آبپاش هانتر – آبپاش مخفی شونده هانتر HUNTER

آبپاش هانتر

آبپاش هانتر – آبپاش مخفی شونده هانتر – فواره هانتر – آبپاش مخفی شونده زمین چمن – آبپاش چمن – آبپاش پارک – آبپاش HUNTER – نمایندگی آبپاش هانتر – فروش انواع آبپاش هانتر – آبپاش زمین فوتبال – آبپاش مخصوص زمین فوتبال – آبپاش مخفی شونده زمین فوتبال استاندارد – آبپاش هانتر I25 – آبپاش هانتر I40 مخصوص زمین گلف و مانژ اسب دوانی – آبپاش هانتر I90 مخصوص زمین فوتبال 

این روزها آبپاش هانتر را اکثر افرادی که در زمینه آبیاری و زهکشی فعالیت می‌کنند می‌شناسند. شرکت هانتر یکی از اولین ایده‌پردازان ساخت آبپاش مخفی شونده است. آبپاش هانتر تنها زمانی قابل رویت هستند که آبیاری آغاز می‌شود. با جمع شدن فشار آب پشت رایزر به کار می‌افتد و تا ارتفاع مشخصی بالا می‌آید و عمل آبیاری آغاز می‌شود و پس از پایان کار مجدد به جای اصلی خود باز می‌گردد.

*** جهت خرید های عمده و اطلاع از قیمت ها تماس حاصل فرمایید. **** 

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

آبپاش هانتر؛ محبوب‌ترین آبپاش مخفی شونده فضای سبز را بهتر بشناسید!

Hunter-sprinkler
آبپاش هانتر بهترین انتخاب برای اجرای سیستم آبیاری بارانی در فضاهای مختلف است.

محدودیت‌های موجود در زمینه انواع منابع طبیعی همچون آب و کاهش نگران‌کننده فضای سبز در سراسر جهان، کمپانی‌های معتبر جهانی را به فکر تولید تجهیزات پیشرفته و کاربردی برای استفاده بهینه از این منابع و کاهش روند نابودی فضاهای سبز انداخته است. انواع مختلف آبپاش فضای سبز، یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های صورت گرفته در این زمینه بوده و توانسته‌اند نتایج بسیار مطلوبی را نیز به دنبال داشته باشند. در این مطلب سعی داریم تا به معرفی آبپاش هانتر که بهترین و پرفروش‌ترین آبپاش مخفی شونده فضای سبز در سراسر دنیا است، پرداخته و ضمن معرفی مزایای استفاده از تجهیزات آبیاری بارانی، دلایل برتری فواره هانتر نسبت به نمونه‌های مشابه را بیان کنیم.

 • همه‌ چیز درباره سیستم آبیاری بارانی و مزایای آن
 • آبپاش مخفی شونده، انقلابی در دنیای آبیاری!
 • آبپاش هانتر، محصولی فراتر از انتظار!
 • معرفی جامع انواع آبپاش مخفی شونده فضای سبز هانتر

همه‌ چیز درباره سیستم آبیاری بارانی و مزایای آن

Sprinkler-irrigation-system
آبیاری بارانی که با الهام از بارش باران ایجاد شده، امکان آبیاری یکنواخت زمین‌ را فراهم می‌آوررد.

چند سالی هست که زمزمه کمبود منابع طبیعی، علی‌الخصوص آب، دیگر از حالت زمزمه درآمده و به فریادی بلند از سوی کارشناسان و مسئولان در سراسر دنیا تبدیل شده است. همان‌طور که می‌دانید، مصارف کشاورزی بخش عمده‌ای از میزان مصرف آب در دنیا را به خود اختصاص داده و قسمت عظیمی از آب‌های جهان برای آبیاری‌های کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طی بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده در نقاط مختلف جهان، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که اصلی‌ترین عامل مشکل کم‌آبی در عصر حاضر، استفاده از روش‌های نادرست آبیاری در کشاورزی است. روش‌های سنتی آبیاری که در کشور ما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند، با هدر دادن قسمت عظیمی از آب مورد استفاده، خطری جدی برای منابع آبی کشور محسوب شده و در عین حال، از لحاظ اقتصادی نیز ضررهای قابل ملاحظه‌ای را متوجه کشاورزان می‌کنند.

مصرف نادرست آب نه‌تنها در کشاورزی، بلکه در مورد سایر فضاهای سبز مانند زمین‌های ورزشی نیز مطرح بوده و در صورت عدم اتخاذ تصمیمات جدی و استفاده از روش‌های نوین و بهینه، به خطری جدی برای آیندگان تبدیل خواهد شد. آشکار شدن حقایق موجود در زمینه خطاهای موجود در روش‌های آبیاری سنتی، سبب جهت‌دار شدن فعالیت‌ کمپانی‌های فعال در این زمینه و ارائه روش‌های نوین آبیاری برای مصرف بهینه آب در سراسر دنیا شد. حاصل این تکاپو، ارائه روش‌های متنوع آبیاری بود که از جمله بهترین آن‌ها می‌توان به روش آبیاری بارانی اشاره کرد. در این روش که با استقبال بسیار بالایی نیز مواجه شد، با استفاده از انواع مختلف آبپاش فضای سبز، کل مساحت در نظر گرفته شده به شکلی مناسب آبیاری شده و هیچ‌گونه اسرافی نیز در پروسه آبیاری اتفاق نمی‌افتد.

