مه پاش نیمه صنعتی اوربیت – پک مه پاش کامل

مه پاش حرفه ای اوربیت

مه پاش نیمه صنعتی – مه ساز نیمه صنعتی – پکیج مه پاش نیمه صنعتی – پمپ مه پاش نیمه صنعتی – پمپ مه پاش کم فشار – پمپ مه پاش گارلند – گاردن می – پمپ مه پاش کوچک – مه پاش بی صدا – مه پاش روف گاردن – مه پاش کوچک – مه پاش – پک کامل مه پاش اوربیت 

مه پاش نیمه صنعتی اوربیت با ایجاد رطوبت جهت خنک سازی محیط، علاوه بر آنکه روی سطوح رطوبت نمی نشیند و خیسی در حداقل میزان خود می باشد، رطوبت افزایش یافته و دما پایین تر خواهد آمد. کاربرد های متفاوتی برای این سیستم حرفه ای بیان می شود و با توجه به این کاربرد انواع مه پاش نیمه صنعتی در بازار عرضه می گردد.

بازرگانی آب نیرو

سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت حرفه ای به گونه ای طراحی شده است که می توان بدون نیاز به هزینه زیاد، فضا های مختلف را خنک نمود. در واقع اساس این سیستم بر پایه کاهش قطر ذرات طراحی گشته تا به میزان خنکی بیشتر محیط منجر شود.

حال سوالی که ذهن بسیاری از مردم را درگیر نموده است این است که این سیستم چیست و شامل چه قطعاتی خواهد بود. نحوه ی کارکرد این سیستم در زیر بیان شده است و اما پیش از آن باید درباره ی این محصول اطلاعاتی بدست آوریم.

سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت حرفه ای چگونه کار می کند؟

همانطور که در بالا بیان شد این سیستم به گونه ای عمل می کند که بتوان رطوبت محیط را افزایش داد اهمیت این موضوع با بالا رفتن دما در فضای بسته بیشتر می شود. در واقع این سیستم به منظور کاهش دما در  محیط آب یا سایر مایعات را از یک فضای با فشار زیاد به یک مکان با فشار بسیار پایین انتقال می دهند. با کاهش به یکباره و شدید فشار و استفاده از نازل قطر ذرات به اندازه میکرون می گردد. ذرات ۳۰ میکرونی آب عملا  به طور محصوص در فضا نشان داده نمی شوند اما می توانند به کاهش دما کمک نمایند.

با این سیستم و ایجاد رطوبت جهت خنک سازی محیط، علاوه بر آنکه روی سطوح رطوبت نمی نشیند و خیسی وجود ندارد، رطوبت افزایش یافته و دما پایین تر خواهد آمد. کاربرد های متفاوتی برای این سیستم حرفه ای بیان می کنند و با توجه به این کاربرد انواع مه پاش در بازار عرضه می گردد.

اساس کار سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت  نازلی همه به یک صورت است و از این رو در زیر اجزای این سیستم را تشریح خواهیم نمود.

پمپ فشار متوسط  مه پاش نیمه صنعتی

پمپ هایی که با نام فشار متوسط در سیستم مه پاش  استفاده می شوند دارای فشار های مختلفی هستند که بر همین اساس نیز در این سیستم به کار می روند. پمپ آب را از منبع تغذیه به سمت نازل هدایت می نمایند. اهمیت پمپ در این سیستم بسیار بالاست و می توان آن را جزو ضروری ترین اجزای آن دانست.

دستگاه تنظیم فشار مه پاش نیمه صنعتی

همانطور که می دانید ماهیت کار پمپ انتقال آب یا مایعات در یک فشار بالاست و در صورتی که این فشار بیش از اندازه باشد، باعث خرابی و ایجاد آسیب در سایر اجزای سیستم مه پاش حرفه ای می شود. از این رو در سیستم از شیر تنظیم فشار استفاده می کنند. این شیر برای تنظیم فشار استفاده شده و دبی آب خروجی از پمپ را نیز تعیین می نماید. تنظیم این شیر به سادگی و با قرار دادن روی یک عدد نیست و می بایست بر اساس نازل ها و تعداد آن ها تعیین شود.

دستگاه تنظیم فشار در سیستم مه پاش اهمیت زیادی دارد زیرا می توان با استفاده از آن از سایر اجزای دستگاه محافظت نمود و از طرفی کنترل دستی این سیستم یکی از نیاز های اصلی استفاده کنندگان آن می باشد.

