کارواش صنعتی – لیست قیمت پمپ کارواش صنعتی ایتالیایی

کارواش صنعتی

کارواش صنعتی تک فاز – کارواش صنعتی ۱۱۰ بار  – کارواش صنعتی سه فاز  – کارواش صنعتی قیمت – کارواش صنعتی ۲۰۰ بار – کارواش صنعتی کوچک – کارواش صنعتی سیار – کارواش صنعتی دی جی کالا – کارواش صنعتی دیوار – پمپ کارواش صنعتی برتولینی ایتالیا – پمپ کارواش صنعتی اینتر پمپ ایتالیا – کارواش صنعتی ماشین – لوازم کارواش صنعتی – قیمت دینام کارواش 

پمپ کارواش صنعتی وسیله ای ایست برای شستشوی انواع خوردو – قطعات صنعتی – کف کارخانجات و کارگاه های صنعتی می باشد.

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

تجهیزات کارواش صنعتی نمایش بیشتر

آشنایی با انواع کارواش صنعتی و کارکرد هر کدام از آن ها

وقتی که شما خواهان خرید یک کارواش صنعتی می باشید باید به این موارد بالا توجه فرمایید. در اولین مرحله خرید کارواش صنعتی بهتر است که متوجه برق مورد نیاز دستگاه خود شوید چون بعضی از کارواش ها با برق تک فاز و برخی دیگر با برق سه فاز کار می کنند. در اکثر کارواش های معمول کارواش تک فاز ۱۰۰ یا ۱۱۰ بار می باشد و  کارواش سه فاز از از ۱۵۰ – ۲۰۰ بار (کارواش صنعتی ۲۰۰ بار) و … می باشند. بنابر این اگر شما برق محل نصب کارواش خود را بدانید بسیار راحت می توانید کارواش خود را انتخاب نمایید.

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

کارواش صنعتی به وسیله ای است که متشکل از چهار قسمت عمده می باشد:

۱- پمپ کارواش

۲- الکتروموتور

۳- شاسی و کوپله (چرخ و دسته)

۴- شیر فشار شکن

آشنایی با پمپ کارواش صنعتی و انواع آن

برند های مطرح کارواش صنعتی 

۱- اینتر پمپ ایتالیا

۲- برتولینی ایتالیا

۳- بوش آلمان

۴- پمپاک ایتالیا

۵- اوربیت آمریکا

بیشتر تماس های دریافتی ما این است که کدام برند از همه بهتر می باشد و …: برای جواب به این سوال باید گفت که از لحاظ کیفیت پمپ های موجود در بازار دارای کیفیت مناسبی می باشند که در این میان بهترین آن برای کارواش پمپ اینتر ایتالیا می باشد به خاطر کیفیت ساخت بالا و طول عمر مفید – شرایط تعمیر و نگهداری پمپ (جسه پمپ بزرگتر می باشد و به راحتی پمپ قابل تعمیر و نگهداری می باشد).

در حال حاضر یکی از پرفروش ترین و کارآمدترین تجهیزات در صنایع مختلف در جهت رفع آلودگی ها و جرم از روی سطوح و اجسام کارواش صنعتی است. پمپ کارواش برتولینی این دستگاه که در ابعاد و مدل های متنوعی طراحی و ساخته می شود یکی از قوی ترین لوازم کارواش صنعتی است که با برخورداری از میزان فشار بالای آب، موجبات حذف و از بین رفتن کامل کثیفی ها در اماکن مختلف را فراهم می آورد.

شکی نیست که حضور آلاینده و کثیفی های مختلف در یک محیط نه تنها کاهش راندمان کاری کارکنان و عملکرد تجهیزات و دستگاه ها را به دنبال دارد بلکه موجب پایین آمدن کیفیت و جلوه های بصری نیز می گردد. به طبع چنین رویه ای زمینه را برای مختل نمودن پروسه تولید و پایین آوردن کیفیت محصولات و خدمات را فراهم می آورد. از این رو انجام عملیات کاربردی مربوط به نظافت به منظور از بین بردن آلودگی های مختلف و ارتقا کیفیت زندگی در یک محیط، امری مهم و اجتناب ناپذیر است. پمپ کارواش صنعتی با بهره مندی از برنامه تجهیزات صنعتی نقش بسیار مهمی را در حذف چنین مشکلاتی ایفا می کند. از طرفی هم باعث افزایش عمر مفید دستگاه ها و تجهیزات نیز می شود. ما در این بخش از مطلب خود قصد داریم تا همه آنچه که مربوط به انواع کارواش صنعتی و کارکرد هر کدام از آن ها است را در اختیارتان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

کارواش صنعتی چیست؟

کارواش صنعتی یا واترجت به دستگاه شوینده بسیار قوی اطلاق می شود که از آن در محیط های صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی برای نظافت و تمیز کردن سطوح مختلف، تجهیزات و قطعات استفاده می گردد. این دستگاه که از یک دو قسمت اصلی پمپ کارواش و الکتروپمپ تشکیل می شود بر مبنای فشار آب خروجی که دارد عملیات مربوط به شست و شو و لایه برداری را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. تجهیزاتی که در طراحی و تولید این دستگاه به کار برده می شود تماماً ساخت ایتالیا می باشد و از کیفیت بالایی بهره مند است.

در حالت کلی دستگاه کارواش صنعتی از لحاظ جریان آب پرفشار در رده های مختلفی تولید می شود تا به این صورت بتواند نیاز مشتریان در صنایع مختلف را برآورده سازد. به واقع هدف اصلی از تولید این دستگاه برآورده ساختن تمامی نیازهای نظافتی در صنایع مختلف به منظور حذف بهینه، با کیفیت و مقرون به صرفه آلودگی ها با پاشش بسیار زیاد آب است.

