02136615808 / 02136615570
انتخاب صفحه

آبیاری قطره ای خانگی

فروش تمامی تجهیزات آبیاری قطره ای خانگی - باغچه - باغ - ویلا و ....

آبیاری قطره ای خانگی – آبیاری گلدان ها – آبیاری باغچه – صرفه جویی در مصرف آب آبیاری – آبیاری قطره ای – آبیاری فلاور باکس – تجهیزات آبیاری – مرکز فروش تجهیزات آبیاری خانگی – تجهیزات اجرای آبیاری قطره ای اتوماتیک 

آبیاری قطره ای خانگی 

یکی از دغدغه های  فکری در هنگام مسافرت، آبیاری گلدان های خانگی می باشد. در این مطلب می خواهیم شما را به ساده و مطمئن ترین روش ها راهنمایی کنیم . پس بعد از مطلب به راحتی به مسافرت های طولانی بروید با خاطری جمع و آسوده …. !!!!

از آبیاری خانگی می توان به منظور برطرف کردن نیاز آبی گیاهان استفاده نمود روشی های برای این مورد وجود دارد که ساده ترین روش همان آبیاری دستی به وسیله یک پارچ آب یا …. می باشد. روش های دیگری مانند بطری آب نوشابه که آن را سوراخ می کنند و برعکس قرار می دهند یا روش دیگری مانند قرار دادن ظرفی از آب کنار گلدان ها و انداختن رشته ای نخی بین گلدان و ظرف آب می باشد که باعث مکش (اسمز و مکش منفی) می باشد. اما تمامی این روش ها منسوخ گردیده و به طور کلی می توان گفت که دارای کارایی نمی باشند مگر آبیاری با همان پاچ به صورت دستی !!! خوب اما در این هنگام می توان به روش های جدید آبیاری قطره ای خانگی اشاره نمود که امروزه از آن در بیشتر کشورهای پیشرفته استفاده می شود. پس شروع به توضیح دادن آن می کنیم ………..

 

 

آبیاری قطره ای خانگی

 

یکی از روش های نوین آبیاری استفاده از تجهیزات آبیاری قطره ای نظیر لوله های آبیاری قطره ای – قطره چکان آبیاری – رابط و اتصالات آبیاری – دستگاه تایمر آبیاری قطره ای و … می باشد.  در طی انتخاب تجهیزات آبیاری باید اصول اولیه را در نظر بگیریم که اولا گیاهان آبیاری ما شامل چه مواردی هست 1- گیاهان و گلدان های داخل آپارتمان 2- گیاهان داخل باغچه و حیاط منزل شخصی شما 3- باغ و ویلاهایی با محوطه بزرگتر با تنوع و پوشش گسترده تر. در این متن برای هر کدام از این موارد شروع به توضیحاتی مختصر خواهیم کرد.

1- آبیاری قطره ای خانگی گیاهان و گلدان های داخل آپارتمان

در این روش شما می خواهید تعدادی از گلدان های داخل منزل خود را به صورت اتوماتیک و قطره ای آبیاری نماید بهترین روش برای این کار استفاده از لوله آبیاری قطره ای – اتصالات مربوطه – قطره چکان آبیاری – یک ظرف آب – دستگاه اتوماتیک آبیاری به همراه پمپ کوچک آبیاری برای جابجایی آب می باشد. بهترین روش استفاده از پک آبیاری قطره ای خانگی می باشد !!!

 

 

پک آبیاری قطره ای خانگی

 

این پک شامل تایمر آبیاری خانگی – لوله آبیاری قطره ای خانگی به طول ده متر – اتصال آهنی نگهدارنده تایمر آبیاری روی دیوار  – سه راه برای انشعاب از لوله اصلی برای هر گلدان که به انتهای آن در داخل گلدان قطره چکان ها نصب میشوند – بست انتهایی لوله اصلی جهت کور کردن لوله – اتصالات پمپ آب جهت هواگیری داخل لوله ها – پایه نگهدارنده لوله ها داخل گلدان – قطره چکان آبیاری – پمپ تزریق آب به داخل لوله ها که داخل ظرف آب قرار می گیرد.  طریقه نصب شماتیک آن را در تصویر فوق مشاهده می کنید. نصب این پک آبیاری قطره ای خانگی بسیار راحت بوده و به راحتی نصب می شود فقط کافیست 10 دقیقه صرف کنید. با این پک آبیاری شما می توانید تا ده عدد گلدان یا فلاور باکس را با آن آبیاری کنید به همین راحتی …

