مه پاش نیمه صنعتی اوربیت – پک مه پاش کامل

مه پاش حرفه ای اوربیت

مه پاش نیمه صنعتی – مه ساز نیمه صنعتی – پکیج مه پاش نیمه صنعتی – پمپ مه پاش نیمه صنعتی – پمپ مه پاش کم فشار – پمپ مه پاش گارلند – گاردن می – پمپ مه پاش کوچک – مه پاش بی صدا – مه پاش روف گاردن – مه پاش کوچک – مه پاش – پک کامل مه پاش اوربیت 

مه پاش نیمه صنعتی اوربیت با ایجاد رطوبت جهت خنک سازی محیط، علاوه بر آنکه روی سطوح رطوبت نمی نشیند و خیسی در حداقل میزان خود می باشد، رطوبت افزایش یافته و دما پایین تر خواهد آمد. کاربرد های متفاوتی برای این سیستم حرفه ای بیان می شود و با توجه به این کاربرد انواع مه پاش نیمه صنعتی در بازار عرضه می گردد.

مه پاش صنعتی
مه پاش اوربیت

سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت حرفه ای به گونه ای طراحی شده است که می توان بدون نیاز به هزینه زیاد، فضا های مختلف را خنک نمود. در واقع اساس این سیستم بر پایه کاهش قطر ذرات طراحی گشته تا به میزان خنکی بیشتر محیط منجر شود.

حال سوالی که ذهن بسیاری از مردم را درگیر نموده است این است که این سیستم چیست و شامل چه قطعاتی خواهد بود. نحوه ی کارکرد این سیستم در زیر بیان شده است و اما پیش از آن باید درباره ی این محصول اطلاعاتی بدست آوریم.

سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت حرفه ای چگونه کار می کند؟

همانطور که در بالا بیان شد این سیستم به گونه ای عمل می کند که بتوان رطوبت محیط را افزایش داد اهمیت این موضوع با بالا رفتن دما در فضای بسته بیشتر می شود. در واقع این سیستم به منظور کاهش دما در  محیط آب یا سایر مایعات را از یک فضای با فشار زیاد به یک مکان با فشار بسیار پایین انتقال می دهند. با کاهش به یکباره و شدید فشار و استفاده از نازل قطر ذرات به اندازه میکرون می گردد. ذرات ۳۰ میکرونی آب عملا  به طور محصوص در فضا نشان داده نمی شوند اما می توانند به کاهش دما کمک نمایند.

با این سیستم و ایجاد رطوبت جهت خنک سازی محیط، علاوه بر آنکه روی سطوح رطوبت نمی نشیند و خیسی وجود ندارد، رطوبت افزایش یافته و دما پایین تر خواهد آمد. کاربرد های متفاوتی برای این سیستم حرفه ای بیان می کنند و با توجه به این کاربرد انواع مه پاش در بازار عرضه می گردد.

اساس کار سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت  نازلی همه به یک صورت است و از این رو در زیر اجزای این سیستم را تشریح خواهیم نمود.

پمپ فشار متوسط  مه پاش نیمه صنعتی

پمپ هایی که با نام فشار متوسط در سیستم مه پاش  استفاده می شوند دارای فشار های مختلفی هستند که بر همین اساس نیز در این سیستم به کار می روند. پمپ آب را از منبع تغذیه به سمت نازل هدایت می نمایند. اهمیت پمپ در این سیستم بسیار بالاست و می توان آن را جزو ضروری ترین اجزای آن دانست.

دستگاه تنظیم فشار مه پاش نیمه صنعتی

همانطور که می دانید ماهیت کار پمپ انتقال آب یا مایعات در یک فشار بالاست و در صورتی که این فشار بیش از اندازه باشد، باعث خرابی و ایجاد آسیب در سایر اجزای سیستم مه پاش حرفه ای می شود. از این رو در سیستم از شیر تنظیم فشار استفاده می کنند. این شیر برای تنظیم فشار استفاده شده و دبی آب خروجی از پمپ را نیز تعیین می نماید. تنظیم این شیر به سادگی و با قرار دادن روی یک عدد نیست و می بایست بر اساس نازل ها و تعداد آن ها تعیین شود.

دستگاه تنظیم فشار در سیستم مه پاش اهمیت زیادی دارد زیرا می توان با استفاده از آن از سایر اجزای دستگاه محافظت نمود و از طرفی کنترل دستی این سیستم یکی از نیاز های اصلی استفاده کنندگان آن می باشد.