کارواش صنعتی
قیمت کارواش صنعتی

اساس کار کارواش صنعتی چگونه است؟

در رابطه با اساس کار کارواش صنعتی باید گفت بخش عمده ای از انواع مدل های آن برای انجام فعالیت خود بایستی به شیر آب متصل شوند. از آنجایی که پمپ فشار قوی بخش اصلی و مهم این دستگاه است  و وظیفه افزایش فشار آب بر عهده آن می باشد لذا برای نظافت و شست و شوی سطوح مختلف باید ابتدا به یک منبع آب متصل شده و سپس به هنگام خروج، آن را به فشار مورد نظر برساند. در واقع میزان فشار آب وارد شده توسط پمپ تعبیه شده در دستگاه افزایش یافته و از طریق تجهیزات دیگری همچون لنس و نازل ها به سمت بیرون پاشیده می شود.

دو فاکتور بسیار مهمی که باید در هنگام کارکرد دستگاه کارواش یا واترجت صنعتی در نظر گرفته شود دبی یا سرعت  و فشار آب می باشد. هراندازه که سرعت پاشش آب توسط پمپ دستگاه زیاد باشد راندمان دستگاه برای انجام عملیات نظافتی نیز بیشتر می شود. هرچقدر هم که فشار آب بالاتر باشد به همان اندازه هم توان و قدرت دستگاه برای نظافت و شستن آلودگی ها و حتی لایه های قدیمی و عمیق تر آلاینده ها افزایش می یابد.

مزایای استفاده از کارواش صنعتی چیست؟

واترجت صنعتی

یکی از سوالاتی که ذهن اغلب خریداران را درگیر کرده این است که با توجه به مشخصات فنی دستگاه پمپ کارواش صنعتی، در کنار پاشش پرفشار آب چه مزایای دیگری می توان برای آن در نظر گرفت؟ در حالت کلی زمانی از واترجت صنعتی استفاده می شود که قصد داشته باشیم میزان آب کمتری مصرف کنیم. به عبارتی در مصرف آب صرفه جویی کنیم. شکی نیست که بکار گیری چنین دستگاه مکانیزه ای در مقایسه با شیوه های سنتی و قدیمی نظافتی به واسطه پاشش پرفشار، حجم بسیار کمی از آب را برای حذف آلودگی ها مصرف می کند.

به علاوه آنکه استفاده از دستگاه کارواش صنعتی می توان عملیات نظافتی را به آسانی و در کمترین زمان ممکن انجام داد و کیفیت بی نظیر و ماندگار را بر جای گذاشت. به بیانی ساده تر کاهش در تعداد نیروی کار خدماتی که تأثیر بسزایی در کاهش هزینه دارد از مزایای این دستگاه می باشد. از دیگر مزیت های استفاده از واترجت صنعتی می توان به این ویژگی کلیدی اشاره کرد که فشار زیاد آن و استفاده از تجهیزات قدرتمند با ابعاد استانداردی نظیر لنس ها نظافت تمامی قسمت های باریک و دور از دسترس به آسانی انجام می گیرد. از طرفی هم کاهش در مصرف مواد شوینده باعث سازگاری بالای انواع مدل های دستگاه کارواش صنعتی با محیط زیست می گردد.

معرفی انواع کارواش صنعتی

طراحان و تولید کنندگان کارواش صنعتی انواع گوناگونی از آن را متناسب با کاربری مختلف تولید و با قیمت های مقرون به صرفه ای به بازار عرضه می کنند. تمامی آن ها متشکل از اجزایی همچون موتور، پمپ دستگاه، نازل و شیلنگ می باشد که با استفاده از تجهیزاتی همچون نازل و لنس به یک منبع آب متصل می شوند. در ادامه شما را با انواع ساخته شده ای از این محصول آشنا می سازیم:

کارواش صنعتی برقی: این نوع کارواش همان گونه که از نامش مشخص است برای عملیات نظافتی خود از موتور الکتریکی استفاده می کند و برای مصارف نیمه صنعتی و خانگی بسیار مناسب و کاربردی می باشد.

کارواش صنعتی بنزینی: این مدل از کارواش صنعتی برای انرژی مورد نیاز خود را برای انجام فعالیت از بنزین تأمین می کند. سایز های متنوعی از این دستگاه تولید می گردد و بیشتر برای مصارفی همچون صنعتی و کارهای سنگین به کار برده می شود.

واترجت صنعتی بنزینی : به هنگام انجام عملیاتی نظافتی خود سرو صدای بسیاری تولید می کند لذا بهتر است از آن در محیط های داخلی استفاده نشود.

کارواش صنعتی آب گرم و سرد: این مدل از واترجت صنعتی مناسب برای نظافت سطوح مختلف می باشد. در بسیاری از مواقع با توجه به شدن و عمیق بودن سطح آلودگی ها، برای نظافت باید از نوع آب گرم آن استفاده شود. چرا که افزایش دمای آب موجود در واترجت صنعتی آب گرم، باعث می شود تا بافت آلوده به خاطر پاشش پرفشار آب گرم از روی سطح جدا شده و عملیات نظافتی راحت تر انجام شود.

