کف کش راد پمپ – لیست قیمت پمپ کف کش راد پمپ

پمپ راد – راد پمپ – کف کش راد – کف کش راد پمپ – نمایندگی کف کش راد پمپ  – قیمت راد پمپ – لیست قیمت کف کش راد – قیمت کف کش راد پمپ ۲ اینچ – کاتالوگ کف کش راد پمپ – قیمت راد پمپ خانگی جدول مشخصات فنی کف کش راد – کف کش راد پمپ تک فاز – گروه صنعتی راد پمپ – لیست قیمت پمپ کف کش راد 

پمپ کف کش راد از محصولات صنعتی پرکاربرد در صنایع، کشاورزی و … است. به طور کلی از انواع پمپ کف کش می توان برای انتقال انواع سیال استفاده نمود. این پمپ ها در کشاورزی، کارخانجات تولیدی، استخر های پرورش ماهی و … کاربرد گسترده ای دارند. برای انتخاب بهترین مدل پمپ از میان طیف وسیعی از این محصولات، لازم است اطلاعات کافی از کارشناسان فروش شرکت های معتبر اخذ گردد.

لیست قیمت کف کش راد پمپ دو جداره پروانه استیل
لیست قیمت کف کش راد پمپ دو جداره پروانه استیل

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

آشنایی با پمپ کف کش راد و ویژگی های آن

در حال بارگذاری پخش کننده...

آشنایی با پمپ کف کش راد:

پمپ کف کش راد یکی از تولیدات شرکت راد پمپ بوده و برای انتقال آب از سطحی پایین تر به سطحی بالاتر استفاده می شود. پمپ کف کش راد از نوع پمپ های سانتریفیوژی است و با افزایش انرژی جنبشی آب، موجب به حرکت درآمدن و جابجایی آن می شود. محصولات عمده این شرکت، شامل پمپ سانتریفیوژ، پمپ شناور، کف کش ۳ اینچ، کف کش ۲ اینچ، کف کش ۱٫۱/۴ اینچ می شود. این پمپ ها دارای کاربرد گسترده برای تخلیه فاضلاب و چاه های سپتیکی، انتقال آب از اعماق چاه های کشاورزی به سطح زمین، انتقال آب از رودخانه به مزارع، استخر ها، مزارع پرورش ماهی، صنایع مختلف که با مواد سیال در ارتباط می باشند، هستند. برای آشنایی بیشتر با پمپ کف کش لازم است با ویژگی ها و انواع این گروه از پمپ ها آشنا شویم. این پمپ ها برای کار در فشار بالا و به مدت طولانی طراحی می شوند. جنس آلیاژ مصرفی در انواع پمپ کف کش، از جمله پمپ کف کش راد، با توجه به مورد استفاده از پمپ می تواند پلاستیک فشرده، چدن یا استیل ضد زنگ باشد.

کف کش راد پمپ 2 اینچ تک فاز دو جداره
کف کش راد پمپ ۲ اینچ تک فاز دو جداره

مشخصات پمپ کف کش راد پمپ دو جداره پروانه استیل

تیپ پمپنوع پمپقدرتارتفاعآبدهیخروجی
کف کش راد پمپ دو جداره پروانه استیل(KW)(m)(l/min)(inch)
2ASN 4/2پمپ کف کش 25 متری 1¼ اینچ تکفاز0.7525120
2ASN 4/3پمپ کف کش 35 متری 1¼ اینچ تکفاز0.8535120
2ASB 4/4پمپ کف کش 45 متری 1¼ اینچ تکفاز1.145120
2ASB 4/6پمپ کف کش 65 متری 1¼ اینچ تکفاز2.265120
2ASB 4/8پمپ کف کش 90 متری 1¼ اینچ تکفاز2.290120
2AS 6/2پمپ کف کش 28 متری 2 اینچ تک فاز0.75282702
2AS 6/3پمپ کف کش 38 متری 2 اینچ تک فاز0.85382702
2AS 6/4پمپ کف کش 48 متری 2 اینچ تک فاز1.1482702
2AS 6/5پمپ کف کش 58 متری 2 اینچ تک فاز1.5582902
2AS 6/6پمپ کف کش 68 متری 2 اینچ تک فاز2.2682902
2VS27 9/1پمپ کف کش 13 متری 3 اینچ - تکفاز1.1137503
2VS18 9/2پمپ کف کش 22 متری 3 اینچ - تکفاز1.5225503
2VS18 9/3پمپ کف کش 33 متری 3 اینچ - تکفاز2.2335503
2VS13 9/5پمپ کف کش 44 متری 3 اینچ - تکفاز2.2444303
مشخصات پمپ کف کش راد پمپ دو جداره پروانه استیل

 

 

 

کف کش راد

پمپ کف کش راد از نام های شناخته شده این دسته از محصولات صنعتی است.