همان‌طور که از نام این روش نیز پیداست، این شیوه آبیاری، درست مانند بارش باران عمل کرده و قطرات آب به صورت کاملا یکنواخت در سراسر زمین تحت پوشش این سیستم، توزیع می‌گردند. درست مانند زمانی که گیاهان بعد از بارش باران، به دلیل دریافت مقدار کافی آب، نشاط و سرزندگی خود را بازیافته و جانی تازه می‌گیرند؛ بعد از آبیاری بارانی نیز، به دلیل پخش مناسب آب، طراوت و نشاط لازم به گیاهان بخشیده می‌شود. آبیاری بارانی که با الهام از بارش باران ایجاد شده، یک روش بسیار کارآمد است که در آن، آب از طریق لوله‌هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده‌اند عبور کرده و به‌وسیله آبپاش فضای سبز، در سراسر مساحت مورد نظر پخش می‌شود.

اما دلیل محبوبیت روش آبیاری بارانی چیست و چرا این سیستم لقب یکی از کاربردی‌ترین روش‌های آبیاری جهان را به خود اختصاص داده است؟ به عنوان مهم‌ترین و جالب‌‌توجه‌ترین مزایای سیستم آبیاری بارانی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقرون‌به‌صرفه بودن

بدون شک یکی از مهم‌ترین دلایلی که برای محبوبیت سیستم آبیاری بارانی می‌توان عنوان کرد، اقتصادی بودن این روش در مقایسه با دیگر روش‌های آبیاری است. هزینه‌ای که در ابتدا برای راه‌اندازی این شیوه پرداخت می‌کنید در واقع نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده محسوب شده و شما را از پرداخت هزینه‌های غیرضروری در سال‌های آتی بی‌نیاز می‌کند.

 • اشغال کمترین فضای ممکن

آبیاری بارانی نسبت به دیگر روش‌های آبیاری، فضای کمتری را اشغال کرده و امکان بهره‌برداری هرچه‌بیشتر از فضا را برای شما فراهم می‌آورد.

 • کاهش قابل ملاحظه احتمال تداخل در کشت

میزان آبیاری صورت گرفته در این روش، امکان کشت انواع مختلف محصولات را به‌صورت همزمان فراهم کرده و از به‌وجود آمدن تداخل و محدودیت‌های احتمالی جلوگیری به‌عمل می‌آورد.

 • توزیع همیشگی آب

با استفاده از این روش، همیشه و در هر شرایطی قادر به آبیاری فضای خود بوده و مشکلاتی که برای استفاده از روش‌های سنتی وجود دارند را از سر راه خود کنار خواهید زد.

 • صرفه‌جویی قابل ملاحظه در مصرف آب نسبت به سایر روش‌های آبیاری به دلیل امکان کنترل آب

آبیاری بارانی به لحاظ کاهش مقدار آب مصرفی، جزو برترین روش‌های آبیاری در دنیا محسوب شده و کارشناسان مربوطه، استفاده از  این روش را برای حفظ منابع طبیعی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، توصیه می‌کنند.

 • مناسب برای انواع خاک

سازگاری با انواع مختلف خاک، یکی از قابل تامل‌ترین مزایای آبیاری بارانی محسوب شده و نقش بسیار مهمی در فراگیر شدن استفاده از این روش دارد.

 • استفاده برای مقاصد دیگر

سیستم آبیاری بارانی به شما این امکان را می‌دهد که برای مقاصدی جز آبیاری نیز از این سیستم استفاده کرده و انجام کارهایی مانند کودپاشی را نیز ساده‌تر می‌کند.

 • افزایش بهره‌وری

بهینه بودن و افزایش بهره‌وری نیز از دیگر مزایای آبیاری بارانی به‌حساب آمده و سبب محبوبیت هرچه‌بیشتر این سیستم آبیاری شده است.

 

آبپاش مخفی شونده، انقلابی در دنیای آبیاری!

 

Hidden-sprinklerسیستم آبیاری بارانی سال‌هاست که به یکی از محبوب‌ترین روش‌های آبیاری در جهان تبدیل شده و علاوه بر زمین‌های کشاورزی، در فضاهای سبز مختلف و حتی زمین‌های ورزشی نیز از آن استفاده به عمل می‌آید. یکی از مهم‌ترین معضلاتی که قبلا در رابطه با این سیستم آبیاری وجود داشته و در موارد بسیاری نیز سبب عدم رضایت کاربران شده، آسیب‌های وارد آمده به تجهیزات سیستم و بروز مشکلات مختلف برای این افراد بوده است. حتما تاکنون زمین‌هایی که از آبیاری بارانی برای تامین آب مورد نیاز آن‌ها استفاده می‌شود را ملاحظه کرده‌اید؛ اولین چیزی که در مواجه با این زمین‌ها نظر شما را به خود جلب خواهد کرد، لوله‌کشی‌هایی است که برای رساندن آب به قسمت‌های مختلف، روی زمین قرار داده شده‌اند. این امر سالیان سال‌ سبب ایجاد مشکل برای بسیاری از زمین‌داران و استفاده‌کنندگان سیستم آبیاری سنتی شده و سبب شد تا تولیدکنندگان به فکر از میان برداشتن آن بیفتند.