تلفن های تماس جهت دریافت قیمت :  

 ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۴       ۰۲۱۳۳۹۵۰۹۹۳

کارواش صنعتی چیست؟

کارواش صنعتی وسیله ای ترکیبی از یک موتور برقی یا بنزینی به همراه یک پمپ کارواش صنعتی است. با در اختیار داشتن این وسیله کاربردی می توانیم هرگونه عملیات شستشو را با سرعت بالا و به بهترین نحو ممکن انجام دهیم. معمولا برای انتخاب بهترین پمپ کارواش صنعتی و بهترین موتور برای کارواش صنعتی مواردی از جمله توان خروجی مورد نیاز، قابلیت جابجایی، نوع سوخت موتور و … مورد توجه قرار می گیرد. مدل های متنوعی از پمپ کارواش صنعتی در بازار موجود است. تعدادی از این برند ها از جمله برتولینی، اینتر و … از جمله نام های شناخته شده در این زمینه هستند. همچنین بسیاری از شرکت های چینی اقدام به تولید انواع موتور و پمپ آب صنعتی مورد استفاده در کارواش ها نموده اند که با توجه به خرابی بالا و عدم امکان سرویس به موقع انها، خرید موتور و پمپ چینی تا حد ممکن توصیه نمی شود.

کارواش صنعتی

کارواش صنعتی چگونه ساخته می شود؟

کارواش صنعتی یکی از تجهیزات ابداعی و ترکیبی خلاقانه است. برای ساخت این وسیله ابتدا باید یک پمپ مناسب و کاربردی انتخاب شود. سپس این پمپ توسط یک موتور به حرکت درآمده و با افزایش آب موجود در آن، به سرعت و با فشار بالا، آب را به پیرون پمپاژ کند. معمولا اتصال موتور به پمپ ه صورت کوپل مستقیم انجام می پذیرد. علاوه بر آن، می توان به شیوه غیر مستقیم و با استفاده از تسمه، این کار را انجام داد. با حرکت موتور، پمپ شروع به فعالیت نموده و آب خروجی پرفشار را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

کاربرد های کارواش صنعتی چیست؟

انواع کارواش از نوع صنعتی در موارد گوناگونی کاربرد دارد. استفاده عمده از کارواش صنعتی در شستشوی خودرو و قطعات و تجهیزات صنعتی است. می توان از وسیله یاد شده در موارد زیر استفاده نمود:

 • راه اندازی یک کارواش: یکی از موارد پرکاربردی که برای کارواش صنعتی بیان می شود، استفاده از آن در کارواش و به منظور راه اندازی یک واحد کارواش است. با توجه به محدودیت افراد برای شستشوی ماشین ها به صورت شخصی، به خصوص در شهر های بزرگی مانند تهران؛ دایر نمودن یک واحد کارواش می­تواند یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور باشد. برای این منظور توصیه می شود حتماً از پمپ های با کیفیت استفاده شود، زیرا پمپ کارواش صنعتی قلب این مجموعه محسوب شده لازم است به صورت طولانی مدت و تحت فشار کاری بالا مورد استفاده قرار گیرد. انتخاب پمپ مناسب از میان گزینه های متعدد موجود، کار دشواری است. لذا بهره گیری از نظر کارشناسان مجرب در این زمینه بهترین پیشنهاد است.
 • شستشوی ماشین های سنگین و وسایل حمل و نقل عمومی: شستن کامیون ها، اتوبوس ها، واگن های قطار شهری و … با استفاده از کارواش صنعتی به سرعت و در کمترین زمان ممکن قابل انجام است. رانندگان خودرو های سنگین، می توانند با تهیه و در اختیار داشتن چنین پمپ هایی، نیاز های خود را به سرعت مرتفع سازند.
 • شستشوی محوطه باز ساختمان های بزرگ یا پارکینگ ها: نظافت اماکن بزرگ، همواره یکی از فعالیت های نظافتی پر دردسر و زمان بر بوده است. با استفاده از یک پمپ کارواش برتولینی صنعتی مناسب می توانیم این عملیات را در کمترین زمان ممکن و با کمترین تعداد نیرو انجام دهیم. بیمارستان ها، فرودگاه ها، فضاهای عمومی شهری، ترمینال های مسافربری و … می توانند از جمله نقاطی باشند که با استفاده از کارواش صنعتی می توان عملیات شستشو را به بهترین شکل ممکن در آنجا به اتمام رساند. پمپ برتولینی
 • شستشوی نما: نمای ساختمان های شهری، به مرور زمان و به دلیل رسوب گرد و غبار، دوده، بارش باران های اسیدی و آلودگی هوا، کدر و تیره شده و لازم است، پس از مدتی شسته شود این کار معمولاً توسط شرکت های معتبری که با رعایت استاندارد ها و ایمنی لازم برای کار در ارتفاع در نظر گرفته شده است انجام می شود که مستلزم نصب داربست یا راپل کاری است. استفاده از یک کارواش صنعتی که توان تامین فشار لازم و پاشش آب به ارتفاع بالا را داشته باشد، می توان بدون نیاز به نصب داربست و … این کار را انجام دارد.
 • شستشوی قطعات و تجهیزات صنعتی: از دیگر موارد کاربرد این وسیله، توان به شستشوی قطعات و تجهیزات صنعتی در کارخانجات بزرگ و کارگاه های تولیدی اشاره نمود. این قطعات پس از مدتی به علت نشست بیش از حد دوده، گرده و غبار، نیاز به پاک شدن دارند. پاکی این قطعات، موجب کارکرد بهینه آن و بالا رفتن راندمان تولید می شود.
 • جرم گیری و زدودن لجن شبکه آب و فاضلاب: یکی دیگر از کاربرد های کارواش صنعتی استفاده از آن برای جرم گیری لوله های انتقال فاضلاب از لجن های رسوبی است که موجب گرفتگی و اختلال در شبکه می شوند.
 • نظافت تاسیسات و تجهیزات و مبلمان شهری: مانند نمای ساختمان های شهری، میز و نیمکت های شهر، سطل های زباله، ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی، چراغ ها و درختان و … نیاز به شستشوی مداوم و منظم دارند. لذا با استفاده از یک کارواش صنعتی قابل جابجایی، می توان به راحتی این عملیات را انجام داد.
 • کشاورزی: پمپ کارواش صنعتی می تواند در شبکه انتقال آب در کشاورزی یا ایجاد شبکه آبیاری قطره ای و تحت فشار به کار گرفته شود.

