خارج شده از دستگاه را تنظیم می‌کنند.

انواع مه پاش صنعتی و لوازم و قطعات مه پاشی 

سیستم صنعتی سایزهای بزرگ دارند و برای مصارف مختلفی استفاده می‌شوند. این سیستم‌ها معمولاً در اندازه‌های بزرگ تولید می‌شوند و ممکن است برای محیط‌های روباز مانند پارک‌ها نیز به کار روند. مهپاش صنعتی بسته به محیطی که باید در آن به کار رود، دارای کیفیت‌های مختلفی است و از سیستم‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. متداول‌ترین مهپاش‌های صنعتی که کاربرد زیادی هم دارند شامل موارد زیر هستند:

لوازم مه پاش گلخانه‌ای

گلخانه‌ها مکان‌هایی هستند که محیط را برای رویش گل و گیاه در فصول مختلف مناسب می‌کنند. ممکن است برخی اوقات نیاز به گرما یا سرمای بیشتر و حتی نیازمند رطوبت بالا باشند. از این رو دستگاه‌های مختلفی در این محیط ایزوله شده مورد استفاده قرار می‌گیرند تا بتوانند هر چه بهتر محصولات موجود را به عمل آورند. با توجه به نیاز بیشتر بشر به مواد غذایی، گلخانه‌ها روز به روز مجهزتر و وسیع‌تر می‌شوند. هر گل و گیاهی فصل خاصی را برای رشد و برداشت محصول انتخاب می‌کند، اما گلخانه‌ها با ایجاد شرایط رشد برای هر گیاه، به راحتی می‌توانند در تمام فصول گیاهان را در خود رشد و پرورش دهند. گلخانه‌ای یکی از دستگاه‌های پرکاربردی است که در محیط گلخانه‌ای از آن استفاده می‌شود.

در فصولی مانند تابستان که دمای هوا افزایش می‌یابد و در محیط‌هایی با رطوبت پایین، سبب افزایش رطوبت و کاهش دمای محیط می‌شود. این امر به رشد بهتر گیاهان کمک می‌کند و میوه دهی گیاهان اقلیم سرد را در محیط‌های گرم ممکن می‌سازد. با توجه به وسعت گلخانه، ممکن است از هر سه سیستم نازلی، پروانه‌ای و اولتراسونیک در این فضا استفاده شود. البته مدل‌های نازلی به علت این که هزینه کمتری دارند و مصرف انرژی در آنها نسبت به انواع اولتراسونیک مناسب‌تر است، برای گلخانه‌ها بیشتر استفاده می‌شوند.

معمولاً در بالای سقف گلخانه نصب می‌شود و می‌توان برای سم‌پاشی و تقویت گیاهان نیز مواد تقویتی و کودها را در آن استفاده کرد.

لوازم مه پاش تولیدی قارچ

شرکت‌های تولیدکننده قارچ نیز برای پرورش این محصول به دمای پایین و رطوبت بالا نیاز دارند. به همین علت  مه پاش های صنعتی به کار می‌گیرند.

در تولیدی‌های قارچ اگر رطوبت پایین آید، محصول حالت پلاسیده پیدا می‌کند. به همین علت این دستگاه دائماً روشن است و دما و رطوبت را تنظیم می‌کند. با توجه به نیاز محیط تولیدی، می‌توان سنسورهایی را برای تنظیم رطوبت و دما روی آن قرار داد تا در صورت نیاز آن را خاموش یا روشن کند. وجود رطوبت بالا در محیط باعث می‌شود تا قارچ کیفیت بالاتر و اندازه‌ای بزرگ‌تر داشته باشد. همچنین ممکن است در زمان رشد و پرورش آن نیز موثر بوده و عمل‌آوری این محصول را سریع‌تر کند. با توجه به محیط و وسعت آن از دستگاه‌هایی با حجم تولید مه زیاد تا متوسط در پرورش قارچ استفاده می‌شود.