کمپانی‌های تولیدکننده تجهیزات سیستم آبیاری بارانی، بعد از انتقادات مختلفی که از سوی مصرف‌کنندگان به این سیستم وارد شد، درصدد رفع آن‌ها برآمده و دست‌به‌کار شدند تا این سیستم را طوری به‌روز رسانی کنند که دیگر مشکلات سیستم‌های سنتی را نداشته و نیازهای مصرف‌کنندگان را به بهترین شکل ممکن برطرف سازد. در راستای همین تلاش‌ها بود که آبپاش مخفی شونده فضای سبز متولد شده و سبب به‌وجود آمدن انقلابی عظیم در عرصه آبیاری بارانی شد. طراحی آبپاش مخفی شونده به‌گونه‌ای است که فقط در زمان آبیاری به سطح بیرونی زمین آمده و احتمال آسیب به آبپاش و اختلال در عملکرد کل سیستم را کاهش می‌دهد. ورود این آب‌پاش‌ها به بازار، قدم بزرگی در راستای بهبود کارایی سیستم آبیاری بارانی محسوب شده و سبب از میان برداشته شدن یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های کاربران سیستم آبیاری بارانی در دنیا شد. در ادامه به معرفی محبوب‌ترین آبپاش مخفی‌شونده دنیا پرداخته و شما را با ویژگی‌‌های منحصر‌به‌فرد این محصول بی‌نظیر آشنا خواهیم کرد.

آبپاش هانتر، محصولی فراتر از انتظار!

 

Hunter-hidden-sprinkler-advantages
Hunter-hidden-sprinkler-advantages

شرکت هانتر به عنوان یکی از کمپانی‌های پیشرو در زمینه عرضه انواع تجهیزات آبیاری در جهان، برای اولین بار در سال ۱۹۸۱ و به‌دنبال نارضایتی‌های فراوان از مشکلات سیستم‌های آبیاری بارانی، اقدام به عرضه اولین نسل آبپاش مخفی شونده فضای سبز نمود. آبپاش‌های هانتر که در ابتدا فقط در زمین‌های گلف مورد استفاده قرار گرفتند، عملکرد تحسین‌برانگیز از خود نشان داده و با استقبال بسیار بالایی مواجه شدند. تجهیزات سابق آبیاری بارانی که در زمین‌های گلف مورد استفاده قرار می‌گرفتند، همواره به دلیل مواجه با عوامل انسانی و یا طبیعی، متحمل آسیب‌های فراوان شده و اغلب مشکل‌ساز می‌شدند؛ آبپاش هانتر با قابلیت منحصر‌به‌فرد خود برای مخفی شدن، این مشکل تجهیزات قدیمی را به‌طور کامل از میان برده و بازتاب‌های گسترده‌ای در سراسر جهان به دنبال داشت.

در ابتدا، هزینه ساخت بالای آبپاش هانتر موجب می‌شد تا فقط ثروتمندان و صاحبان زمین‌های گلف، قادر به خرید این محصول و استفاده از آن در زمین‌های بازی خود باشند؛ اما به مرور زمان و با کاهش هزینه تمام شده برای ساخت این نوع آبپاش فضای سبز، هانتر به یک آبپاش مقرون به‌صرفه و محبوب تبدیل شده و از سوی طیف وسیعی از زمین‌داران و کشاورزان مورد استقبال قرار گرفت. هانتر که با شعار ساخت بر پایه نوآوری کار خود را در زمینه انواع آبپاش مخفی شونده فضای سبز شروع کرده است، بر عهدی که با مشتریان خود بسته وفادار مانده و با استفاده از آخرین پیشرفت‌های روز دنیا، محصولاتی استثنایی و خاص به مشتریان خود عرضه می‌کند. آبپاش‌های هانتر که از نوع چرخشی یا روتری هستند، این امکان را برای شما فراهم می‌آورند که بالاترین بهره را از این سیستم آبیاری برده و تمامی نیازهای خود از آبیاری بارانی را به بهترین شکل ممکن مرتفع سازید.

فواره هانتر به دلیل داشتن مزایای بسیار توانسته عنوان محبوب‌ترین و بهترین آبپاش مخفی شونده از کمپانی HUNTER دنیا را ازآن خود کرده و به محصولی بی‌رقیب در بازار تبدیل شود. یکی از مهم‌ترین مزایای این محصول که توانسته این آبپاش را به نقل محافل تبدیل کرده و تقاضای بسیار بالا را برای آن به‌دنبال داشته باشد، نصب آسان این محصول است. عملیات نصب و راه‌اندازی این سیستم آبیاری بی‌نظیر در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شده و شما می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی از آن بهره‌برداری و استفاده نمایید. از دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد فواره هانتر که به نوعی تبدیل به شناسنامه آن نیز شده است، می‌توان به سر پلاستیکی این فواره اشاره نمود. ایمنی بالای این فواره که در سایه همین سر پلاستیکی تامین شده، دلیل بسیار محکمی برای خرید این محصول خاص محسوب شده و توانسته تقاضای بسیاری را برای این آبپاش به همراه داشته باشد.