 

مشخصات پمپ کف کش راد پمپ شناور با قطر 137 ملی متر - تمام استیل

مدل کف کش شناور راد پمپ متریال ساختخروجی از بالاتوان Hpحداکثر ارتفاع mحداکثر آبدهی خروجی Lit/minآمپر تک فاز A
5SS02-137استیل1-1/40.75191202.8
5SS03-137استیل1-1/41341203.7
5SS05-137استیل1-1/41.2431204.4
5SS06-137استیل1-1/42641206.5
5SS09-137استیل1-1/439412012.5
12SS01-137استیل21122502.9
12SS02-137استیل21.4202505.8
12SS03-137استیل22322507.9
9SS05-137استیل22502007.3
9SS06-137استیل22602009
9SS07-137استیل237420012.4
مشخصات پمپ کف کش راد پمپ شناور با قطر 137 ملی متر - تمام استیل

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

پمپ کف کش راد چگونه به انتقال آب کمک می کند؟ 

حرکت موتور درونی پمپ باعث ایجاد انرژی جنبشی در آب شده و این انرژی، موجب انتقال آب از سطح پایین تر به سطح بالاتر می شود. این پمپ ها، فشار آب خروجی را افزایش داده و به این ترتیب می توان از آن برای جاهایی که نیاز به پاشش حجم زیادی از آب داریم استفاده کرد. برای توضیح این مسئله می توان از استخر های پرورش ماهی قزل آلا یاد کرد. در این استخر ها با استفاده از پمپ کف کش راد می توان برای ایجاد فواره های مصنوعی به منظور هوادهی به آب و ایجاد گردش و جریان در آب استخر استفاده کرد. نکته جالب توجه در طراحی و ساخت این سری از پمپ های، جدا بودن محفظه سیل از الکتروموتور است. این جدایی موجب جلوگیری از نفوذ آب به بخش های برقی پمپ و آسیب رساندن به آن می شود. گروه صنعتی راد همواره در تلاش است با در اختیار گفتن تیمی از متخصصین طراحی صنعتی، مهندسین مواد و کارشناسان مکانیک و برق، به ساخت انواع با کیفیتی از پمپ کف کش راد نایل آید. با توجه به اینک پمپ کف کش باید قابلیت کار طولانی مدت در اعماق آب را دارا باشد، کیفیت بالای ساخت قطعات پوششی بدنه پمپ، از جمله مهمترین نکات برای ساخت و طراحی آن است.

مشخصات پمپ کف کش راد چیست؟ 

پمپ کف کش راد از برند های شناخته شده و پیشگام در زمینه ساخت انواع پمپ های صنعتی از نوع کف کش و سانتریفیوژی است. این پمپ ها دارای ویژگی

 • طراحی شده توسط مهندسین فنی مجرب: انواع پمپ راد تحت نظارت مهندسین مجرب در کنار تیم فنی جوان، به ساخت انواع پمپ با کیفیت روز جهانی می پردازند.
 • استفاده از متریال و مصالح مرغوب در ساخت: یکی از ویژگی های منحصر به فرد پمپ کف کش راد استفاده از مواد و مصالح مرغوب برای ساخت قسمت های مختلف پمپ است. از جمله مصالح مورد استفاده از ساخت انواع پمپ های اسن شرکت، استیل ضد زنگ است. پروانه های داخلی، محفظه سیل و سایر بخش های این پمپ با استفاده از استنلس استیل ساخته شده که موجب ماندگاری طولانی مدت اجزای پمپ می شود. همچنین قسمت هایی از پمپ که در مجاورت مستقیم با آب قرار دارند و پس از مدتی مجبور به تعویض آنها هستیم، از پلاستیک فشرده مرغوب ساخته می شوند. آب بندی این بخش ها، به نحوی انجام شده است که از نفوذ آب به سایر قسمت ها جلوگیری می کند.
 • پاسخ به نیاز های مشتریان: یکی از ویژگی های منحصر به فرد انواع پمپ کف کش راد توجه به نیاز های مشتریان و تلاش در جهت رفع ایرادات ساخته های این شرکت است. تیم تحقیق و توسعه این شرکت، با بررسی مشکلات ساخته های قبلی این شرکت، سعی در رفع نمودن آنها داشته و با ساخت مدل های مختلف از انواع پمپ، سبد متنوعی از محصولات را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.
 • تیم تحقیق و توسعه پیشگام: با توجه به پیشرفت علم و دانش و تولید متریال و آلیاژ های جدید که در سطح جهانی برای ساخت انواع قطعات صنعتی کاربرد دارد، لازم است برای رقابت با محصولات جهانی، گروه صنعتی راد خود را به روز نگه دارد تا در این بازار رقابتی حرفی برای گفتن داشته باشد. برای این منظور، تیم تحقیق و توسعه پیشگام این شرکت، همواره با بررسی آخرین ساخته های شرکت های معتبر جهانی، سعی در نزدیک شدن به مرز های استاندار این شرکت ها را دارد.

علاوه بر موارد بالا، خدمات پس از فروش متنوعی، توسط تین پشتیبانی شرکت پمپ راد، به خریداران این محصول ارائه می شود. به این ترتیب، نیازی به صرف وقت و هزینه زیاد برای یافتن قطعات جایگزین و سرویس آنها نیست.

 

شرکت راد پمپ

شرکت پمپ راد برای ساخت قطعات صنعتی خود از تجهیزات دقیق و پیشرفته استفاده می کند.