نازل لوله باز کن

پمپ کارواش صنعتی چه انواعی دارد؟

به شیوه های گوناگون و از زوایای دید مختلف می توان به دسته بندی انواع پمپ کارواش صنعتی پرداخت. مثلا می توان انواع کارواش صنعتی را بر اساس میزان بار فشار آب خروجی به دسته کم فشار (پمپ های با فشار کمتر از ۱۱۰ بار) و پرفشار (پمپ های با فشار بالای ۱۱۰ تا ۲۰۰ و بیشتر) دسته بندی کرد. همچنین بر اساس برق مصرفی موتور، می توان انواع پمپ را به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم کرد. یکی دیگر از دسته بندی های ارائه شده برای پمپ های صنعتی، نوع سوخت موتور محرکه پمپ است که می تواند الکتریسیته یا سوخت های فسیلی باشد. در مواردی که نیاز به استفاده از پمپ کارواش صنعتی در نقاطی که دسترسی به برق میسر نمی باشد، داریم باید از انواع بنزینی آن استفاده کنیم.

 

میزان فشار آب کارواش صنعتی چقدر است؟

کارواش صنعتی بر اساس نوعی پمپی که روی آن قرار گرفته است می تواند فشار های متنوعی را ایجاد نماید. اما پر استفاده ترین انواع پمپ های صنعتی بر اساس میزان فشاری که تولید می کنند پمپ های ۱۱۰۰ تا ۱۱۰ بار و پمپ های ۲۰۰ بار هستند. در مواردی که نیاز به احداث یک کارواش متوسط داریم یا می خواهیم از پمپ کارواش صنعتی برای شستشوی محوطه کارگاه  … استفاده کنیم، توصیه می شود از انواع ۱۱۰ بار استفاده شود تا با هزینه کمتر و میزان استفاده از برق کمتر، نیاز ما مرتفع شده و از هزینه های اضافی برای خریداری پمپ و پرداخت قبض برق مصرفی جلوگیری شود. همچنین اگر قصد راه اندازی یک کارواش بزرگ را داریم یا میزان استفاده از پمپ بالا است، توصیه می شود از پمپ کارواش صنعتی با فشار ۲۰۰ بار و بیشتر استفاده کنیم. در هر صورت برای انتخاب بهترین برند و نوع کارواش باید با کارشناسان مجرب در این زمینه مشورت نموده تا بهترین انتخاب صورت پذیرد.

روی اغلب پمپ های صنعتی چنین فشارسنج هایی برای رصد میزان فشار آب نصب شده است.

مزایا استفاده از کارواش صنعتی برای محیط زیست چیست؟

کارواش صنعتی با افزایش راندمان آب مصرفی، به دلیل افزایش فشار آب و در نتیجه سهولت انجام عملیات شستشو، به مصرف بهینه آب و برق کمک شایانی می نماید. لذا استفاده از این­گونه تجهیزات کاربردی، می تواند به استفاده بهینه از منابع محدود آب و برق کمک کند.

کارواش صنعتی از نظر مالی چه منافعی دارد؟

استفاده از کارواش صنعتی از جهات گوناگونی برای صاحبان مشاغل و کارفرمایان از نظر مالی به صرفه است.

مصرف آب کمتر: میزان اثری که از آب پرفشار حاصل می گردد، چند برابر اثر آبی است که با فشار معمولی برای شستشو به کار گرفته شود. لذا با استفاده از پمپ کارواش صنعتی میزان آب مصرفی به میزان قابل توجهی کاهش یافته و علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، هزینه پرداختی برای آب بها نیز کاهش می یابد.

نیاز به نیروی انسانی کمتر: با استفاده از یک پمپ کارواش صنعتی میزان نیروی انسانی و نفراتی که برای هرگونه عملیات شستشو به کار گرفته می شود، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و با تعداد نفرات کمتر می توان، همان کار را به اتمام رساند.

انجام سریعتر کارها: با توجه به اثر بخشی بیشتر آب پرفشار، مدت زمان لازم برای انجام عملیات شستشو کمتر می شود. کارواش صنعتی نقش به سزایی در سرعت بخشیدن به شستشوی نما، کف و دیواره ها یا تجهیزات و قطعات صنعتی دارد.

هنگام اقدام جهت خرید کارواش صنعتی چه مواردی مدنظر قرار گیرد؟

دبی آب خروجی: کارواش صنعتی با توجه به توان پمپ به کار گرفته شده در سیستم، می تواند دبی آب متفاوتی را ایجاد نماید. اگر برای انجام عملیات شستشو، نیاز به حجم آب بالایی داشته باشیم، توصیه می شود از پمپ های با دبی آب بالاتر استفاده نماییم.