یکی از معایبی که بسیاری از آبپاش‌های موجود در بازار دارند، عدم قابلیت تنظیم قوس این محصولات است که سبب شده کار آبیاری به‌صورت یکنواخت انجام نشده و مشکلات متعددی برای صاحبان زمین‌ها اتفاق بیفتد. فواره هانتر با داشتن قابلیت تنظیم قوس از ۴۰ تا ۳۶۰ درجه، امکان آبیاری یکنواخت مساحت مدنظر را فراهم آورده و احتمال بروز مشکلات احتمالی در این زمینه را به صفر می‌رساند. از دیگر مزایای قابل ذکر این محصول می‌توان به تنوع بسیار بالای نازل‌های ارائه شده برای آبپاش مخفی‌شونده هانتر اشاره نمود. نازل‌های مختلف هانتر به شما این امکان را می‌دهند که کمان و شعاع پاشش آب را تغییر داده و این مقدار را مطابق با نیاز و اهداف خود تعیین نمایید. این موضوع یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین مزایای آبپاش‌های هانتر محسوب شده و هانتر با داشتن این قابلیت استثنائی توانسته شمار زیادی از رقیبان خود در این عرصه را از میدان‌ به‌در کرده و خود یکه‌تاز عرصه رقابت شود. در ادامه به معرفی انواع مختلف آبپاش‌های هانتر در بازار پرداخته و با بیان ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فرد هر یک از محصولات، شما را برای داشتن انتخابی مناسب راهنمایی خواهیم کرد.

معرفی جامع انواع آبپاش مخفی شونده فضای سبز هانتر

 

Hunter-hidden-sprinkler-types
Hunter-hidden-sprinkler-types

همان‌طور که گفتیم هانتر، به عنوان محبوب‌ترین و برترین آبپاش فضای سبز در دنیا شناخته شده و با داشتن قابلیت‌ها و مزایای فراوان، توانسته نبض بازار آبپاش‌های مخفی‌شونده دنیا را در دست بگیرد. یکی دیگر از قابل‌توجه‌ترین و مشتری‌پسندترین مزایایی که برای آبپاش‌های مخفی‌شونده هانتر می‌توان ذکر کرد، تنوع بالای این محصول است که با ارائه قابلیت‌های مختلف به مشتریان، نیازهای طیف وسیعی از آن‌ها را پاسخ داده و توانسته نظر مثبت این افراد را به خود جلب نماید. انواع مختلف فواره هانتر به شما این امکان را می‌دهند که مطابق با نیاز و شرایط خود، محصول مورد نیازتان را تهیه کرده و بیشترین بهره را از آن ببرید. در حالت کلی انواع آب‌پاش‌های هانتر را می‌توان به ۳ دسته کلی زیر تقسیم کرد:

 • هانتر مخفی‌شونده PGJ

این مدل از آبپاش‌های مخفی‌شونده هانتر را می‌توانید به سادگی در فضای مورد نظر خود نصب کرده و از کارایی بسیار بالای آن استفاده نمایید. این آبپاش، شعاعی در بازه ۴.۳ تا ۱۱.۶ متر را به راحتی تحت پوشش خود قرار داده و عملیات آبپاشی آن را به‌طور یکنواخت انجام می‌دهد. هانتر PGJ، با فشار آب بسیار مناسب، ۲.۲ تا ۲۰.۵ لیتر آب را در هر دقیقه به سراسر نقاط تحت پوشش خود منتقل کرده و محدوده مورد نظر را به صورت ایده‌آل آبیاری می‌کند. دوام بسیار بالای نازل این آبپاش و تنظیم راحت قوس آن، یکی از برترین مزیت‌های این محصول به‌شمار رفته و سبب محبوبت آن در بین خریداران شده‌اند. با استفاده از این محصول می‌توانید حداکثر بهره‌برداری را از کم‌ترین میزان آب برده و به مقدار قابل توجهی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید.

 • هانتر مخفی‌شونده SRM

این محصول یکی از مدل‌های اقتصادی آبپاش‌های هانتر محسوب می‌شود که در کنار قیمت بسیار مناسب، ویژگی‌های قابل ملاحظه و بسیار جذابی را نیز به‌خود اختصاص داده است. آبپاش هانتر SRM، با ۶ نازل مختلف به بازار عرضه شده و قادر است شعاعی بین ۴ تا ۹.۴ متر را به‌راحتی و به‌صورت کاملا یکنواخت آبیاری نماید. میزان بارش هانتر SRM، در حدود ۱۱ میلی‌متر در ساعت بوده و به همین دلیل نیز یک آبپاش ایده‌آل برای آبیاری بارانی محسوب می‌شود. این آبپاش با داشتن مسیر نازل ۱۴ درجه، نیازهای شما را به بهترین شکل ممکن پاسخ داده و انتظاراتتان را برآورده خواهد کرد.