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

پمپ کف کش راد در چه مواردی کاربرد داد؟ 

پمپ کف کش راد را می توان در موارد زیر استفاده نمود:

 • چاه عمیق مزارع و باغات: با توجه به کمبود منابع آب، متاسفانه در سال های اخیر، مجبور به حفر چاه های عمیق تر برای دستیابی به آب با کیفیت به منظور کشاورزی هستیم. البته لازم است میزان برداشت آب از سفرههای آب زیرزمینی، به نحوی تنظیم شود که کمترین آسیب به آن وارد شود و منابع آبی، قابلیت ترمیم و جایگزین شدن را داشته باشند. در هر صورت، در شرایط فعلی که مجبور به انتقال آب از اعماق زمین به سطح هستیم، چاره ای جز استفاده از انواع پمپ کف کش با کیفیت از جمله پمپ کف کش راد نداریم. استفاده از محصولات این شرکت، به دلیل طول عمر بالا و اطمینان از تامین پایدار آب برای مزارع، از ایجاد تنش آبی در مزارع و باغات جلوگیری نموده و موجب بهبود عملکرد زمین کشاورزی، باغ و … می شود.
 • انتقال آب از رودخانه به مزارع پرورش ماهی و … : آیا تا به حال، فواره های بزرگ و زیبای میان استخر های پرورش ماهی را دیده اید؟ آب این فواره های جذاب، با انرژی پمپ های کف کش یا سانتریفیوژی شرکت های معتبر و با کیفیت، از جمله شرکت راد از چشمه های اطراف یا رودخانه های مجاور مزرعه پرورش ماهی به استخر منتقل شده و موجب تعادل آب استخر، هوادهی بهتر به ماهی ها و رشد و تغذیه آنان می شود. با توجه به حساسیت ماهی های سردآبی مانند قزل آلا به کمبود سطح اکسیژن آب، ویناز به تامین آب سالم و در جریان مدام در این مزارع، توصیه می شود از پمپ کف کش راد برای این منظور استفاده کرد.
 • تخلیه چاه های صنعتی و مسکونی: پمپ های کف کش، برای تخلیه انواع چاه هایی که برای دفع یا ذخیره سازی فاضلاب های خانگی و صنعتی استفاده می شوند، کاربرد دارد. ویژگی منحصر به فرد پمپ راد که موجب استفاده گسترده از این محصول برای این منظور شده است، بدنه و ضد خوردگی و ضد زنگ این پمپ است که موجب دوام بالای ساخته های این شرکت که در مجاورت موادی از این دست کاربرد دارند، شده است.
 • صنایع نفت و پتروشیمی: صنعت نفت و پتروشیمی یکی از صنایع پویای کشور و جهان است. برای انتقال انواع میعانات نفتی، روغن و سایر فرآورده های مایع پتروشیمی، می­توان از پمپ های سانتریفیوژی راد استفاده کرد.
 • صنایعی تولیدی: پمپ کف کش راد را می توان در صنایع تولیدی مختلفی برای انتقال انواع سیال از مخازن به خط تولید یا بالعکس مورد استفاده قرار داد.

انواع پمپ کف کش کدام است؟ 

مهم ترین محصولات پمپ کف کش راد شامل موارد زیر می شود:

 • پمپ سانتریفیوژ: جنس بدنه و قطعات داخلی این پمپ، از نوع استیل ضد زنگ است که موجب افزایش طول عمر این وسیله می شود. از پمپ سانتریفیوژ راد می توان در مناطق مرطوب استفاده نمود. کاربرد عمده این پمپ، انتقال آب و مایعات خوراکی با دمای پایین (۴۰ درجه و کمتر) است و در برخی از مدل های بهینه شده آن (سری W) می توان پمپ را در آب غوطه ور کرد. از جمله نکات برجسته این پمپ می توان به کاهش صدای پمپ  اشاره نمود. مصرف انرژی این پمپ، با حذف پروانه خنک کن بهینه شده است و به دلیل جریان آب از روی الکتروموتور، دمای الکتروموتور پمپ کاهش می یابد. پمپ سانتریفیوژ راد را می توان در زیر زمین یا در فا های سربسته کار گذاشت.

پمپ آب خانگی رادپمپ سانتریفیوژ.

جدول مشخصات فنی پمپ راد

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

 

 • پمپ شناور: پمپ شناور راد از استیل ضد زنگ و چدن داکتیل ساخته شده است. این پمپ در مدل های مختلف تولید می شود. برای آسایش بیشتر استفاده کنندگان از این پمپ، صدای آن تا حد ممکن کاهش یافته است. این پمپ دارای حداقل آمپر استارت است. همچنین آمپر دائم این پمپ با استفاده از پروانه های بیشتر کاهش یافته است.

پمپ شناور راد پمپپمپ شناور.

کاتالوگ راد پمپ

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

 

 • کف کش ۳ اینچ: ویژگی منحصر به فرد این خانواده از محصولات راد، نسل جدید پروانه های داخلی به کار رفته در آن است که از جنس استیل ضد زنگ می باشد. این نوع از پروانه، کاملا متوازن و بالانس شده عمل می کند و این مسئله به کاهش استهلاک دستگاه کمک می نماید. بوش های استفاده شده در این پمپ ضد سایش هستند و به ندرت دچار خوردگی می گردند. شافت و محفظه سیل هم از موتور دستگاه به کلی جدا هستند و روغن کاری خوب محفظه الکتروموتور، موجب عمر طولانی تر دستگاه می شود. از جمله دیگر مشخصات فنی که در هنگام تولید دستگاه با هدف جلوگیری از سایش و زنگ زدگی آن در نظر گرفته شده است، استفاده از آلیاژ های ضد زنگ و توری پلاستیکی است. روتور و استاتور این پمپ طبق ساز های استاندارد بین المللی طراحی و ساخته شده است. از مدل های مختلف این سری از پمپ های راد می توان در کشاورزی، چاه های عمیق، استخر ها، ساختمان سازی و … بهره برد.