مه پاش

لوازم مه پاش مرغداری و دامداری

در مراکز تولید گوشت مانند مرغداری و دامداری نیز دستگاه‌هایی را برای مکانیزه کردن این محیط‌ها استفاده می‌کنند که باعث رشد بهتر و سلامت دام و مرغ می‌شود. شوک حرارتی می‌تواند بر روی مرغ و دام تأثیر منفی بگذارد. شیردهی کم در برخی از گاوداری‌ها به همین علت صورت می‌گیرد.

مرغ‌ها و جوجه‌ها معمولاً به دمای بالا حساسیت زیادی نشان می‌دهند. به همین علت برای تنظیم دما و رطوبت محیط مرغداری استفاده می‌شود. در مناطقی که هوا گرم و خشک است، پرورش مرغ با موانعی مواجه می‌شود و ممکن است آسیب‌هایی مانند بیماری‌های واگیردار در بین ماکیان نیز باعث ایجاد مشکلات زیادی مانند کاهش تولید و مرگ و میر در ماکیان شود. به همین علت با تنظیم دما و رطوبت و ضدعفونی کردن محیط به کمک سیستم های صنعتی و بزرگ فضا برای زندگی این ماکیان مهیا می‌شود. همچنین می‌توان از خوشبوکننده‌ها برای مواقع ضروری و کاهش بوی بد محیط نیز بهره برد.

گاوهای شیرده نیز به محیطی خنک و مرطوب نیاز دارند تا بتوانند شیر بیشتری تولید کنند. برای خنک کردن، افزایش رطوبت، ضدعفونی کردن و خوشبو شدن محیط دامداری و گاوداری‌ها نیز از سیستم صنعتی بهره می‌برند.

لوازم مه پاش تاسیسات صنعتی و نیروگاهی

برخی از تاسیسات صنعتی و نیروگاهی و همین طور کارگاه‌های بزرگ و کوچک ممکن است در شهرهای بزرگ نیازمند ایجاد محیطی مناسب‌تر برای کار و دستگاه‌های مورد استفاده باشند. ممکن است در برخی از تأسیسات دمای بالا سبب ایجاد مشکلاتی در روند کار شود. همچنین دمای بالا محیط، کارایی کارگران را کاهش دهد. در این مواقع نیز از دستگاه‌های بزرگ و صنعتی برای افزایش رطوبت و خنک کردن محیط استفاده می‌شود.

استفاده از مه پاش در استخرها و لوازم مه پاشی

در استخرهای عمومی و اختصاصی نیز از آن استفاده می‌شود. ایجاد اتاق مه سرد در این مکان‌ها یکی از کاربردهای مهم صنعتی و متوسط است. علاوه بر ایجاد اتاق مه سرد که برای بیماران تنفسی و پوستی فضایی مطلوب و مناسب است، برای کاهش بوی نم در استخرها نیز از مواد خوشبوکننده و ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شود. از این رو یک محیط کاملاً استاندارد و سالم را برای کاربران استخرهای عمومی و حتی استخر منازل و هتل‌ها ایجاد می‌کند.

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی

دستگاهی است که قطرات آب و مایعاتی از این قبیل مانند خوشبوکننده و ضدعفونی‌کننده ها را به حالت پودری و بسیار ریز وارد محیط می‌کند. از این رو سبب خوشبو و ضدعفونی شدن، افزایش رطوبت و خنکی فضا می‌شود.  کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارند که بسته به نوع، حجم، اندازه و … هر کدام در محیطی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سیستم‌های به کار رفته  سه نوع فیتینگی صنعتی – خانگی – حرفه ای را شامل می‌شود. از نظر کاربرد نیز به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام مدل‌های مختلفی دارند که در سیستم کمپانی مه پاش استفاده می شوند.  دارای اندازه بزرگ‌تر برای محیط‌های صنعتی و بزرگ مانند گلخانه‌ها، تولیدی‌های قارچ، دامداری و گاوداری‌ها، مرغداری، کارگاه ها و تأسیسات و … است.  سیستم حرفه ای نیز در اداره‌ها، منازل، هتل‌ها، اتاق‌های بیمارستان و محیط‌های کوچک استفاده می‌شوند.