 • هانتر مخفی‌شونده PGP

PGP، گل سرسبد و محبوب‌ترین مدل آبپاش‌های مخفی‌شونده هانتر محسوب شده و بی‌رقیب‌ترین محصول این کمپانی معتبر نیز به‌شمار می‌رود. کیفیت بسیار بالای این محصول در کنار انعطاف بالا برای شخصیسازی و تنظیمات مختلف، اصلی‌ترین دلایل محبوبیت این آبپاش بی‌نظیر بوده و توانسته‌اند هانتر PGP را به محصولی شگفت‌انگیز در دنیای آبپاش‌های مخفی‌شونده تبدیل کنند. بازده بسیار بالای آبپاش هانتر PGP، استفاده از این محصول بی‌نظیر را برای فضاهای مختلفی چون: زمین‌های کشاورزی، فضاهای سبز و زمین‌های مختلف ورزشی ممکن ساخته و این آبپاش را تبدیل به یک محصول همه‌فن‌حریف کرده است. تغییر شعاع پاشش آب هانتر PGP، با توجه به نوع روتر این محصول ممکن بوده و شما می‌توانید عدد مدنظر خود برای استفاده از این آبپاش را به‌راحتی تعیین نمایید. هانتر PGP به دو دسته کلی Ultra و ADJ تقسیم شده و مجموعه کاملی از هرآنچه که نیاز دارید را در اختیار شما می‌دهد.

در این مقاله ابتدا مبحث آبیاری بارانی را مورد بررسی قرار داده و با تشریح کامل این سیستم پرکاربرد، مزایای استفاده از این روش بسیار محبوب را شرح دادیم. در ادامه ضمن صحبت در رابطه با آبپاش‌های مخفی‌شونده به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین بازیگران سناریوی آبیاری بارانی در عصر جدید، به بررسی آبپاش هانتر، به عنوان بهترین و محبوب‌ترین نوع آبپاش‌های مخفی‌شونده پرداخته و انواع مختلف این محصول را به‌ شما معرفی نمودیم.

بازرگانی آب نیرو

آبیاری فضای سبز با آبپاش هانتر مخفی شونده در زمین

نزدیک به ۲۵ سال است که شرکت هانتر در زمینه تولید انواع آبپاش هانتر مخفی شونده در جهان پیشتاز است. این شرکت برای نخستین بار ایده طراحی آبپاش مخفی را ارائه داد. یکی از ابتدایی‌ترین مشکلاتی که در زمینه تجهیزات آبیاری فضای سبز وجود دارد ایجاد آسیب‌های فیزیکی است که هم هزینه تعمیر و نگه‌داری را بالا خواهد برد و هم به عملکرد کل سیستم لطمه وارد می‌کند. سال ۱۹۸۱ شرکت هانتر یکی از گام‌های اساسی برای حل این معضل برداشت. با ورود تجهیزات آبپاش هانتر مخفی شونده PGP برای اولین بار آسیب‌های فیزیکی به تجهیزات آبیاری در جهان به حداقل رسید.

آبپاش هانتر مخفی شونده

نخستین گام آبیاری چمن با آبپاش هانتر مخفی شونده در زمین‌های گلف

با توجه به آنکه بازی گلف یکی از بازی‌های پر خرج در جهان است و اغلب افرادی که این ورزش را انتخاب می‌کنند از افراد مرفه جامعه هستند، زمین چمن گلف تبدیل به اولین محل برای اجرای ایده آبپاش هانتر مخفی شونده در زمین بود. سیستم‌های قدیمی آبیاری زمین چمن گلف به شیوه بارانی پیش از این توسط شرکت هانتر وجود داشت. سراسر زمین گلف این تجهیزات نصب شده بود و به طور مکرر با برخورد وسایل نقلیه و افراد و توپ و حتی آسیب‌هایی مانند باد و طوفان و حیوانات باعث شد که هر چند وقت یکبار یکی از تجهیزات بشکند و علاوه بر هزینه‌های بالای نگه‌داری و تعمیرات بازیکنان گلف شاهد جاری شدن آب در مقطعی از زمین گلف و گل شدن زمین بودند که امکان ادامه ورزش را از بازیکنان می‌گرفت. این مشکل حیاتی برای نخستین بار در شرکت هانتر با طرح آبپاش هانتر مخفی شونده حل شد. ابتدا تولید این تجهیزات هزینه بالایی داشت اما صاحبان زمین گلف توانایی پرداخت این هزینه را داشتند. به مرور با مشاهده سودآوری آبپاش هانتر مخفی شونده و با کاهش هزینه نگه‌داری و تعمیر و بهبود خط تولید و کاهش هزینه اولیه تمام شده به مرور استفاده از آبپاش هانتر مخفی شونده  برای انواع زمین چمن و فضای سبز و محیط‌های خصوصی رواج پیدا کرد. این محصول با عنوان انواع آبپاش‌های PGP برای نخستین بار به بازار آمد و شرکت هانتر از سال ۱۹۸۱ تا به امروز  با نوآوری‌های مکرر یکه‌تاز تولید چنین تجهیزاتی در جهان بوده است.

انواع آبپاش هانتر مخفی شونده

به طور کلی ۴ مدل را برای انواع آبپاش هانتر مخفی شونده می‌توان نام برد که همگی از نوع روتری هستند:

۱- هانتر مخفی شونده PGJ

۲- هانتر مخفی شونده SRM

۳- هانتر مخفی شونده PGP  در دو نوع ( ADJ و Ultra )

۴- هانتر مخفی شونده سری ( I در چهار نوع I-20، I25، I40، I90)