فیلتر مه پاش نیمه صنعتی

حتما تا به حال این موضوع برخورده اید که با گرفتگی اجزای سیستم آسیب ببینند. در دستگاه های مه پاش حرفه ای نیز این امر وجود دارد زیرا ذرات معلق و جامد در آب ممکن است به نازل ها صدمه بزنند. از این رو همواره توصیه می شود تا در جلوی جریان آب از یک فیلتر استفاده کرد. فیلتر ها می توانند از آسیب به سایر اجزا جلوگیری نمایند. از رسوب در مسیر جریان آب جلوگیری کرده و گرفتگی در نازل ها را از بین می برند. هر فیلتر می تواند به نوعی دوام و پایداری سیستم مه پاش حرفه ای را افزایش دهد و بنابراین از این طریق می توان به بهترین نحو عمر دستگاه را طولانی تر نمود.

شلنگ مه پاش نیمه صنعتی

از آنجا که پمپ آب را با فشار بالا به سمت نازل درون شلنگ انتقال می دهد لذا جنس شلنگ اهمیت زیادی دارد. شلنگ های پر فشار معمولا از جنس تفلون سیم دار، پلی آمید و پلاستیک تهیه می شوند. مسلما هر چه میزان فشار آب بیشتر باشد، می بایست از شلنگ های مقاوم تری استفاده نمود تا در جریان کار کردن دستگاه های مه پاش اوربیت حرفه ای سوراخ نگردد.

نازل مه پاش نیمه صنعتی

مهم ترین بخش سیستم مه پاش نیمه صنعتی که تاثیر زیادی بر اندازه ی قطر ذرات آب دارد، نازل است. نازل ها می توانند در انواع مختلفی تقسیم شوند تا یک سیستم قطر ذرات متفاوتی داشته باشد. جنس نازل ها از آلیاژ برنج آب کرم شده است و دیسک آن از سرامیک نیز استفاده می شود. امروزه استفاده از نازل های پلی اتیلنی نیز گسترش یافته زیرا از رسوب املاح آب جلوگیری کرده ولی در پاشش اصلا عملکرد خوبی ندارند.

دستگاه سختی گیر

برخی از مناطق با مشکل املاح زیاد و گچ رو به رو هستند و لذا استفاده از سختی دیگر در این سیستم این مناطق الزامی است. در واقع سختی گیر به افزایش عمر نازل کمک می کند.

برای یک سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت حرفه ای می بایست پارامتر های متعددی را در نظر گرفت و لذا هنگام انتخاب این سیستم دانستن اجزای تشکیل دهنده و کار آن ها اهمیت زیادی دارد.

معرفی مه پاش نیمه صنعتی اوربیت

مه پاش نیمه صنعتی اوربیت یکی از انواع سیستم های رطوبت ساز و خنک کننده است که برای فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم نیمه صنعتی جزو یکی از بهترین روش ها برای خنک کردن و کاهش دمای فضا در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این محصول مزایای بسیار زیادی دارد. به همین علت محیط ها و فضاهای بازی مانند رستوران ها، زمین ورزش، کافه ها، تالارها و… از این سیستم رطوبت ساز استفاده می کنند.

مه پاش نیمه صنعتی اوربیت علاوه بر اینکه فضا را خنک می کند، رطوبت ملایمی را نیز در فضا به وجود می آورد. در این سیستم نیمه صنعتی آب با استفاده از نازل های ۱۵ تا ۳۰ میکرونی رو شلنگ هایی که تحت فشار هستند، تعبیه شده اند. نازل مه پاش نیمه صنعتی اوربیت قطرات آب را به صورت ریز و پودری در محیط پخش می کند. این قطرات آب با محیط تبادل برقرار می کنند و تبدیل به بخار می شوند. در نتیجه بدون اینکه محیط خیس شود، هوای اطراف خنک و باطراوت می شود.