برای استفاده از این سیستم باید ابتدا محیط را مد نظر قرار داد تا بهترین نوع با سیستم مناسب در محیط مورد استفاده قرار گیرد. در محیط‌هایی مانند پارک‌ها و فضای سبز نیز برای تر و تازه نگه داشتن محیط و ایجاد دما و رطوبت مطلوب برای افراد مراجعه‌کننده به این مکان‌ها،  صنعتی و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مه پاش نمایش بیشتر
مه پاش صنعتی نمایش بیشتر
بازرگانی آب نیرو

مه پاش چیست و لوازم مه پاش کدام است؟

 

مه پاش

آیا شما نیز به دنبال خرید و استفاده از بهترین و بی نظیرترین لوازم مه پاش هستید؟ آیا می دانید برای خرید یکی از بهترین انواع بایستی از کدام وب سایت اقدام لازم را انجام دهید؟ از شما همراهان عزیز خود دعوت می نماییم که ما را تا پایان مطالب پیش روی خود همراهی نموده و اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست آورید.

سیستم لوازم مه پاش از تعدادی نازل و شیلنگ تشکیل شده است که جریان آب را به وسیله تجهیزات خود، به شکل پودری در آورده و از خود خارج می نماید. حالت پودری آب نیز به شکل ابر یا مه دیده می شود و رطوبت مورد نیاز را در مکان مورد نظرتان بر آورده می سازد. در واقع این دستگاه می تواند با داشتن اجزایی بسیار ساده خود، از فشار آب، مه و رطوبت مورد نیاز شما را تولید کرده و در بسیاری از صنایع نیز کاربرد فوق العاده ای را داشته باشید. امروزه بسیاری از شرکت های داخلی و خارجی به دنبال طراحی یکی از بهترین و بی نظیرترین انواع مهپاش ها هستند که شما می توانید لوازم مه پاش بهترین و باکیفیت ترین انواع این محصولات را به راحتی از همین وب سایت پیش روی خود مورد مشاهده قرار دهید.

کاربرد مه پاش و لوازم مه پاش

–         استفاده در مرغداری: کنترل رطوبت و دما برای پرورش طیور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد به طوری که برخی از پرندگان در مقابل تغییرات رطوبت حساسیت بسیار بالایی را از خود نشان می دهند و به جهت استفاده از آن لوازم مه پاش می توانید یکی از بهترین گزینه ها برای تامین رطوبت این مکان ها به شمار آید تا رشد و زنده ماندن طیورها مهیا شود.

–         گلخانه ها: بی شک برای رشد و پرورش انواع میوه ها و گیاهان بایستی بهترین شرایط را در گلخانه ها به وجود آوریم که اصلی ترین این شرایط را دما و رطوبت تشکیل می دهد. ایجاد مه مصنوعی با لوازم مه پاش در این فضاهای بسته می تواند تحت گرمترین شرایط نیز محصولات شما را پرورش دهد.

–         سالن های پرورش قارچ: از دیگر مهمترین کاربردهای این محصول، استفاده در سالن های پرورش قارچ می باشد. همانطور که می دانید قارچ ها تحت بالاترین رطوبت رشد می کند و شما می توانید با استفاده از این محصول رطوبت مورد نیاز آنها را برآورد سازید.

–         رستوران های مختلف: امروزه در برخی از رستوران هایی که سیستم تهویه مطلوبی وجود ندارد، بسیاری از افراد به دنبال استفاده از این محصول لوازم مه پاش هستند تا بتوانند بوی نامطبوع حاصل از طبخ غذا را از بین برده و هوای تمیزتری را برای مشتریان خود به ارمغان آورند.

مزایای استفاده از لوزام مه پاش

استفاده از این سیستم لوازم مه پاش می توانید فواید و مزایای بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد که از مهمترین آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         خنک کردن محیط: استفاده از این سیستم در فصل ها گرم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد چرا که می تواند با ایجاد مه مصنوعی از دمای هوا کاسته و محیط خنکی را برای شما به ارمغان آورد. امروزه استفاده از این لوازم مه پاش در بسیاری از مکان های عمومی از جمله مترو، ایستگاه های قطار، باغ وحش ها، باشگاه های ورزشی، باغ ویلا، سوله های صنعتی، زمین های بازی و هتل ها بسیار رایج شده است.