مقایسه ویژگی‌های انواع آبپاش هانتر مخفی شونده

 • از نظر بازه شعاع پاشش SRM نسبتا پایین‌تر است و مقادیر ۴ تا ۹٫۴ متر را شامل می‌شود و پس از آن PGJ است و پس از این دو مدل PGP و سری I حدوداً بازه بیش‌تری دارند.
 • از نظر شدت جریان لیتر در دقیقه بازه SRM میزان آبدهی کم و مقادیری در حدود ۰٫۰۸ تا ۰٫۸۲ را شامل می‌شود و به ترتیب در سایر انواع آبپاش هانتر مخفی شونده مقادیر افزایش یافته و بالاترین میزان دبی لیتر در دقیقه را هم در PGPultra و هم در سری I می‌توان مشاهده کرد.
 • از نظر تعداد مدل‌های نازلی که برای انواع آبپاش هانتر مخفی شونده وجود دارد آبپاش SRM با ۶ مدل نازل کم‌ترین تنوع را دارد، آبپاش PGJ 8 مدل، آبپاش PGP-ADJ 27 مدل و در دو نوع PGP-ultra و سری I ، ۲۲مدل نازل وجود دارد.
 • از نظر میزان بارش در آبیاری برای انواع آبپاش هانتر مخفی شونده مقادیر تقریبا برابر هستند اما نوع PGJ را می‌توان در این زمینه با عدد ۱۵ میلیمتر در ساعت رکورددار بیش‌ترین میزان بارش دانست.

با توجه به ویژگی‌های ذکر شده و مدل طراحی آبیاری بارانی برای انواع فضای سبز و زمین چمن می‌توان از مزایای آبپاش هانتر مخفی شونده در زمین استفاده کرد. به این ترتیب آسیب فیزیکی کمتری به تجهیزات وارد می‌شود و زیبایی فضای سبز دو چندان می‌شود و کارآیی نازل‌ها بالا می‌رود.

نوآوری و کیفیت بالا با آبپاش هانتر

این روزها آبپاش‌های هانتر را اکثر افرادی که در زمینه آبیاری و زهکشی فعالیت می‌کنند می‌شناسند. شرکت هانتر یکی از اولین ایده‌پردازان ساخت آبپاش‌های مخفی شونده است. این نوع آبپاش‌ها تنها زمانی قابل رویت هستند که آبیاری آغاز می‌شود. با جمع شدن فشار آب پشت رایزر به کار می‌افتد و تا ارتفاع مشخصی بالا می‌آید و عمل آبیاری آغاز می‌شود و پس از پایان کار مجدد به جای اصلی خود باز می‌گردد. شرکت Hunter با شعار ساخت بر پایه نوآوری در سال ۱۹۸۱ کار خود را آغاز کرد. خانواده هانتر این شرکت را برای تولید تجهیزات کشاورزی نوین در سن‌مارکوس جنوب غربی کالیفرنیا آمریکا پایه گذاری کردند و تا امروز در بازار تولیدات تجهیزات آبیاری یکی از قدرت‌های جهانی محسوب می‌شود و این پیشرفت را مدیون نوآوری‌‌ است که باعث شده این شرکت همیشه یک قدم از رقبا پیش باشد.

شرکت تولید کننده آبپاش HUNTER پیشگام در تولید آبپاش PGP

در سال ۱۹۸۱ هدف تاسیس این شرکت تولید تجهیزات آبیاری بارانی تحت فشار برای زمین‌های زراعی و زمین چمن بود و در این راستا خط تولید انواع PGP  که مخفف “آبپاش‌ موتوردار متحرک ” است را راه‌اندازی کرد. این شرکت اولین تولید‌کننده‌ آبپاش‌های چرخان مخفی شونده است. شرکت هانتر در ۱۲۵ کشور دنیا شعبه دارد و ۲۵۰ نوع محصول و ۴۰ علامت تجاری را در این سال‌های به نام خود ثبت کرده است.

 

آبپاش هانتر

انواع آبپاش هانتر

آبپاش چرخان برای آبیاری بارانی:

در این نوع آبپاش برای آبیاری بارانی امکان آبرسانی به صورت یکنواخت را به شما می‌دهد. در این نوع آبیاری شما می‌توانید شعاع پاشش را و شدت پاشش را تنظیم کنید. شما می‌توانید با تجهیزات آبپاش هانتر چرخان از شعاع ۴٫۵ متر تا ۴۸ متر را تحت پوشش قرار دهید. انواع آبپاش چرخان برای آبیاری بارانی به شرح زیر است:

آبپاش هانتر PGJ

هر چه از آبپاش چرخان انتظار دارید را در آبپاش‌های PGJ می‌توان یافت. این نوع از آبپاش از شعاع ۴٫۳ متر تا شعاع ۱۱٫۶ متر را تحت پوشش قرار می‌دهد. در هر دقیقه می‌تواند از ۲٫۲ لیتر تا ۲۰٫۵ لیتر آب را به زمین منتقل کند. در واقع می‌تواند هر دقیقه یک و نیم بطری آب را به زمین منتقل می‌کند تا حدود ۱۳ بطری آب، ساده نصب می‌شود، نازل آن بازده بالایی دارد، تنظیم قوس آن بسیار نرم انجام می‌شود و با دوام است. زمانی که با روتورهای بزرگ‌تر کار کند از فضاهای بسیار بزرگ تا بسیار کوچک را تحت پوشش آبیاری بارانی قرار خواهد داد. ویژگی‌ این نوع آبپاش هانتر آن است که به شما امکان می‌دهد با هد کم موثرترین آبیاری ممکن را با هزینه پایین انجام دهید.

