مزایا آبپاش مخفی شونده

در این مقاله به موضوع مزایا آبپاش مخفی شونده پرداخته میشود.

فراوانی پارک ها و فضای سبز و  محیط های ورزشی مختلف باعث شده است. تا ناحتیاج به استفاده از آبپاش مخفی شوند نیز  بیشتر از قبل شود.

نیاز به آبیاری یکی از نیاز های اصلی و اساسی هر محیط دارای چمن است. که می تواند در حفظ و نگه داری زیبایی و جذابیت آن نیز تاثیر گذار باشد.

به همین علت  در این مطلب قصد داریم نحوه ی کار و ویژگی ها و مزایای استفاده از این آبپاش ها در محیط های مختلف را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

 

احتمالا تا به االان زمان  تماشای مسابقات ورزشی مانند فوتبال یا گلف  یا هر ورزشی که دارای زمین های چمن بزرگ هستند.

برایتان این سوال بوجود آمده باشد که این زمین های چمن بچژور به این راحتی و درمدت زمان اندک آبیاری می شوند.بدون اینکه اثری از تجهیزات خاصی بر روی زمین دیده شود؟

در زمان های نه چندان دور برای آبیاری فضاهای سبز کوچک نیز نیروی انسانی و هزینه ی بسیار گزافی صرف می شد. اما استفاده از آبپاش مخفی شونده به علت ویژگی هایی که در طراحی خودش دارد باعث شده است. تا این هزینه ها به کمترین مقدار خود برسد. و هم چنین به مقدار قابل توجهی در مصرف آب ، که امروزه کم آبی بحرانیست جهانی، صرفه جویی شود

کاهش هزینه از مزایا آبپاش مخفی شونده

کاهش هزینه ها  تنها ویژگی این مدل آب پاش نیست و ویژگی های دیگر آن باعث شده است. تا امروزه انتخاب قطعی و اول و آخر همه ی کسانی باشد. که قصد آبیاری یک زمین چمن هر چند کوچک را نیز دارند.

استفاده از این نوع آبپاش ها باعث شده است. تا مسیر آبیاری مکان های مورد نظر نیز به علت  مکانیزم قابل طراحی و برنامه ریزی بودن  دستگاه بهبود کیفی بسیار چشمگیرو مناسبی پیدا کند.

همگامی که که از این آبپاش های مخفی شونده در یک محیط استفاده می شود، دیگر نگرانی  ای برای عدم آبیاری به موقع (در روش های سنتی مثلا خطای نیروی انسانی) و مناسب همه ی قسمت های چمن مورد نظر وجود نخواهد داشت.

خطا انسانی

این در حالی است که استفاده از نیروی انسانی برای اینکار باعث  بالا رفتن هرچه بیشتر خطاهای انسانی می شود.

و در برخی از موارد شاهد مشکلاتی در روند آبیاری از نظر کیفی و زمان بندی مناسب باشیم.

البته این  آبپاش ها  نیز با توجه به طراحی  در ساختی  که دارند باید به طور مرتب  و منظم بررسی  شده است.

از نظر کیفیت و کارایی آن ها اطمینان حاصل کرد زیرا این محصولات نیز ممکن است در طول زمان و به دلایل مختلف  باعث نقص فنی شوند.

در نتیجه ی خطای آن ها در عملکرد و کیزان راندمان مفید دستگاه اختلال بوجود آید.

 

مزایا آبپاش مخفی شونده

 

همانطور که درمتن پیش رو  نیز اشاره کردیم ویژگی و مزایای آبپاش های مخفی شونده باعث شده است.

تا در جاا های مختلف شاهد استفاده از این محصولات برای آبیاری مکان مد نظر باشیم.

از چشمگیرترین ویژگی های این محصولات می توان به کم کردن نیروی انسانی و هزینه های  مختص به آنها  برای آبیاری اشاره کرد.

این پروسه نیز مانند خیلی  از کارهایی که با مکانیزه و ماشینی شدن باعث ابیشتر شدن صرفه جویی در هزینه ها شده اند،

می تواند باعث مدیریت هرچه قوی تر هزینه ها شود.

یکی دیگر از ویژگی های مهم آبپاش مخفی شونده ببیشتر شدن سرعت و کم تر شدن زمان برای آبیاری مکان مد نظر می باشد.

در کنار این ویژگی ها نمی توان از حظ بصری ایجاد شده در اثر استفاده از این آبپاش های مخفی شونده به راحتی چشم پوشی کرد.

مزیت های دیگر این نوع آبپاش

با توجه به اینکه این آبپاش های مخفی شونده به آسانی در داخل سطح زمین فرو رفته است.  هیچ اثری از آن ها دیده نمی شود، چمن ها یکدست و مرتب شدت و این کار باعث   زیبایی هرچه  بیشترمحیط می شود.

در روش آبپاشی سنتی به علت  وجود این ابزار الات  در سطح زمین، معمولاً  آسیب های آن ها نیز بسیار زیاد بود ه اما امروزه استفاده از آبپاش مخفی شونده باعث شده تا آسیب انسانی به این تجهیزات تقریبا به صفر برسد و این امر در دوام و پایداری آن ها نیز بسیار تاثیر گذار باشد.

با توجه به اینکه سیستم آبیاری مخفی شونده بر اساس پنهان شدن تجهیزات  آبپاش بنا شده است دیگر از بین رفتن و یا پوسیدگی بخش های مختلف تجهیزات مورد استفاده برای آبیاری معنا نخواهد داشت

همین کار می تواند احتمال یخ زدگی آب  داخل لوله ها را تا مقدار  قابل توجهی کم کند.

از دیگر ویژگی های قابل ذکر این ابپاش های مخفی شونده میتوان به عوض کردن اندازه ی شعاع آبیاری در آندانست . که به افراد این فرصت را می دهد تا در صورت نیاز به آسانی محدوده ی آبیاری در محیط مد  نظر را تغییر دهند.