فیلتر مه پاش نیمه صنعتی

حتما تا به حال این موضوع برخورده اید که با گرفتگی اجزای سیستم آسیب ببینند. در دستگاه های مه پاش حرفه ای نیز این امر وجود دارد زیرا ذرات معلق و جامد در آب ممکن است به نازل ها صدمه بزنند. از این رو همواره توصیه می شود تا در جلوی جریان آب از یک فیلتر استفاده کرد. فیلتر ها می توانند از آسیب به سایر اجزا جلوگیری نمایند. از رسوب در مسیر جریان آب جلوگیری کرده و گرفتگی در نازل ها را از بین می برند. هر فیلتر می تواند به نوعی دوام و پایداری سیستم مه پاش حرفه ای را افزایش دهد و بنابراین از این طریق می توان به بهترین نحو عمر دستگاه را طولانی تر نمود.

شلنگ مه پاش نیمه صنعتی

از آنجا که پمپ آب را با فشار بالا به سمت نازل درون شلنگ انتقال می دهد لذا جنس شلنگ اهمیت زیادی دارد. شلنگ های پر فشار معمولا از جنس تفلون سیم دار، پلی آمید و پلاستیک تهیه می شوند. مسلما هر چه میزان فشار آب بیشتر باشد، می بایست از شلنگ های مقاوم تری استفاده نمود تا در جریان کار کردن دستگاه های مه پاش اوربیت حرفه ای سوراخ نگردد.

نازل مه پاش نیمه صنعتی

مهم ترین بخش سیستم مه پاش نیمه صنعتی که تاثیر زیادی بر اندازه ی قطر ذرات آب دارد، نازل است. نازل ها می توانند در انواع مختلفی تقسیم شوند تا یک سیستم قطر ذرات متفاوتی داشته باشد. جنس نازل ها از آلیاژ برنج آب کرم شده است و دیسک آن از سرامیک نیز استفاده می شود. امروزه استفاده از نازل های پلی اتیلنی نیز گسترش یافته زیرا از رسوب املاح آب جلوگیری کرده ولی در پاشش اصلا عملکرد خوبی ندارند.

دستگاه سختی گیر

برخی از مناطق با مشکل املاح زیاد و گچ رو به رو هستند و لذا استفاده از سختی دیگر در این سیستم این مناطق الزامی است. در واقع سختی گیر به افزایش عمر نازل کمک می کند.

برای یک سیستم مه پاش نیمه صنعتی اوربیت حرفه ای می بایست پارامتر های متعددی را در نظر گرفت و لذا هنگام انتخاب این سیستم دانستن اجزای تشکیل دهنده و کار آن ها اهمیت زیادی دارد.

محصولات پر بازدید اخیر
برندهای ویژه
اخبار سوپاپ پمپ کارواش صنعتی با کیفیت
سوپاپ پمپ کارواش صنعتی با کیفیت
پنج‌شنبه 30 سپتامبر 2021
اخبار کارواش صنعتی تک فاز چیست و مزایای استفاده از آن کدام است ؟
کارواش صنعتی تک فاز چیست و مزایای استفاده از آن کدام است ؟
سه‌شنبه 14 سپتامبر 2021
اخبار کاربرد و ویژگی کارواش صنعتی سه فاز چیست ؟
کاربرد و ویژگی کارواش صنعتی سه فاز چیست ؟
چهارشنبه 8 سپتامبر 2021
اخبار کاربرد استفاده از مه ساز خانگی آب نیرو چیست ؟
کاربرد استفاده از مه ساز خانگی آب نیرو چیست ؟
دوشنبه 6 سپتامبر 2021
اخبار مقایسه روش آبیاری سنتی و روش های مدرن آبیاری
مقایسه روش آبیاری سنتی و روش های مدرن آبیاری
چهارشنبه 1 سپتامبر 2021
اخبار آشنایی با سیستم کارواش اتوماتیک
آشنایی با سیستم کارواش اتوماتیک
دوشنبه 30 آگوست 2021
اخبار آشنایی با محصول آبپاش های پلاستیکی و ویژگی های آن
آشنایی با محصول آبپاش های پلاستیکی و ویژگی های آن
یکشنبه 29 آگوست 2021
اخبار تجهیزات مورد نیاز و وسایل کارواش‌ها چیست ؟
تجهیزات مورد نیاز و وسایل کارواش‌ها چیست ؟
دوشنبه 23 آگوست 2021
اخبار همه چیز درباره آبپاش های هانتر و مزایا و کاربرد های آن
همه چیز درباره آبپاش های هانتر و مزایا و کاربرد های آن
پنج‌شنبه 19 آگوست 2021
اخبار نکات مهم در خرید تایمر آبیاری هوشمند و با کیفیت
نکات مهم در خرید تایمر آبیاری هوشمند و با کیفیت
دوشنبه 16 آگوست 2021