آبپاش هانتر PS

این نوع آبپاش برای شدت بارش پایین ساخته شده است. محدوده شعاع تحت پوشش آبپاش های هانتر PS  تا ۵٫۵ متر است و  میزان آبدهی در حداکثر ۱ متر مکعب بر ساعت می باشد. در واقع حداکثر دبی که از این آبپاش در دقیقه باید انتظار داشت به اندازه ۹ بطری خواهد بود و حداقل یک بطری خواهد بود. آبپاش امکان تنظیم دقیق شعاع را به شما می‌دهد و اسپری آن نیز کاملا قابل تنظیم است.

آبپاش هانتر PGP

انواع آبپاش PGP اصلی‌ترین محصول این شرکت است. سال‌هاست که هیچ شرکتی نتوانسته رقیب این نوع از آبپاش هانتر شود. اولین محصول این شرکت از سری PGP است که تا به امروز از پیشرفت و بهبود بازنمانده و همچنان  به بهتر شدن ادامه میدهد. قطر نازل بیشتر انواع PGPها ۳٫۴ اینچ است. کیفیت ساخت منحصر به فردی دارد. تمام جزئیات آن قابل تنظیم است. شعاع پاشش آن با توجه به نوع روتر قابل تغییر است و بازه آبدهی بالایی دارد. برای انواع زمین‌های کشاورزی و زراعی، فضای سبز، زمین‌های فوتبال، زمین گلف و … قابل استفاده است.

آبپاش مخفی شونده، یکی از وسایل پرکاربرد برای آبیاری است که طرفداران زیادی دارد.‌ از کاربرد این محصول می‌توان به آبیاری مزارع و باغات، آبیاری فضای سبز شهری و خانگی، آبیاری گلخانه‌ها و آبیاری پروژه‌های صنعتی اشاره کرد.‌ این نوع آبپاش، بدنه باریکی دارد و می‌توان آن را در مناطق مختلف نصب کرد. آبپاش هانتر، قابلیت مخفی شدن دارد و می‌توان کمان پاشش آن را به اندازه دلخواه، تنظیم کرد. امروز در این مقاله قصد داریم شما را با راهنمای خرید این محصول و نحوه نگه‌داری از آن، آشنا کنیم.

 

طبقه بندی آبپاش هانتر از نظر شعاع پاشش

آبپاش‌‌های هانتر با توجه به میزان برد آبیاری، از هم تفکیک شده و به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

 1. آبپاش با شعاع کم

بدنه این نوع از آبپاش‌ها باریک و ظریف است و برای آبیاری فضاهای کوچک طراحی شده است. آبپاش‌هایی که شعاع پاشش کمی دارند، فقط قادر به آبیاری هاله باریکی از اطراف خود هستند. از موارد کاربرد این نوع آبپاش هانتر، می‌توان به آبیاری سبزه، چمن و محوطه‌های کوچک اشاره کرد.

 1. آبپاش با شعاع متوسط

برد پاشش آب در این نوع آبپاش‌ها ۸ متر است. این نوع مناسب برای مناطقی با فشار آب کم و دارای خاک رسی مناسب است.

 1. آبپاش با شعاع زیاد

استفاده از این نوع برای آبیاری زمین‌های کشاورزی، باغات، پارک و فضاهای سبز با وسعت زیاد است. این نوع آبپاش هانتر، به فشار آب بالایی نیاز دارد. با توجه به برد زیاد آبیاری و نیاز به فشار آب بالا در این نوع آبپاش‌ها، به پمپ‌های قوی احتیاج دارند که هزینه‌های مصرفی را افزایش می‌دهد‌.

یکی از خدماتی که شرکت هانتر به مشتریان خود ارائه کرده است، طراحی این نوع آبپاش‌ها بدون نیاز به فشار آب بالا است. یعنی این مدل، در فشارهای کم نیز قادر به فعالیت هستند.

 

نکات مهم در نگه‌داری آبپاش هانتر

هر وسیله‌ای بعد از خریداری، نیاز به مراقبت و نگه‌داری دارد. نحوه صحیح نگه‌داری از وسایل، سبب افزایش طول عمر مفید آن‌ها می‌شود. برای نگهداری و مراقبت از آبپاش‌های هانتر، توجه به نکات زیر ضروری است:

انتخاب فیلتر مناسب

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های موجود در آبپاش مخفی شونده، فیلتر است. برای افزایش طول عمر آبپاش و بهبود عملکرد آن، در بخش ورودی آبرسانی آبپاش، از فیلتر مناسب استفاده کنید. به کار بردن فیلتر استاندارد و مناسب، با تفکیک کردن ذرات خارجی، از آسیب رساندن به آبپاش جلوگیری می‌کند.

بررسی دوره‌ای قطعات آبپاش

 • به منظور افزایش طول عمر آبپاش هانتر و عملکرد بهتر، هر ۶ ماه یک‌بار، نسبت به بازدید و بررسی از قطعات آن، اقدام کنید.
 • برای اطمینان از قرارگیری اتصالات بر روی آبپاش، از نوار تفلون استفاده کنید. در صورتی که اتصالات دستگاه شل شوند، ضربات بالک، سبب آسیب دیدن و باز شدن برخی قطعات آبپاش می‌شود.
 • هر چند وقت یک‌بار، ضربه‌گیر بالک را بازدید و بررسی کنید و در صورت مشاهده هر گونه آسیب دیدگی و له شدگی، هر چه سریع‌تر آن را تعویض کنید.
 • تغییر حالت تنظیم دهنده فنر، سبب اختلال در عملکرد دستگاه و آسیب به آن می‌شود؛ بنابراین از انجام این­ کار خودداری کنید.
 • چک کردن واشرها به صورت دوره‌ای، از دیگر نکات مراقبتی آبپاش است. بنابراین لازم است در صورت کهنه شدن واشر، به موقع آن را تعویض کنید.