–         از بین بردن ذرات گرد و غبار: توجه داشته باشید که استفاده از این محصول نه تنها بوی نامطبوع موجود در فا را از بین برده بلکه می تواند ذرات معلق در ها را نیز پراکنده سازد تنفس را برای شهروندان آسان کند.

–         ایجادی نمایی از مه: امروزه در بسیاری از مراکز خرید، پارک ها، سالن های عروسی و نمایشگاه ها با استفاده از این محصول می توانند نمای زیبای از مه را تشکیل داده و از این طریق توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کنند.

خرید بهترین انواع سیستم فواره آب رستوران

اگر شما نیز به توجه به کارکرد و مزایای استفاده از این سیستم به دنبال خرید یکی از بهترین و باکیفیت ترین این محصول هستید می توانید از همین وب سایت پیش روی خود یکی از بهترین و بی نظیرترین آن ر با توجه به مشخصات فنی آن انتخاب نموده و در سبد خرید خودتان قرار دهید. توجه داشته باشید که حتما به کاربرد و مکانی که قرار است را در آنجا استفاده کنید، توجه لازم را داشته باشید و بر اساس آن اقدام به خرید داشته باشید. همچنین توجه به این امر نیز بسیار مهم است که قبل از خرید خود حتما نظرات و پیشنهادات مصرف کنندگان سابق ما را مورد مطالعه قرار دهید تا پاسخ برخی از سوالات خود را پیدا نمایید. برای ثبت سفارش می توانید بر روی محصول مورد نظرتان کلیک نموده و آن را در سبد خرید خود اضافه کنید تا بتوانید سایر مراحل خرید را طی نموده و سفارشتان را نهایی سازید. همچنین در نظر داشته باشید که آدرس تحویل محصول را با دقت فراوان وارد سازید تا همکاران ما بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن محصول را تحویل دهند.

قیمت لوازم مه پاش

از دیگر مهمترین موضوعاتی که ذهن بسیاری از خریداران این سیستم را به سوی خود مشغول کرده است می توان به قیمت آن اشاره کرد. قیمت این محصول در مقابل مزایا و کاربرد بسیار وسیعی که دارد، بسیار مناسب و معقول می باشد و شما می توانید با توجه به بودجه در اختیار خود، یکی از بهترین و بی نظیرترین این محصول را تهیه نموده و آن را در صنعت مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهید. همچنین می توانید قبل از ثبت سفارشتان، قیمت مهپاش مورد نظرتان را از فروشگاه های دیگر نیز قیمت نموده و با خیال راحت اقدام به خرید و استفاده از این محصول شگفت انگیز و بی نظیر داشته باشید.

امروزه مکان های سربسته برای تولیدات مختلف رو به افزایش است و همین امر لزوم استفاده از سیستم را بیشتر نموده است. با افزایش کارایی سیستم های مه پاش موجود در بازار بسیاری به دنبال یافتن کاربرد این محصولات هستند. کاربردی که به عملکرد و سیستم تولید کمک می نماید و از این رو لازم است تا اغلب افراد درباره ی مکان های مورد نیاز برای این سیستم اطلاعاتی داشته باشند.

هنگامی که سوله ای برای یک کار تولیدی احداث می شود می بایست آن را به ابزارآلات و سیستم های مختلف تجهیز نمود. یکی از مهم ترین نیاز های این مکان استفاده از سیستم است. لوازم مه پاش سیستم به خنک کردن فضا کمک بسیاری می کند که در ادامه درباره ی آن بیشتر سخن خواهیم گفت.

ماهیت سیستم 

یک سیستم  دارای نازلی است که آب را به قطرات ریز تر تبدیل می کند. نازل های مختلفی در این سیستم به کار می روند که برحسب آنچه مورد نیاز است و قطر قطرات تولید نموده تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

همچنین نازل موجود به یک شلنگ متصل شده و به یک منبع متصل سات. منبع مورد نظر معمولا از آب پر شده است اما در مواردی این مه پاش برای ضد عفونی محیط نیز به کار می رود. استفاده از مواد ضد عفونی کننده نیز یکی دیگر از موادیست که برای لوازم مه پاش در منبع به کار می رود.

