02136615808 / 02136615570
انتخاب صفحه

واردات انواع پمپ های صنعتی - نفتی - شیمیایی

ثبت سفارش و واردات انواع پمپ های خاص

پمپ پیستونی – پمپ فشار بالا – پمپ کارواش – پمپ آب شیرین کن – پمپ استیل پیستونی – پمپ پیستونی استیل – پمپ فشار بالای استیل – پمپ آب شور دریایی – پمپ دریایی – پمپ آب شیرین کن دریا – پمپ سیستم آب شیرین کن – پمپ RO – پمپ پیستونی استنلس استیل 316

 

 

پمپ پیستونی


پمپ‌های پیستونی

این پمپ‌ها در انواع شعاعی و محوری ساخته و عرضه می‌شوند. هر کدام از این انواع را می‌توان به صورت با جابه‌جایی ثابت یا متغیر طراحی نمود. یک نمونه از پمپ‌های پیستونی از نوع شعاعی در تصویر بالا نمایش داده شده است.

در اینجا پیستون‌ها به صورت شعاعی در اطراف توپی ردیف شده‌اند. در این شکل قطعه لغزان، سمت راست خط محور استوانه سیلندر واقع شده است. ضمن حرکت محور، پیستون‌ها یک حرکت رفت و آمدی انجام می‌دهند. به این ترتیب پیستون‌هایی که از روی مدخل پایینی میله مرکزی عبور می‌کنند روغن را جذب می‌کنند در حالی‌که پیستون‌هایی که از روی دهانه بالایی می‌گذرند پر از روغن هستند.

با توجه به اینکه پیستون و حرکت قطعه لغزان را به دقت می‌توان کنترل نمود، تنظیم دقیق ظرفیت آبدهی این پمپم‌ها از صفر تا بیشترین حد ممکن کار چندان دشواری نیست. در نوع محوری ، پیستونها به موازات محور گردان پمپ قرار می‌گیرند.

گردش محور پمپ موجب دوران استوانه سیلندر می‌شود. وجود کفشک نگهدار، که خود به وسیله نیروی فنری به صفحه بادامکی متکی شده، موجب می‌شود که پیستون‌های پمپاژ کننده در داخل سیلندر خود یک حرکت رفت و آمدی محوری انجام دهند. به طوری که در شکل 16 نمایش داده شده با تنظیم زاویه صفحه بادامکی می‌توان کورس حرکت پیستون و در نتیجه میزان آبدهی پمپ را محدود نمود.

در پمپ‌هایی که آبدهی متغیر  دارند، برای تغییردادن زاویه صفحه باد امکی از مکانیسم خاصی استفاده می‌کنند. مکانیسم مزبور ممکن است از یک گردانه دوستی، یک وسیله کنترل جبران کننده فشار و یا یک میله کنترل تشکیل شده باشد. هر کدام از وسایل نامبرده شده ممکن است قلابی را که به صفحه بادامکی متصل شده است تحریک نموده و زاویه آن را عوض نماید.

 

021-77671565

جهت انجام هرگونه مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید

آب نیرو مرجع تخصصی تجهیزات صنعتی و کشاورزی