فشار آب مورد نیاز: انواع پمپ کارواش صنعتی می توانند فشار آبی متغیری را ایجاد نماید. میزان این فشار با واحد بار سنجیده می شود. معمولاً این پمپ ها دارای حداقل ۱۰۰ با فشار خروجی هستند. هر چه این عدد بیشتر شود، میزان فشار آب خروجی از پمپ نیز افزایش می یابد. وقتی به دنبال راه اندازی یک کارواش هستیم، پمپ برتولینی بهتر است ابتدا با یک کارشناس خبره در این زمینه مشورت نموده تا با توجه به حجم کاری و میزان فشار آب مورد نیاز، بهترین گزینه ها به ما پیشنهاد شود. در این مرحله، کارشناس فنی با برآورد میزان دقیق فشار آبی که باید بین همه نازل ها پخش شود، پمپ کارواش صنعتی متناسب با نیاز کارواش را پیشنهاد می دهد. برآورد دقیق این عدد، از مشکلات بعدی که از کاهش فشار آب و … حادث می شود، جلوگیری می نماید.

منبع تامین انرژی موتور پمپ:

یکی از مهم ترین اجزای کارواش صنعتی، موتور محرکه پمپ است که می تواند با برق یا با استفاده از سوخت فسیلی مانند بنزین و … به حرکت درآید. اگر کارواش یا کارگاه ما مجهز به برق سه فاز باشد و از طرفی نیاز به پمپی قدرتمند داشته باشیم، بهترین گزینه پیشنهادی، پمپ های فشار بالا (۲۰۰ بار و بیشتر) که با برق صنعتی سه فاز کار می کنند است. همچنین اگر محدودیت دسترسی به برق داریم یا می خواهیم یک پمپ کارواش صنعتی قابل جابجایی در اختیار داشته باشیم، می توانیم از انواع پمپ کارواش صنعتی با موتور بنزینی استفاده کنیم.

مکانیزم عملکرد پمپ کارواش صنعتی چگونه است؟

اغلب پمپ های کوپله شده در کارواش صنعتی، از نوع پیستونی هستند. حرکت رفت و برگشتی پیستون ها در سیلندر پمپ، موجب افزایش شدت جریان و فشار آب خروجی از پمپ می شود. اگر منبع آبی که به پمپ وصل می شود، تصفیه شده و شیرین باشد، طول عمر دستگاه و بیشتر بوده و عملکرد بهتری از آن را شاهد خواهیم بود. در صورتی که به منبع آب شیرین دسترسی نداریم و یا اینکه در یک کارگاه صنعتی، لازم است با توجه به محدودیت منابع آبی، دوباره آب به چرخه مصرف بازگردد، توصیه می شود از انواع پمپ کارواش پیستونی با سری چدنی یا استیل ضد زنگ با بار بالا استفاده شود.

شرکت برتولینی یکی از نام های معتبر تولید کننده پمپ آب صنعتی است.

قطعات پمپ کارواش اینتر ایتالیا

مهم ترین نکات برای نصب و استفاده بهینه از پمپ کارواش صنعتی چیست؟

 • نکته اول در رابطه با استفاده بهینه از پمپ کارواش صنعتی، نصب صحیح پمپ و راه اندازی آن است. سعی کنید اگر پمپ از نوع ثابت است، حتماً در حالت تراز قرار گیرد. برای اتصال پمپ به لوله های انتقال آب یا شلنگ های ورودی و خروجی، لازم است از بست های قوی که توان تحمل فشار بالای آب را دارا هستند، استفاده شود. پس از راه اندازی اولیه دستگاه، در اولین اقدام، بعد از گذشت ۵۰ ساعت از فعالیت دستگاه، روغن آن تعویض گردد. پس از تعویض روغن اولیه، در صورتی که با روغن ریزی و … مواجه نباشیم، لازم است هر ۵۰۰ ساعت یکبار، روغن پمپ مورد استفاده تعویض گردد. بهترین روغن برای این کار، روغن ۴۰ است.
 • دمای آب ورودی به پمپ، نکته مهم دیگری است که در هنگام استفاده از پمپ کارواش صنعتی حتما ً باید مورد توجه قرار گیرد. دمای آب ورودی در پمپ های معمولی نباید از ۴۰ درجه بالاتر رفته و در کمترین دما هم، نباید به زیر صفر برسد.
 • بهترین آب مصرفی در پمپ های معمولی، آب تصفیه شده بدون املاح است. هر چند اکثر پمپ های کارواش صنعتی، دارای توری برای جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی به داخل پمپ هستند، اما اگر آب مورد استفاده دارای حجم زیادی از املاح و رسوبات است و اصطلاحاً، شوری آن بالا است، حتما باید از پمپ های استنلس استیل استفاده شود.
 • یکی از مشکلاتی که ممکن است به مرور زمان و در اثر استفاده نادرست از پمپ های پیستونی بوجود آید، استفاده خشک و بدون آب از پمپ است.
 • نکته بعدی برای استفاده بهینه از پمپ کارواش صنعتی تنظیم میزان فشار بار خروجی آن است. به عنوان یک توصیه عمومی، بهتر است همواره فشار کاری دستگاه، کمتر از میزان اسمی آن باشد.
 • استفاده از شیر فشار شکن در پمپ کارواش صنعتی موجب اطمینان خاطر از عدم آسیب رسیدن به دستگاه در صورت بالا رفتن غیر طبیعی فشار درونی دستگاه می شود. همواره از باز بودن و صحت عملکرد شیر فشار شکن پمپ خود اطمینان حاصل فرمایید.
 • تامین برق مورد نیاز پمپ، به شکل صحیح و از طریق اتصالات مطمئن، یکی دیگر از نکات ایمنی مورد توجه در استفاده بهینه از پمپ کارواش است.

