تایمر دیجیتال آبیاری

قیمت تجهیزات آبیاری قطره ای

تامر دیجیتال آبیاری کمک می‌کند تا آبرسانی در یک زمان مشخص و از پیش تعیین شده شروع و پایان یابد.  تایمر آبیاری قطره ای تک خروجی و دو خروجی – تایمر پمپ آب – تایمر مه پاش – تابلو برق زمان بندی پمپ کف کش – تابلو برق تایمر دار آبیاری و ….

مه پاش اوربیت
تجهیزات آبیاری قطره ای

تایمر دیجیتال آبیاری چه نقشی در صرفه جویی در مصرف آب دارد؟

تایمر دیجیتال آبیاری یکی از تجهیزات مهم و لازم در سیستم آبیاری است. آبیاری قطره‌ای باعث می‌شود تا راندمان کار بالا رفته و در مصرف آب صرفه جویی شود. در این سیستم آبیاری چون تنها قسمت کوچک و مشخصی مورد هدف برای آبیاری قرار می‌گیرد دیگر آبیاری برای قسمت‌های بیهوده و کل زمین یا باغ مصرف نمی‌شود. لوله‌های انتقال آب در سیستم آبیاری قطره‌ای دارای سوراخ هایی هستند که به صورت متمرکز، فقط بخش و قسمت مورد نیاز را آبیاری می‌کنند.

تایمر دیجیتال آبیاری کمک می‌کند تا آبرسانی در یک زمان مشخص و از پیش تعیین شده شروع و پایان یابد. هرچند برخی هزینه‌های زیاد برای راه اندازی سیستم آبیاری قطره‌ای را نوعی عیب آن بدانند ولی با توجه به مزایای بی‌شمار این سیستم آبیاری و صرفه جویی‌ای در مصرف آبی که این سیستم می‌کند در آینده‌ای نزدیک تمامی هزینه‌های اولیه راه اندازی جبران می‌شود. امروزه با توجه به تغییرات اقلیمی و گرمتر شدن کره زمین کشورهای در حال توسعه‌ای چون کشور ما بیشتر در معرض خسارت‌های این تغییرات قرار گرفته ایم. کاهش نزولات جوی و افزایش بی رویه استفاده از آب‌های زیرزمینی باعث شده تا بسیاری از زمین و باغ‌های کشاورزی خشک شوند. بنابراین باید نگرش کشاورزی ما از شکل سنتی تغییر کند و به سمت کشاورزی مدرنی که بیشتر کشورهای توسعه یافته انجام می‌دهند، حرکت کنیم.

با استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای نه تنها در مصرف آب صرفه جویی می‌شود بلکه خاک کشاورزی را هم حاصلخیزتر می‌کند. صبح‌ها بهترین زمان برای آبیاری محصولات کشاورزی و درختان باغ است.تبخیر آب زمانی دیرتر اتفاق می‌افتد که آب هرچه زودتر در طول روز و قبل از اینکه هوا گرم شود به پای درختان و محصولات کشاورزی برسد. هرچه تبخیر آب کمتر باشد، آب کمتر مصرف می‌شود.

معرفی تایمر دیجیتال آبیاری

تایمر دیجیتال آبیاری ساخت شرکت های مختلفی است. شیر تایمر دیجیتال آبیاری مکانیکی است و برای استفاده از آن نیاز به برق یا باتری نیست. یک تایمر آبیاری نیمه اتوماتیک که نقش مهمی در صرفه جویی مصرف آب دارد. تنظیم این تایمر بسیار ساده است و محدوده تنظیم آن از یک تا ۱۲۰ دقیقه است. با تایمر دیجیتال آبیاری شما می‌توانید زمان شروع و پایان آبیاری را تنظیم کنید تا آبیاری به صورت خودکار و بدون دخالت دست انجام شود. این تایمر آبیاری جزء تایمرهای آبیاری نیمه اتوماتیک و مکانیکی قرار بگیرد.

مزیت آنها نسبت به تایمرهای اتوماتیک و دیجیتالی این است که با نفوذ آب و گرد و غبار خراب نمی‌شوند و عمر بالاتری نسبت به آنها دارد. وجود یک فیلتر آشغالگیر و نداشتن برد الکتریکی از عوامل عمر بالای این تایمر آبیاری است. فیلتر آشغالگیر مانع از نفوذ گرد و غبار و آشغال به تایمر می‌شود. فیلترهای آشغالگیر معمولا به شکل توری یا میله ساخته می‌شوند و نقش مهمی در افزایش طول عمر دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف دارند. بر روی تایمر دیجیتال آبیاری اعداد از ۱ تا ۱۲۰ قرار دارد. که با چرخاندن قسمت بالایی این تایمر به آسانی می‌توان زمان آبیاری زمین کشاورزی یا باغ خود را از ۱ تا ۱۲۰ دقیقه تنظیم کنید.