کف کش راد پمپ 3 اینچ

کف کش ۳ اینچ.

کاتالوگ کف کش راد پمپ 3 اینچ

 

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

 

 

 • کف کش ۲ اینچ: این سری از کف کش های راد، مشخصاتی مشابه پمپ های سه اینچ داشته، با این تفاوت که دبی خروجی آن کمتر است. بدنه، قسمت های داخلی و پروانه پمپ از جنس استیل د زنگ ساخته شده است. این پروانه کاملاً بالانس عمل کرده و شفت و بلبرینگ های استاندارد تعبیه شده در آن، کمتر دچار خوردگی می شوند. طراحی بهینه محفظه سیل و جدایی کامل آن از الکتروموتور، موجب عمر بیشتر پمپ می شود. موارد مصرف این پمپ نیز در چاه عمیق مزارع کشاورزی، پرورش ماهی، استخر ها، ساختمان سازی و … است. این سری از پمپ های راد در مدل های متنوعی ارائه شده اند.

کف کش راد پمپ 2 اینچکف کش ۲ اینچ.

کاتالوگ فنی پمپ راد کف کش 2 اینچ

 

 

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

 

 • کف کش ۱٫۱/۴ اینچ: ویژگی های ساخت و طراحی بخش های داخلی این خانواده از پمپ کف کش راد مشابه پمپ های ۲ و ۳ اینچ راد است. کیفیت طراحی و استفاده از آلیاژهای ضد زنگ از ویژگی های منحصر به فرد این سری از محصولات گروه صنعتی راد است. این پمپ که به خاطر طراحی ظریف و کاربردی، دبی آب خروجی کمتری نسبت به دو مورد قبلی دارد، برای استفاده در چاه آب مزارع و باغ های کشاورزی نه چندان عمیق، ساختمان سازی، استخر ها و صنایع تولیدی کاربرد دارد.

کف کش راد پمپ 1/4 1 اینچکف کش ۱/۴ ۱ اینچ.

 

لیست قیمت کف کش راد پمپ

 

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

 

همان­گونه که مشاهده می شود، پمپ کف کش راد سعی در پاسخگویی به نیاز های طیف وسیعی از مشتریان خود، با تولید سبد متنوعی از محصولات با کیفیت است. خرید محصولات این شرکت، می توان تا مدت ها از در اختیار داشتن یک قطعه صنعتی با دوام بهره برد و با کمترین هزینه سرویس و نگهداری، از این پمپ استفاده نمود.

نمایندگی راد پمپ ایران

نکات مهم برای استفاده بهینه از پمپ کف کش راد چیست؟

پمپ کف کش راد محصولی با کیفیت است که در صورت استفاده بهینه، تا مدتها بدون مشکل، از آن بهره برد. نکته اول برای استفاده بهینه از پمپ کف کش راد تامین برق پایدار و انرژی مطمئن برای الکتروموتور پمپ است. برای این منظور لازم است با توجه به مدل دستگاه، از تامین برق سه فاز یا تک فاز از منبعی پایدار اطمینان حاصل نماییم. نکته مهم بعدی، توجه به مشخصات فنی دستگاه برای استفاده در عمق و فشار مناسب از دستگاه است. برای انتخاب بهترین دستگاه، با توجه به نیاز های خود، می توانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نموده و مشاوره دریافت نمایید. نکته مهم بعدی برای استفاده بهینه از انواع پمپ کف کش و شناور، توجه به سطح آب روی پمپ است. در صورتی که لول آب چاه یا … از سطح مورد نظر پایین تر رود، فشار زیادی به پروانه پمپ وارد می شود. برای جلوگیری از این مشکل، انواع پمپ شناور و کف کش، دارای تجهیزی به نام فلوتر هستند. فلوتر ها دارای حسگر هایی هستند که سطح آب را تشخیص می دهند. در صورتی که سطح فلوتر در کمتر از حد مجاز یا پایین تر از ارتفاع پمپ قرار گیرد، به صورت خودکار پمپ خاموش می شود. نکته مهم بعدی برای استفاده بهینه از انواع پمپ کف کش و شناور، توجه سطح روغن دستگاه و تعویض به موقع آن است. لازم به توضیح است برخی از انواع پمپ، بدون نیاز به روغن و بوسیله عبور جریان آب و سایر سیال­ها، خنک می شوند. زمان تعویض روغن، حدوداً هر ۴۰۰۰ ساعت است. بررسی منظم محور اصلی پمپ، یاتاقان ها و روغن کاری منظم آنها موجب بهبود عملکرد پمپ و جلوگیری از سایش و انحراف آن می شود.