نگهداری و سرویس پمپ کارواش صنعتی چگونه است؟

برای استفاده بهینه از پمپ کارواش صنعتی لازم است کلیه افرادی که با این وسیله سروکار دارند، آشنایی اولیه با مکانیزم عملکرد و نحوه کارکرد صحیح آن را داشته باشند. از طرفی، در صورتی که بازدید های دوره ای، تعویض روغن و بررسی قطعات پمپ کارواش صنعتی توسط تکنسین فنی، به دقت و در زمان مقرر صورت پذیرد، می توان از طول عمر و عملکرد صحیح پمپ در طولانی مدت، اطمینان حاصل نمود.

تعویض روغن پمپ کارواش

تعویض روغن پمپ کارواش صنعتی به صورت دوره ای یکی از مهمترین نکات برای نگهداری از آن است.

مزیت خرید پمپ کارواش صنعتی از شرکت های معتبر چیست؟

پمپ کارواش، مانند هر قطعه صنعتی دیگری، نیاز به سرویس و نگهداری داشته و به مرور زمان و پس از مدتی استفاده، نیاز به تعویض برخی قطعات یا سرویس اساسی دارد، که با توجه به فشار کاری بالای آن، امری بدیهی و قابل توجیه است. مزیت خرید برند های معتبر پمپ، از شرکت های معتبر و دارای سابقه، در هنگام برخورداری از این خدمات و تامین مطمئن قطعات مصرفی و تعویضی نمایان می گردد. به همین دلیل است که به عنوان یک توصیه عمومی برای خرید مطمئن پمپ کارواش صنعتی حتماً سعی کنید، از یک سو محصولی از برند های معتبر از جمله شرکت های با سابقه ایتالیایی مانند پمپ برتولینی ، پمپ اینتر و …را انتخاب کنید، از سوی دیگر نیز، خرید خود را از شرکت های دارای مجوز فعالیت و شناخته شده انجام دهید.

بهترین روش تهیه کارواش صنعتی چیست؟

با توجه به استقبال گسترده از این محصول کاربردی، بسیاری از افراد به دنبال یافتن بهترین و سریع­ترین راه برای دسترسی به اطلاعات انواع پمپ کارواش صنعتی هستند. با یک جستجوی سریع در اینترنت، سایت ها و شرکت های متعددی در این رابطه برای ما به نمایش در می آید. می توان از طریق این فروشگاههای اینترنتی به حجم قابل قبولی از اطلاعات کاربردی در این رابطه دست یافت. همچنین می توان قبل از انتخاب محصول نهایی، طی تماس تلفنی با کارشناسان فنی شرکت، در رابطه با این وسیله صنعتی کاربردی و مهم، مشاوره رایگان دریافت نموده تا بهترین انتخاب را داشته باشیم.

یکی از مهم‌ترین عوامل در نگهداری بهینه و صحیح ماشین‌ها و سطوح مختلف، شست و شوی درست و اصولی آن‌ها است. هم چنین یکی از عوامل مهم در شست و شوی اصولی سطوح، نحوه شست و شو و نوع دستگاه به کار رفته است. استفاده از تجهیزات پیشرفته و صنعتی در شست و شوی سطوح سبب افزایش راندمان و کیفیت پاکیزگی می‌شود. در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از موثرترین روش‌های شست و شو یعنی استفاده از کارواش صنعتی آشنا کنیم؛ لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

منظور از کارواش صنعتی چیست؟

کارواش صنعتی نوعی دستگاه پیشرفته جهت شست و شوی سطوح مانند ماشین‌ها است که واتر جت نیز نامی‌ده می‌شود. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی فشار بالای آب سبب از بین رفتن آلودگی و لکه‌های روی سطوح می‌شود. دستگاه کارواش صنعتی در مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارد که جهت شست و شوی سطوح مختلفی از آن‌ها استفاده می‌شود. بنابراین اگر قصد خرید این دستگاه را دارید توجه داشته باشید که مدل مناسب با کار خود را انتخاب کنید. داشتن اطلاعات کافی در مورد ویژگی‌ها و انواع مختلف این دستگاه می‌تواند شما را در خرید بهتر یاری کند.

نکات مهم در انتخاب کارواش صنعتی

با توجه به وجود مدل‌های مختلف دستگاه کارواش صنعتی، خریدار باید پیش از انتخاب این دستگاه نکاتی را در نظر داشته باشد. از جمله نکات مهم در انتخاب دستگاه واتر جت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع کاربرد

پیش از انتخاب واتر جت به این نکته دقت کنید که کاربرد این دستگاه برای شما چیست؛ به عبارت بهتر هدف شما از خرید این دستگاه تمیز کردن چه سطحی است. با توجه به این‌ که دستگاه واتر جت دارای انواع و مدل‌های مختلفی است پیش از خرید این نکته را در نظر داشته باشید که چه مدل و نوعی از این دستگاه مناسب کار شما است.

کارواش صنعتی
کارواش صنعتی

میزان حجم آلودگی

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب دستگاه واترجت، میزان حجم آلودگی است که می‌خواهید به وسیله دستگاه پاک کنید. انواع مختلف این دستگاه دارای توان موتور متفاوت و ظرفیت‌های متفاوت در پاک کردن آلودگی‌ها است.