هر دقیقه‌ای که برای تایمر تنظیم و تعیین کنید این تایمر به همین میزان کار آبرسانی را انجام می‌دهد. قطر خروجی این شیر تایمر ۱۶ میلی متر است ولی می‌توان برای مصارف مختلف با استفاده از سر شیرهای مختلف این قطر خروجی را تغییر داد؛ تا آبرسانی به میزان دلخواه شما از لوله‌های انتقال بیرون بیاید. لوله‌های انتقال آب که برای آبرسانی هدف‌های معین دارای سوراخ هستند؛ با استفاده از تایمر آبرسانی به صورت منظم، دقیق و هدفمند عمل می‌کنند. کار آبرسانی با کمک این تجهیزات از جمله تایمر به صورت حرفه‌ای و آسان انجام می‌شود.

مشخصات فنی تایمر دیجیتال آبیاری

تایمر دیجیتال آبیاری دارای مشخصات فنی متفاوتی نسبت به دیگر تایمرهای آبیاری است. تعدا خروجی شیر تایمر دیجیتال آبیاری تک کاناله است. از شیر تایمرهای تک کاناله تنها برای یک نوع آبیاری استفاده می‌شود. از این شیر تایمرها برای گیاهان و محصولات کشاورزی که نیازهای مشابهی برای آبیاری دارند یا تنها یک گیاه یا درخت میوه استفاده می‌شود. این تایمر آبیاری چون مکانیکی است و برد الکتریکی ندارد در مقابل نفوذ آب ایمن  و ضد آب است.

در شیر تایمرهای دیجیتالی به خاطر اینکه آنها دارای برد الکتریکی هستند و از برق یا باتری برای کار کردن استفاده می‌کنند در مقابل نفوذ آب آسیب پذیر هستند. بنابراین عمر تایمر دیجیتال آبیاری نسبت به تایمرهای آبیاری دیجیتالی بالاتر است. امکان تنظیم کردن محدوده زمان آبیاری به صورت دستی در این تایمر آبیاری وجود دارد. حداکثر محدوده زمان آبیاری تا ۱۲۰ دقیقه است. با چرخاندن قسمت بالایی تایمر دیجیتال آبیاری می‌توانید مدت زمان آبیاری را تعیین کنید تا خود تایمر عملیات آبرسانی به صورت خودکار پس از تنظیم دستی شما را به پایان برساند.

این شیر تایمر آبیاری در مقابل سرمای زیاد آسیب پذیر و قابلیت ضد یخ زدگی ندارد. از آنجایی که این شیر تایمر از جنس پلاستیک ساخته شده است در مقابل ضربه آسیب پذیر است و قابلیت ضد ضربه ندارد. قیمت تایمر دیجیتال آبیاری مناسب است و با قیمت تایمرهای دیجیتالی و اتوماتیک تفاوت دارد.

محصولات پر بازدید اخیر
برندهای ویژه
اخبار قیمت تجهیزات کارواش ماشین چقدر است؟
قیمت تجهیزات کارواش ماشین چقدر است؟
شنبه 4 فوریه 2023
دسته‌بندی نشده آشنایی با پمپ کارواش برتولینی ایتالیا
آشنایی با پمپ کارواش برتولینی ایتالیا
دوشنبه 30 ژانویه 2023
اخبار چگونه با تاسیس کارواش ماشین کارآفرینی کنیم؟
چگونه با تاسیس کارواش ماشین کارآفرینی کنیم؟
چهارشنبه 25 ژانویه 2023
اخبار انواع پمپ کارواش صنعتی
انواع پمپ کارواش صنعتی
جمعه 20 ژانویه 2023
اخبار لوازم پمپ کارواش صنعتی
لوازم پمپ کارواش صنعتی
یکشنبه 15 ژانویه 2023
اخبار چگونه یک کارواش صنعتی بخریم؟
چگونه یک کارواش صنعتی بخریم؟
سه‌شنبه 10 ژانویه 2023
اخبار جت واش صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟
جت واش صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟
شنبه 10 دسامبر 2022
اخبار جاروبرقی سه موتوره چه کاربردی دارد
جاروبرقی سه موتوره چه کاربردی دارد
دوشنبه 5 دسامبر 2022
اخبار همه چیز در خصوص کارواش صنعتی مناسب مرغداری
همه چیز در خصوص کارواش صنعتی مناسب مرغداری
چهارشنبه 30 نوامبر 2022
اخبار همه چیز در خصوص پمپ کارواش مناسب مرغداری
همه چیز در خصوص پمپ کارواش مناسب مرغداری
جمعه 25 نوامبر 2022