  • میزان آبدهی در گلدان ها را می توانید به وسیله قطره چکان ها تنظیم کنید. قطره چکان های داخل این پک قابلیت کنترل میزان دبی آب خروجی (آبدهی) را دارند و به راحتی تنظیم می شوند. شاد باشد و سر سبز … (^-^)

 

2- آبیاری قطره ای خانگی گیاهان داخل باغچه و حیاط منازل شخصی

در این مورد استفاده از تجهیزات بالا کفایت نمی کند و تعداد و مساحت آبیاری شما بیشتر از چند عدد گلدان می باشد. به طور مثال شما در داخل باغچه خود چند عدد گل – درخت – شمشاد و …. دارید که هر کدام دارای نیاز آبی مخصوص به خود می باشد و با یک ظرف کوچک آبیاری نمی شوند. در این هنگام شما حتما داخل حیاط شخصی خود یک شیر آب دارید که می توان از آن به راحتی برای آبیاری قطره ای استفاده نمود.

الف-  لوله آبیاری قطره ای : در این هنگام چون میزان و مساحت مورد نظر هر فردی متغیر است پس در ابتدا باید میزان لوله مورد نیاز خود را متر کند.

لوله آبیاری قطره ای ۱۶ میلیمتری

ب-  قطره چکان : تعداد قطره چکان های مورد نظر را شمارش کند. برای هر درخت یک تا 2 عدد – برای شمشاد ها هر 30 سانت – برای گل ها هر 25 سانت و برای پوشش های خزه ای هر 35 سانت یک عدد مورد نیاز است.

قطره چکان نتافیم

ج- اتصالات لوله آبیاری : تعداد سه راه های آبیاری – زانوی 90 درجه – رابط بین لوله – ته بند انتهای هر خط آبیاری

د –  تایمر آبیاری قطره ای خانگی : مدل های مختلفی با برند ها و قیمت های متفاوتی برای خرید شما موجود می باشد که در قسمت تایمر آبیاری می توانید مشاهده و خرید نمایید. در هر صورت از لحاظ کلی می توان تایمر های آبیاری را به دو مدل1- تک خروجی (تک کاناله) و 2- دو خروجی (دو کاناله) تقسیم بندی کرد. در این تایمر ها شما میتوانید مدت زمان آبیاری – فواصل بین آبیاری – را تعین کنید و به راحتی دسته در زمان های تنظیم شده شروع به آبیاری می کنید بدون دخالت دست.

تایمر آبیاری دو خروجی ORBIT

 

 

3- آبیاری قطره ای خانگی باغ و ویلاهایی با محوطه بزرگتر با تنوع و پوشش گسترده تر

این روش آبیاری مشابه مورد فوق آبیاری قطره ای خانگی بوده است ولی باید از دستگاه اتوماتیک آبیاری حرفه ای تری استفاده نمود. اگر محوطه باغ شما بیشتر از 600 متر می باشد باید از کنترلر آبیاری حرفه ای استفاده کنید که با ایجاد تعداد کانال های آبیاری بیشتری (تعداد کانال یا ایستگاه های آبیاری می تواند از 4 – 6 – 8 شروع شود و تا 99 ایستگاه را شامل شود) این امر را به راحتی برای شما انجام دهد. بهتر است در این روش از مشاوران آبیاری استفاده نموده زیرا طراحی قبل از اجرا بسیار بسیار حائز اهمیت می باشد. به طور مثال یه طراح آبیاری می تواند به سادگی لیست تجهیزات آبیاری مورد نیاز شما را که شامل چند ده قلم می شود را برای شما مکتوب نماید (مانند سایز لوله مورد نیاز – پمپ و سیستم فیلتراسیون مرکزی – تعداد و سایز قطره چکان یا دیگر تجهیزات آبیاری شامل آبپاش های و فواره های مورد نیاز شما).

 

تجهیزات آبیاری اتوماتیک

 

HUNTER Proc Contoroller

36615570 , 36615808 - 021

جهت انجام هرگونه مشاوره قبل از خرید با ما تماس بگیرید

آب نیرو مرجع تخصصی تجهیزات صنعتی و کشاورزی