پمپ کف کش راد از چه متریالی ساخته می شود؟

پمپ کف کش راد در بخش های بیرونی از استیل ضد زنگ ساخته می شود. همچنین پروانه محصولات اخیر این شرکت، در بخش های داخلی نیز از استیل ضد زنگ ساخته می شوند. پروانه این پمپ که از استیل ضد زنگ ساخته شده است، در برابر خوردگی، انحراف و شکستگی مقاوم است. بخش هایی از پمپ راد که نیاز به تعویض مکرر دارند، عموماً از پلاستیک فشرده و قابل تعویض ساخته می شوند تا علاوه بر کاهش هزینه های مصرف کنندگان، سروی پمپ به سرعت انجام شود. تیم تحقیق و توسعه شرکت پمپ کف کش راد همواره در پی ابداع قطعات بهینه با استفاده از متریال جدید است تا بهره وری از دستگاه را به بالاترین حد ممکن برساند.

در کارخانه پمپ راد، از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته برای ساخت انواع پمپ استفاده می شود.

اجزای تشکیل دهنده پمپ کف کش راد کدام است؟ 

پمپ کف کش راد از بخش های متنوعی تشکیل شده است. معمولاً قطعاتی که برای ساخت این سری از پمپ ها کاربرد دارند، شامل موارد زیر است:

 • قسمت های برقی پمپ شامل موتور پمپ کف کش، خازن‌ها، استاتور و محفظه برق آن.
 • محفظه روغن پمپ (در مورد پمپ هایی که با روغن خنک می شوند).
 • بلبرینگ ها، شفت، پروانه و فضای چرخش آن درون پمپ.
 • دهانه ورودی آب، لجن، روغن یا هر سیال دیگری به درون پمپ.
 • خروجی پمپ.
 • اتصالات آب‌بندی پمپ.
 • بدنه پمپ.

تیم فنی و مهندسی گروه صنعتی راد پمپ، با بررسی تمامی بخش های فوق به صورت مداوم، سعی در رفع ایرادات و تولید محصولاتی با کیفیت در این زمینه است. در صورت بروز هرگونه مشکل یا نیاز به مشاوره جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از موارد بالا، می توانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید.

  بهترین راه برای خرید پمپ کف کش راد چیست؟ 

پمپ کف کش راد از محصولات پر کاربرد و به تبع آن، پر متقاضی بازار است. به همین علت ممکن است با کمبود تولیدات این شرکت در بازار مواجه شده و یا مدل مورد نظر ما به راحتی در بازار موجود نباشد. لذا بهترین روش برای خرید این گروه از محصولات صنعتی با کیفیت، مراجعه به وبسایت یا برقراری ارتباط تلفنی با کارشناسان فروش ما است. شما می توانید ضمن تماس با کارشناسان ما، نیاز های خود را مطرح نموده تا بهترین مدل پمپ کف کش راد با بهترین شیوه پرداخت به شما معرفی شود.

 

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳ 

 

پمپ‌های مستغرق در سه گروه بزرگ شناور، لجن کش و کف کش طراحی و تولید می‌شوند. پمپ‌های کف کش خود نیز به دلیل ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که دارند در انواع مختلفی تولید و به فروش می‌رسند. شما باید با توجه به موقعیت و نوع کاربرد پمپ، یک پمپ کف کش با عملکرد صحیح را انتخاب کنید. شرکت راد پمپ توانسته با استفاده از متریال درجه یک، بهترین پمپ‌های کف کش را در مدل‌های مختلف تولید و به بازار عرضه کند. برای خرید کف کش راد پمپ، با برخی از مدل‏های آن آشنا شوید.

 

انواع کف کش راد پمپ

پمپ‌های کف کش کوچک

در میان انواع پمپ‌های کف کش، نوع کوچک کاربردهای متمایزی دارد. به دلیل ابعاد کوچک و وزن پایینی که دارند، آن‌ها را پمپ همراه نیز می‌نامند. به دلیل توانایی کم، بیشتر برای انتقال آب‌ها در حدود یک متر مورد استفاده قرار می‌گیرند و هرگز نباید از این پمپ‌ها برای کارهای سنگین و مداوم استفاده کرد. برای استفاده‌های کوتاه مدت و مقطعی این پمپ‌ها بهترین انتخاب خواهند بود. برای عمق بالای ۱۰۰ متر بهتر است از پمپ‌های شناور استفاده شود.

اگر به دنبال کف کش راد پمپ ارزان قیمت هستید، نوع کوچک آن از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. پمپ‌های ۲۴ ولت به دلیل این که جزو پمپ‌های کم قدرت محسوب می‌شوند و از نظر ابعاد بسیار کوچک هستند، قیمت‌های پایین‌تری دارند. البته با توجه به جنس پمپ که بیشتر از جنس پلاستیک یا استیل است، قیمت آن‌ها می‌تواند متغیر باشد.