میزان قدرت موتور و منبع تغذیه

قدرت موتور و منبع تغذیه آن باید کاملا متناسب با مساحت و ویژگی‌های فضایی باشد که قرار است پاکسازی شود‌. همچنین پیش از خرید دستگاه کارواش صنعتی، به سهولت دسترسی به منبع تغذیه آن توجه داشته باشید. با در نظر گرفتن نکات ذکر شده می‌توانید بهترین محصول متناسب با کار خود را انتخاب کنید.

کارواش خانگی و کارواش صنعتی چه تفاوتی دارند؟

کارواش خانگی دستگاهی است که جهت پاکیزگی محیط‌های کوچک از آن استفاده می‌شود. از این دستگاه بیشتر برای تمیز کردن نمای بیرونی ساختمان، خودروها‌، پنجره‌ها و… استفاده می‌شود. در حالی که کارواش صنعتی جهت تمیز کردن محیط‌ها و سطوح گسترده‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این بخش به بررسی تفاوت‌های کارواش خانگی و صنعتی می‌پردازیم:

نوع موتور

یکی از مهم‌ترین قطعات هر دستگاهی، موتور آن است. طبیعی است که کارواش خانگی و صنعتی با توجه به تفاوت کاربردشان دارای موتورهای مختلفی هم هستند. نوع موتور به کار رفته در کارواش خانگی، کلکتوری است. این موتور برای کارهای سبک و تمیز کردن محیط‌های کوچک طراحی شده است. به گونه‌ای که اگر در کارهای سنگین از این موتور استفاده شود دچار آسیب دیدگی خواهد شد. نوع موتور به کار رفته در کارواش صنعتی، القایی است. این نوع موتور دارای توان مناسبی برای تمیز کردن محیط‌های بزرگتر و گسترده است.

از دیگر تفاوت‌های موتور این دو نوع کارواش می‌توان به جنس قطعات به کار رفته در آن اشاره کرد. قطعات به کار رفته در موتور کارواش‌های خانگی از جنس سرسیلندرهای برنجی یا آلومینیومی است. کیفیت سرسیلندرهای برنجی متوسط بوده اما سرسیلندرهای آلومینیومی کمتر است. در حالی که سرسیلندرهای به کار رفته در کارواش‌های صنعتی از نوع برنجی با کیفیت بالا است.

علاوه بر موتور مواد به کار رفته در پیستون کارواش خانگی و صنعتی با هم متفاوت است‌. جنس پیستون در کارواش‌های صنعتی سرامیکی است. همین عامل سبب شده تا این پیستون در برابر آب فرسوده نشود و جهت استفاده‌های طولانی و تمیز کردن مکان‌های بزرگ مناسب شود.

جنس شلنگ

شلنگ به کار رفته در هر دو نوع کارواش از نوع فشار قوی است اما جنس آن در این دو دستگاه تفاوت‌ دارد. جنس شلنگ به کار رفته در کارواش‌های صنعتی از فولاد محکم است. همین عامل سبب شده است این شلنگ قابلیت عبور آب با فشار و جریان قوی را داشته باشد و جهت شست و شوی کارهای گسترده کاربرد داشته باشد.

کارواش صنعتی
کارواش صنعتی

تنطیم فشار دستگاه

یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌های دستگاه کارواش خانگی و صنعتی در وجود فشارسنج با گیج است. دستگاه کارواش صنعتی مجهز به فشارسنج است. به همین علت قابلیت کنترل و تنظیم فشار در این دستگاه وجود دارد. با افزایش میزان فشار دستگاه دبی خروجی آب نیز افزایش می‌یابد.

وزن و ابعاد دستگاه

وزن و ابعاد کارواش خانگی و صنعتی با هم متفاوت است. وزن کارواش‏های صنعتی حدود ۲۰ کیلوگرم بوده و به نسبت کارواش خانگی سنگین‌تر است. همچنین ابعاد مدل صنعتی این دستگاه به نسبت کارواش خانگی بزرگ‌تر است.

جنس بدنه و شاسی

از دیگر تفاوت‌های کارواش خانگی و صنعتی می‌توان به جنس بدنه و شاسی اشاره کرد. با توجه به این که کارواش صنعتی در محیط‌های گسترده‎تر به کار می‌رود باید دارای مقاومت بیشتری به نسبت کارواش خانگی باشد. به همین دلیل جنس شاسی و بدنه در کارواش‌های صنعتی از فلزات مستحکم است. در حالی که با توجه به کاربرد کارواش خانگی جنس بدنه در آن‌ها از پلاستیک است.