مه پاش صنعتی اوربیت چه کاربردی دارد؟

مه پاش صنعتی اوربیت با توجه به نوع طراحی و ساختاری که دارد، کاربردهای متفاوتی نیز دارد. با توجه به اینکه خنک سازی و رطوبت سازی محیط را بدون ایجاد خیسی انجام می دهد، باید بگوییم کاربردهای فراوانی را می توان برای آن تعریف کرد. همانطور که از نامش پیداست، این سیستم رطوبت ساز کاربرد نیمه صنعتی دارد. بنابراین از آن برای کاهش دما و ایجاد رطوبت سوله ها و سالن های بزرگ استفاده می شود. استفاده از این سیستم مه پاش نیمه صنعتی دارای صرفه اقتصادی است. این سیستم نه تنها به رطوبت سازی و خنک سازی فضا، بلکه به از بین بردن گرد و غبار و آلودگی های محیط نیز کمک زیادی می کند. همچنین استفاده از آن در گلخانه ها باعث می شود تا آفات گیاهی از بین بروند و مواد مغذی به صورت یکسان بین گیاهان توزیع شوند.

استفاده از مه پاش صنعتی اوربیت کاربردی به شرح موارد زیر دارد:

استفاده برای فضاهایی مانند بالکن، تراس، روف گاردن و…

استفاده در دامداری ها، مرغداری ها، سالن های پرورش گوشت و… به خصوص در فصل گرما

استفاده برای سالن های پرورش قارچ

استفاده برای فضاهایی مانند باغچه رستوران ها، تالارها، کافی شاپ ها و…

مناسب ترین سیستم خنک کننده و رطوبت ساز برای فضاهای اطراف آلاچیق و استخر

 

مشخصات فنی رطوبت ساز نیمه صنعتی اوربیت

  • پمپ فشار متوسط

یکی از مهمترین اجزا و قسمت های سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت، پمپ فشار آن است. معمولا در این سیستم از پمپ های فشار متوسط استفاده می شود. باید بدانید که اهمیت نوع پمپی که در این سیستم رطوبت ساز استفاده می شود، بسیار زیاد است. از این رو پمپ های این سیستم با فشارهای مختلفی به بازار عرضه می شوند.

  • فیلتر مه پاش

فیلتر مه پاش نیمه صنعتی اوربیت مانع رسوب در مسیر جریان آب می شود. این فیلترها به طول عمر و سلامت نازل های مه پاش صنعتی کمک زیادی می کنند.

  • دستگاه تنظیم فشار

این دستگاه همانطور که از نامش پیداست برای تنظیم فشار آب یا مایعات در سیستم های مه پاش به کار می رود. باید به خاطر داشته باشید فشار بالای آب موجب خرابی یا کوتاه شدن عمر دستگاه می شود.

  • شلنگ مه پاش

در سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت پمپ، آب را با فشار بسیار زیادی به سمت نازل مه پاش هدایت می کند. از این رو مهم است که شلنگ مقاومی در این سیستم استفاده شود تا سوراخ نشود و یا دچار مشکل و یا خرابی نشود.

  • نازل مه پاش

از دیگر اجزای مهم مه پاش اوربیت، نازل است. نازل ها هستند که تعیین می کنند قطرات آب با چه اندازه و چگونه خارج و پخش شوند. جنس نازل ها نیز موضوع بسیار مهمی است که بر کیفیت و سلامت دستگاه تاثیر می گذارد.

  • دستگاه سختی گیر

آب بعضی از مناطق، املاح و رسوبات بسیار زیادی دارد. دستگاه سختی گیر به منظور افزایش طول عمر نازل مه پاش در این سیستم تعبیه شده است و از ورود رسوبات و املاح به داخل نازل جلوگیری می کند.

نحوه نگهداری

برای اینکه سیستم مه پاش  اوربیت طول عمر بالایی داشته باشد، لازم است تا سرویس های دوره ای را به موقع انجام دهید و اجزای مختلف دستگاه را به موقع چک کنید. حتما باید از شلنگ ها و نازل ها و سایر اتصالات دستگاه بازدید کنید و مطمئن شوید که مشکلی وجود ندارد. در این صورت است که می توانید به طول عمر دستگاه کمک کنید.

برای اطلاع از قیمت مه پاش نیمه صنعتی اوربیت لازم است تا از به روزترین لیست قیمت استفاده کنید. قیمت این سیستم رطوبت ساز به عوامل مختلفی بستگی دارد. به یاد داشته باشید هرچقدر که کیفیت قطعات به کار رفته در این دستگاه بالاتر باشد، قطعا قیمت آن نیز بالاتر می رود.