از مزیت‌های پمپ‌های کف کش کوچک می‌توان به دلیل ابعاد کوچک و وزن پایین، به حمل آسان آن‌ها اشاره کرد. همچنین اگر آن‌ها را در نوع ۲۴ یا ۱۲ ولت انتخاب کنید، می‌توانید با اتصال به باتری ماشین از پمپ استفاده کنید. این مزیت کمک می‌کند اگر در سفر هستید، بتوانید از طریق این پمپ از آب‌های زیرزمینی که نسبت به سطح زمین ارتفاع کمی دارند، استفاده کنید. از دیگر ویژگی‌های این پمپ‌ها می‌توان به صدای کم آن‌ها اشاره کرد که برای آبنما در محوطه ساختمان می‌تواند انتخاب مناسبی باشد؛ چرا که مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

پمپ‌های کف کش تک فاز و سه فاز

با توجه به قدرت کف کش راد پمپ، در دو نوع تک فاز و سه فاز به فروش می‌رسد. پمپ‌های تک فاز از قدرت کمتری برخوردار هستند، در نتیجه میزان ظرفیتی که می‌توانند برای انتقال آب انجام بدهند، کمتر است. آن‌ها در حدود ۸ اسب بخار قدرت دارند و می‌توانند دو دبی ۲ تا ۳ متر مکعب بر ساعت یا دبی ۴ تا ۶ متر مکعب بر ساعت را پوشش دهند که برای مصارف خانگی بسیار کاربردی هستند. نوع پمپ کف کش سه فاز بیشتر در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پمپ کف کش ساده

کف کش راد پمپ ساده از جمله مدل‌هایی است که به عنوان پمپ دستی نیز می‌شناسند. این پمپ که فاقد فلوتر است، به این معنا که قطع کن ندارد، توسط فرد باید روشن و خاموش شود. از معایب این پمپ ‌عدم وجود قطع کن است که این امکان را ایجاد می‌کند پمپ به صورت خشک نیز کار کند. این موضوع می‌تواند باعث آسیب پمپ شود، همچنین این امکان وجود دارد که سیال و مایعات سرریز شوند.

پمپ کف کش فلوتردار

فلوتر که همان قطع کن نامی‌ده می‌شود، برای پمپ‌های کف کش بسیار اهمیت دارد. چرا که می‌تواند با توجه به میزان سطح آب، از انتقال آب جلوگیری و یا به انتقال جریان آب ادامه دهد.

 

پمپ کف کش با خروجی کناری

از نظر ظاهری لوله خروجی این مدل کف کش راد پمپ در کنار پمپ طراحی شده است و به دلیل قرار گرفتن دهانه خروجی در کنار پمپ، فضای بیشتری را نیز اشغال می‌کند.

پمپ کف کش با خروجی بالایی

خروجی این مدل پمپ‌ها در قسمت بالایی پمپ قرار دارد که علاوه بر اینکه کمک می‌کند تا پمپ در فضاهای کوچک نیز مورد استفاده قرار گیرد، پمپ خنک‌تر عمل می‌کند. قدرت خروجی این پمپ‌ها نسبت به خروجی کناری، کمتر است.

پمپ کف کش بادی یا پنوماتیک

در فضاهایی که امکان خطر وجود دارد، از کف کش راد پمپ بادی استفاده می‌کنند.

 

پمپ کف کش ضد انفجار

پمپ‌هایی که نه تنها آب، بلکه بسیاری از سیالات شیمیایی، موادی که قابل اشتعال هستند و مشتقات نفتی که احتمال خطر وجود دارد را پمپاژ می‌کنند، پمپ‌های ضد انفجار می‌نامند.

 

پمپ کف کش استیل

کف کش راد پمپ استیل در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد و بیشتر برای متراژهای ۳۰ متر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

پمپ کف کش چدنی

به دلیل این که این پمپ‌ها از بدنه محکم و قوی برخوردار هستند، وزن بالاتری دارند.

پمپ کف کش آلومینیومی

این پمپ‌ها نسبت به پمپ‌های چدنی سبک‌تر هستند و بیشتر برای صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پمپ کف کش پلیمری

این کف کش راد پمپ که از جنس پلاستیک است، به دلیل وزن کم، بیشتر برای مصارف خانگی استفاده می‌شود.

 

پمپ روغن خنک و آب خنک

برای افزایش راندمان دستگاه باید الکتروموتور در دمای مناسبی قرار بگیرد. برای خنک نگه داشتن الکتروموتور می‌توان از آب و روغن استفاده کرد. در پمپ‌های روغن خنک، موتور پمپ برای خنک کردن خود از روغن استفاده می‌کند. در مقابل در پمپ‌های آب خنک، موتور از آب برای خنک کردن استفاده می‌کند.

 

تفاوت پمپ کف کش و لجن کش

از مهمترین تفاوت‌های کف کش و لجن کش، می‌توان به نوع آبی که پمپاژ می‌شود، اشاره کرد. پمپ‌های کف کش برای انتقال آب‌های صاف که حاوی ذرات ریزی هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای ورود مواد جامد و خیلی درشت از یک صافی در ورودی پمپ استفاده می‌شود. اما پمپ لجن کش علاوه بر اینکه می‌تواند آب تمیز و صاف را به راحتی انتقال دهد، برای انتقال پساب و فاضلاب نیز این پمپ‌ها می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. قابلیت انتقال آب تمیز و کثیف کمک می‌کند تا پمپ‌های لجن کش بدون محدودیت در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار گیرد. از دیگر تفاوت‌های این دو پمپ این است که کف کش راد پمپ دارای پروانه نیمه بسته و بسته است، اما پمپ لجن کش پروانه باز دارد.