راهنمای خرید کارواش صنعتی

با توجه به وجود انواع و مدل‌های مختلف دستگاه کارواش صنعتی طبیعتا شما مجاز به خرید هر مدل دستگاهی نیستید. یکی از مهم‌ترین مواردی که پیش از خرید دستگاه باید به آن توجه کنید تناسب مدل و کارایی دستگاه با کار شما است. جهت انتخاب و خرید بهترین دستگاه واترجت نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • هنگام خرید دستگاه حتما به وزن آن توجه کنید. در دستگاه‌‌هایی با وزن بالا جا به جایی و حمل و نقل بسیار مشکل است. بنابراین با توجه به کارایی دستگاه حتما وزن و ابعاد آن را نیز در نظر داشته باشید.
 • یکی از فاکتورهای مهم دیگر که در هنگام خرید کارواش باید به آن توجه کنید نوع کاربرد آن است. اگر دستگاه را برای تمیز کردن سطوحی چون پنجره، دیوار، خودرو، زمین و… می‌خواهید می‌توانید از کارواش‌های خانگی یا کارواش‌های صنعتی با فشار بار کم استفاده کنید. در صورتی که جهت انجام کارهای سنگین‌تر نیاز به کارواش دارید حتما از کارواش‌های صنعتی با فشار بالا استفاده کنید.
 • دستگاه کارواش صنعتی با توجه دمای آب خروجی دارای دو نوع کارواش آب گرم و آب سرد است. مدل آب سرد مخصوص شست و شوی سطوح معمولی مانند پنجره، دیوار، زمین و… است که بیشتر دارای گرد و غبار هستند. در صورتی که قصد شما از خرید دستگاه واترجت پاک کردن لکه‌های روغنی و سخت است، بهتر است از دستگاه کارواش آب گرم استفاده کنید.
 • کارواش‌های صنعتی دارای دو نوع بنزینی و الکتریکی هستند. با توجه به نوع منبع تغذیه در دسترس می‌توانید نوع کارواش را انتخاب کنید. اگر در محیطی هستید که دسترسی به نیروی الکتریکی برای شما آسان تر است، از کارواش الکتریکی استفاده نمایید. همچنین در صورت سهولت دسترسی به بنزین، کارواش بنزینی را انتخاب کنید.
کارواش صنعتی
کارواش صنعتی

برترین برندهای کارواش صنعتی موجود در ایران

امروزه برندهای معتبری وجود دارند که امواع مختلف کارواش‌های صنعتی را تولید و روانه بازار می‌کنند. خوشبختانه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و روی کار آمدن فروشگاه‌های اینترنتی امکان خرید آنلاین این دستگاه نیز فراهم شده است.

با توجه به وجود انواع مختلف برندها در زمینه تولید دستگاه کارواش صنعتی توصیه می‎شود پیش از خرید این دستگاه به صورت کامل با این برند‌ها آشنایی پیدا کنید. جهت آشنایی با انواع مختلف برندهای تولیدکننده دستگاه کارواش می‌توانید به فروشگاه آنلاین ما مراجعه کنید.

قیمت انواع دستگاه کارواش صنعتی چگونه است؟

قیمت انواع دستگاه کارواش صنعتی به عواملی چون مدل دستگاه، آبدهی، میزان فشار، دور موتور، توان و… بستگی دارد. کارواش‌های صنعتی با توجه به کیفیت کار بالاتر و تجهیزات پیشرفته‎تر به نسبت کارواش‌های خانگی دارای قیمت بالاتری هستند. به طور کلی می‌توان گفت که قیمت دستگاه کارواش‌های صنعتی به نسبت کیفیت و خدماتی که ارائه می‌دهند به صرفه است. به دلیل وجود نوسانات قیمت در بازار ارائه قیمت ثابت این دستگاه به مشتری امکان پذیر نیست. در صورتی که قصد خرید این دستگاه را دارید می‌توانید به فروشگاه آنلاین ما مراجعه کرده و یا با تماس با کارشناسان ما، قیمت روز آن را استعلام کنید.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

یکی از پیشرفته‏ترین تجهیزات در زمینه پاکیزگی و تمیز کردن سطوح مختلف، دستگاه کارواش است. دستگاه کارواش دارای دو نوع صنعتی و خانگی است. دستگاه کارواش خانگی برعکس مدل صنعتی جهت کارهای کوچک‌تر و پاک کردن محیط‌های کوچک‌تر به کار می‌رود. در این مقاله به تفاوت‌های میان کارواش صنعتی و خانگی، نکات مهم در انتخاب و خرید کارواش‌های صنعتی و عوامل موثر در قیمت این دستگاه اشاره کردیم. با مطالعه این مقاله می‌توانید بهترین دستگاه کارواش متناسب با کار خود را انتخاب کنید؛ امید است که این مطلب برای شما دوستان عزیز مفید واقع گردد.

محصولات پر بازدید اخیر
برندهای ویژه
اخبار آشنایی با انواع لوازم و قطعات پمپ کارواش صنعتی
آشنایی با انواع لوازم و قطعات پمپ کارواش صنعتی
دوشنبه 5 ژوئن 2023
اخبار معرفی ویژگی ها و کاربردهای پمپ کارواش برتولینی
معرفی ویژگی ها و کاربردهای پمپ کارواش برتولینی
چهارشنبه 31 می 2023
اخبار آشنایی با ویژگی ها و مزایای پمپ کارواش اینتر
آشنایی با ویژگی ها و مزایای پمپ کارواش اینتر
جمعه 26 می 2023
اخبار جاروبرقی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟
جاروبرقی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟
شنبه 20 می 2023
اخبار آشنایی با انواع پمپ صنعتی
آشنایی با انواع پمپ صنعتی
دوشنبه 15 می 2023
اخبار معرفی انواع پمپ صنعتی و کاربرد آن ها
معرفی انواع پمپ صنعتی و کاربرد آن ها
چهارشنبه 10 می 2023
اخبار تاثیر آبیاری منظم در رشد گیاهان
تاثیر آبیاری منظم در رشد گیاهان
جمعه 5 می 2023
اخبار نکات مهم در مورد آبیاری قطره ای
نکات مهم در مورد آبیاری قطره ای
یکشنبه 30 آوریل 2023
اخبار ویژگی ها و کاربرد های انواع آبپاش فضای سبز
ویژگی ها و کاربرد های انواع آبپاش فضای سبز
سه‌شنبه 25 آوریل 2023
اخبار انواع تجهیزات آبیاری قطره ای
انواع تجهیزات آبیاری قطره ای
چهارشنبه 19 آوریل 2023