نازل‌ها

بررسی دوره‌ای نازل‏ها، یکی از نکات نگه‌داری و مراقبتی آبپاش هانتر است. نازل‌های آبپاش ممکن است در اثر تجمع رسوبات آب، دچار گرفتگی شوند. بررسی و چک کردن دوره‌ای نازل‌ها، از خطر گرفتگی و آسیب به دستگاه، جلوگیری می‌کند. توجه داشته باشید که در هنگام تمیز کردن نازل‌ها، بخش دورنی نازل، خراش نبیند و شکل ظاهری نازل تغییر نکند.

حداقل دما برای کار کردن آبپاش

با وجود این‌که که در روند عملکرد آبپاش هانتر، هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد، اما نکات زیر در نگه‌داری صحیح از آن ضروری است:

 • از یخ زدن و منجمد شدن درون آبپاش‌ها، جلوگیری شود.
 • واشرهای آب‌بندی داخل دستگاه نیز، نباید یخ بزنند.

نکته: آبپاش‌ها در هوای سرد، نسبت به ضربه حساس‌تر و آسیب‌پذیرتر می‌شوند.

نچرخیدن آبپاش به چه دلیل اتفاق می‌افتد؟

 • افت فشار آب: یکی از دلایل اصلی و ابتدایی نچرخیدن آبپاش هانتر، کاهش فشار آب است. اگر با این مشکل موجه شدید، ابتدا فشار آب را بررسی کنید.
 • گرفتگی نازل: نازل‌ها پس از مدتی فعالیت، در اثر تجمع رسوبات آب، دچار گرفتگی می‌شوند. در صورت گرفتگی نازل، به وسیله جسم نرم و یا چوب، گرفتگی را برطرف کنید. هیچگاه برای رفع گرفتگی نازل، از وسایل فلزی استفاده نکنید؛ زیرا این امر سبب آسیب به نازل‌ها می‌شود.

از دیگر مواردی که سبب نچرخیدن آبپاش‌ها می‌شود، تغییر وضعیت فنر است. در صورت هر گونه خرابی و اختلال در فنر، مشکل خود را با نمایندگی‌های مجاز و معتبر تعمیر آبپاش، در میان بگذارید.

راهنمای خرید آبپاش

وجود راهنما برای خرید هر وسیله، شما را در جهت داشتن خریدی بهتر و رضایت‌بخش، یاری می‌کند‌. در هنگام خرید آبپاش هانتر، نکات زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد؛ از جمله:

 • نوع کاربرد

انواع مختلف آبپاش هانتر، از نظر ویژگی‌هایی هم‌چون نوع نازل (ثابت یا قابل تنظیم)، قابلیت تنظیم شعاع پاشش، میزان آبدهی و فشار کاری با هم متفاوت هستند. از این رو، هر آبپاشی متناسب با کاربری خاص است. قبل از خرید این محصول، هدف خود را از خرید مشخص کرده و متناسب‌ترین آن را با نوع کاربردتان، خریداری کنید.

 • فروشگاه

سعی کنید قبل از خرید، از معتبر بودن فروشگاه اطمینان حاصل فرمایید. می‌توانید آبپاش هانتر را از نمایندگی‌های فعال برند مربوطه، خریداری فرمایید.

 

 • برند

با توجه به شرکت‌های فراوان در زمینه تولید آبپاش، برندهای متنوعی از این نوع آبپاش در بازار موجود است. می‌توانید لیست برندهای معتبر و مرغوب را از گوگل پیدا و یکی از آن‌ها را خریداری کنید. از معتبرترین و با دوام‌ترین آبپاش‌های مخفی شونده، می‌توان به برند هانتر اشاره کرد.

 • ضمانت‌نامه

محصولات برندی را خریداری کنید که برای تمام کالاهای خود، ضمانت‌نامه در نظر گرفته باشد. در روز خرید، ضمانت‌نامه مهر و امضا شده را همراه با کالا از فروشنده دریافت کنید. در صورت وجود هر گونه خرابی و اختلال در دستگاه (در مدت زمان ضمانت‌نامه)، می‌توانید با یکی از نمایندگی‌های فعال این برند، تماس حاصل فرمایید.

 

نتیجه گیری و جمع بندی

آبپاش هانتر، یکی از با کیفیت‌ترین و کاربردی‌ترین آبپاش‌های مخفی است که اصالت آمریکایی دارد. از مزایای این محصول می‌توان به قابل دید نبودن آن و در نتیجه کاهش احتمال سرقت، آسیب دیدن، عدم برخورد به اجسام دیگر، نصب آسان، آبیاری در زمان کوتاه و… اشاره کرد. این آبپاش در مدل‌های مختلفی ساخته می‌شود که می‌توانید با توجه به نوع کاربرد، از بهترین و مناسب‌ترین آن، استفاده کنید.

این یک تست است.