 

نکات مهم در خرید پمپ کف کش

برای خرید کف کش راد پمپ بررسی شرایط محیطی تا حدود زیادی به شما کمک می‌کند تا در انتخاب مدل دستگاه، انتخاب آسان‌تری داشته باشید. میزان رطوبت، دما، گرد و خاک محیط، این امکان را به شما می‌دهند تا پمپ مناسب را انتخاب کنید.

مشخصات فنی پمپ از جمله قدرت موتور، قطر دهانه ورودی و خروجی و بازدهی پمپ باید مورد بررسی قرار بگیرد. میزان ولتاژ پمپ‌ها نیز بسیار اهمیت دارد. اگر پمپ از ولتاژ کافی برخوردار نباشد، ممکن است در حین کار موتور نیم سوز شده و و خساراتی را به شما وارد کند. این ظرفیت و توان پمپ است که به شما این امکان را می‌دهد تا صد بار در روز پمپ روشن یا خاموش شود. نکته دیگری که در خرید پمپ باید توجه داشته باشید این است که اگر مایعات اسیدی یا بازی باید پمپاژ شوند، باید محصولی با متریال مناسب را خریداری کنید.

توصیه می‌شود به هنگام خرید کف کش راد پمپ، حدود ۱۰ متر بیشتر از ارتفاع مورد نظر را در نظر بگیرید. اگر سطح آب در ارتفاع ۱۵ متری است، ارتفاع ۲۵ متر را در نظر بگیرید؛ چرا که ممکن است به دلیل خشکسالی، سطح آب کاهش پیدا کند.

 

نکات مهم در نصب پمپ کف کش

در نصب کف کش راد پمپ باید به میزان ارتفاع دقت زیادی داشته باشید. پمپ از سطح کف محل نصب باید ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.

در هنگام خرید دقت داشته باشید تا سایز خروجی پمپ را به درستی انتخاب کنید. برای نصب پمپ هرگز از تبدیل برای تغییر سایز خروجی استفاده نکنید و اگر باید تغییر سایز در خروجی صورت بگیرد، توصیه می‌شود از خروجی ۲ متر لوله استفاده شود و سپس از تبدیل برای تغییر سایز استفاده کنید؛ این موضوع کمک می‌کند تا به موتور فشار زیادی وارد نشود.

از آنجایی که پمپ‌های کف کش می‌توانند تنها آب تمیز یا آب‌هایی که دارای املاح بسیار کم و ریز هستند را پمپاژ کنند، از نصب پمپ در آب‌هایی که دارای املاح فراوان و ذرات درشت هستند، خودداری کنید.

قبل از نصب پمپ باید به میزان ولتاژ دقت کنید، چرا که اگر میزان ولتاژ نسبت به قدرت پمپ کمتر باشد باعث نیم سوز شدن پمپ می‌شود.

 

نکات مهم نگهداری پمپ کف کش

پس از نصب کف کش راد پمپ، در فواصل زمانی اگر نیاز به هواگیری داشت، این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود. معمولاً پمپ‌ها با توجه به برند و عملکردی که دارند پس از ۴ هزار ساعت کاری باید روغن آن‌ها تعویض شود. به هنگام تعویض، رنگ روغن باید زرد باشد که این نشان از سلامت مکانیکال سیل است. برای تعویض روغن، در قسمت بالای پمپ مخزنی وجود دارد که می‌توانید سه تا چهار لیتر روغن را در مخزن بریزید. اگر اطلاعاتی از نوع روغن در پمپ ندارید می‌توانید از روغن‌های SAE10W و SAE20W استفاده کنید. همچنین در فواصل معین، گریس‌های قسمت بلبرینگ‌ها را نیز چک کنید.

 

نتیجه گیری و جمع بندی

پمپ کف کش با توجه به تعداد پروانه‌هایی که دارد می‌تواند از ۱ متر تا ۱۸۰ متر آب را پمپاژ کند. همچنین از نظر توان می‌تواند ۱ تا ۱۵ اسب بخار قدرت داشته باشد، قطر دهانه خروجی می‌تواند از ۱ تا ۶ اینچ یا بیشتر متغیر باشد، از نظر پروانه می‌تواند دارای پروانه‌های بسته، نیمه بسته یا باز باشد. بنابراین با توجه به مشخصات فنی، کیفی و کمی کف کش راد پمپ، باید در انتخاب مدل مناسب، تمام جوانب را در نظر بگیرید. برای خرید تجهیرات صنعتی و پمپ کارواش با بخش فروش تماس حاصل نمایید .

آشنایی با کف کش راد

به طور کلی پمپ کف کش به یکی از دستگاه های مدرنیته گفته می شود که هم‌زمان با مکانیزه و پیشرفته شدن کارخانه جات و صنایع مختلف به بازار عرضه شد و بخشی عظیمی از فعالیت های این اماکن را برعهده گرفت. اکنون ما در این مطلب خواستاریم تا با معرفی کف کش راد به عنوان یکی از انواع مدل های تولید شده این دستگاه و ویژگی های بارز آن، به شما نشان دهیم که چرا باید از کف کش راد استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.