در برخی از مکان ها علاوه بر ضد عفونی نیاز است تا از سموم مختلف استفاده شود و بنابراین استفاده از سم برای مه پاشی نیز کاربرد دارد.

نکته قابل توجه در سیستم این است که هر کدام از مواد می بایست به صورت مایع رقیق شده در بیایند و استفاده از مواد جامد و غیر قابل انحلال با آن عملا در این سیستم امکان پذیر نیست. در واقع فشار آب نیز در این سیستم قابل تغییر است و لذا قطر ذرات تولید شده از این طریق نیز قابل تغییر است.

هرچه سیستم به روز تر و استاندارد و اصولی تر تولید شده باشد، قطر ذرات ریز تر و کارایی این سیستم بیشتر است. در ادامه به کاربرد  در مکان های مختلف می پردازیم.

کاربرد ها لوزام مه پاش

این سیستم  در مکان های مختلفی کاربرد دارد و به تامین رطوبت در محیط کمک می کند. مکان هایی که اغلب از این سیستم استفاده می شود شامل مرغداری ها، گاوداری ها، گلخانه ها، سال های پرورش طیور و سایر موارد می باشد.

لوازم مه پاش در مرغداری

مهم ترین عاملی که باید برای تولید بهتر و کنترل شرایط در مرغداری در نظر گرفته شود، رطوبت و دمای این محیط است. از آنجا که اغلب مرغداری ها ائم سالن های پرورش مرغ گوشتی، تولید تخم مرغ و مرغ بومی به صورت بسته هستند، کنترل دما و رطوبت سخت می شود. در تابستان به دلیل افزایش دما ممکن است سطح تولیدات پایین بیاید و از این رو می تواند با تزریق آب به صورت پودر، دما را کنترل نماید. این پروسه در زمستان نیز به کنترل دما و عدم کاهش آن کمک خواهد نمود.

مه پاش مرغداری

لوازم مه پاش در گلخانه

اهمیت استفاده در گلخانه بسیار زیاد است زیرا خشکی هوا موجب بروز بیماری ها و آفات مختلف می کند. همچنین رطوبت جزو لاینفک این محیط می باشد که از طریق آن می توان به حفظ رطوبت و دما در این محیط کمک نمود. اهمیت استفاده از مواد ضد عفونی کننده و یا کنترل کننده ی آفات مانند سموم از طریق آن نیز در این اماکن بسیار زیاد است.

لوازم مه پاش در سالن پرورش قارچ

شاید یکی از ضروری ترین موارد کاربرد در سالن های پرورش قارچ باشد. در این سالن ها می توان بخش اعظمی از رطوبت مورد نیاز را برای فضا از طریق  کنترل نمود. به دلیل رشد و فعالیت میکروارگانیسم ها در این فضا و در بستر های کشت، می تواند به کنترل سریع هوا و جلوگیری از گرم شدن آن کمک نماید. از این رو استفاده از دستگاه های خنک کننده همچون کولر نیز کاهش خواهد یافت.

لوازم مه پاش در گاوداری

مه پاش گاوداری

اگرچه سیستم در زمستان برای این مکان ها چندان ضروری به نظر نمی رسد اما در تابستان برای کاهش دما بسیار پر اهمیت است. می توان از مه پاش کول فاگ آمریکا نیز استفاده نمود. در واقع گاو ها با چربی های زیر پوستی می توانند گرمای بدن خود را در فصل زمستان تامین نمایند و این پروسه در تابستان به افزایش دمای بدن آن ها منجر شده و در نهایت بازدهی کاهش خواهد یافت. از این رو گاوداری ها را معمولا در یک فضای باز ایجاد می کنند. اما استفاده از لوازم مه پاش برای حفظ رطوبت و کاهش دمای بدن گاو در این مراکز ضروری است و از این رو یکی از وسایل الزامی برای این اماکن می باشد.

در موارد دیگری نیز که به سالن های رستوران ها برای کاهش دما و مکان های پر رفت و آمد می توان اشاره کرد. سیستم  با عملکرد دوگانه توانسته است در کاربرد های وسیعی به کار گرفته شود.