معرفی کف کش راد

کف کش راد یکی از تولیدات منحصر به فرد و فوق العاده شرکت راد پمپ می باشد که در چندین مدل متنوع به منظور استفاده های گوناگون طراحی و تولید شده است. این نوع کف کش، یک دستگاه دوجداره و تک فاز است که تمامی مدل های آن، ساختاری شبیه به پمپ های توربین عمودی دارند. اساساً یک عدد موتور الکتریکی، پمپ این نوع کف کش را به حرکت در آورده و باعث افزایش انرژی جنبشی سیال درون آن می شود. معمولاً جنس بدنه و پروانه این دستگاه با توجه به نوع کاربرد و مایعات مورد پمپاژ، از مواد با کیفیت مختلفی نظیر: استیل تمام اصل و ضد زنگ، چدن و مواد پلیمری ساخته شده است. شرکت راد پمپ یکی از سازندگان معتبر صنعت کف کش در داخل کشور است که با تولید انواع محصولاتی با کیفیت عالی و مطابق با استانداردهای جهانی، جایگاه قابل قبولی را از آن خود کرده است.

 از آنجایی که با رشد روز افزون صنعت و تکنولوژی، نیاز به انواع ماشین آلات و دستگاه های مکانیزه و مدرن هم چون پمپ کف کش به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. بنابراین تمامی مدل های گوناگون پمپ کف کش راد، با برگرفته از به روز ترین تکنولوژی ها و تجهیزات مدرن دنیا زیر سایه متخصصین مجرب، توانسته است گامی بلند در رفع نیازهای صنعت گران مختلف بردارد. این نوع دستگاه مجهز به سیستم آب بندی از نوع مکانیکال است که این ویژگی باعث می شود آب به درون موتور دستگاه نفوذ نکند. کف کش راد با وزن سبک و بسیار مناسب و همچنین راندمان کاری بالا، کمک بسیار زیادی در بهبود روند پمپاژ مایعات کرده است.

کاربردهای کف کش راد

به طور کلی اساس کار کف کش راد لجن کشی است. به این صورت که پمپ این دستگاه با خارج کردن آب های صاف و آلوده که املاحی مانند گل و لای، شن های ریز، پسمانده های کوچی با آن ها آغشته شده است را کف کشی می کند. در واقع از پمپ کف کش راد به عنوان یک بخش پمپاژ کننده استفاده می شود. روتور و استاتور از جمله اجزای مهم تشکیل دهنده این پمپ به حساب می آیند که مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی و تولید می شوند. اگر بخواهیم راجع به کاربردهای پمپ کف کش راد توضیح دهیم باید بگوییم که انواع مدل های آن به منظور استفاده به عنوان پمپ چاه، پمپ استخر پرورش ماهی، پمپ مزارع و زمین های کشاورزی و … به کار برده می شوند. همچنین از دیگر کاربردهای این نوع کف کش می توان به استفاده در جهت فواره ها و آب نماها، تخلیه مخازن مختلف آب، آبیاری های کوچک، زه کشی و پمپاژ، آب های صنعتی، گلخانه ها، مزارع، تخلیه پساب های فاضلاب، تخلیه پس آب های باران و … اشاره کرد.

خصوصیات طراحی کف کش راد

از آنجایی که عمده ترین فشار کف کش راد ناشی از چرخش پروانه های آن است. در نتیجه در این نوع کف کش از پروانه هایی با جنس استنلس استیل استفاده شده است. این نوع پروانه ها دارای محوری شعاعی هستند که با برخورداری از سیستم حفاظتی IP68 به صورت کاملاً غوطه‌ور در درون سیالات نصب می شود. معمولاً الکتروپمپ های کف کش راد، دو نوع ساده و فلوتر دار طراحی و تولید می شوند. تمامی قطعات این نوع کف کش نیز از آلیاژهای مخصوص و ریخته گری ساخته شده اند که این مورد باعث افزایش راندمان کاری و طول عمر دستگاه می شود. علاوه بر این ها جنس پلاستیک استفاده شده در این نوع کف کش، از زنگ زدگی و پوسیدگی آن جلوگیری می کند. شافت و پیچ های تعبیه شده در این دستگاه از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است. به مشابه خارجی پمپ آب راد عمل می کند.  محفظه سیل کف کش راد از محفظه الکتروموتور آن به طور کلی جدا می باشد. محفظه سیل آن به گونه ای تعبیه شده که موجبات تجمع روغن را در این محفظه فراهم می کند و این امر باعث می شود تا طول عمر سیل ها افزایش یابد. از جمله اجزای تشکیل دهنده کف کش راد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

پروانه

موتور

حلزون

محور

مکانیکال سیل

کابل و ملحقات

 

مزایای استفاده از کف کش راد چیست؟

یکی از مزایای فوق العاده استفاده از کف کش راد این است که بدنه آن به صورت کاملاً دوجداره می باشد. در نتیجه با عبور و رد شدن مایعات از حوالی سیم پیچی، موتور دستگاه خنک شده و درجه آمپر آن را پایین می آورد. این کار باعث افزایش راندمان کف کش و طول عمر الکتروموتور آن می شود. از دیگر مزیت های استفاده از این دستگاه می توان به این نکته اشاره کرد که انواع مدل های کف کش راد را می توان بر اساس نیاز مشتریان، به انواع سنسورهای حرارتی، آب و رطوبت مجهز نمود.